wave skola V.2

Wave skola Tenerifē

2019.gada 29.novembris.-6.decembris

Tenerifes sala atrodas Atlantijas okeānā iepretī Marokai. Tā ir viena no septiņām lielākajām salām vulkāniskajā Kanāriju salu arhipelāgā. Pilsēta Tenerifē El Medano ir viena no vindsērfinga mekām un kļūst arvien populārāka burātāju vide. Sociālajos medijos parādās arvien vairāk informācijas par dažāda veida nometnēm gan wave, gan slaloma disciplīnās. Tur pieejama plaša vindsērfinga nomu izvēle, ir arī vindsērfinga veikali. Tenerifē norisinās arī viens no pasaules vindsērfinga kausa (PWA) posmiem, kas pulcē 32 stiprākos viļņu braucējus vienuviet.

Ceļot uz Āfriku un būt Eiropā ir vienreizēja kombinācija. No Āfrikas klimats, bet Eiropas priekšrocības. Pilsēta El Medano parasti asociējas ar daudz vēju un ekstrēmiem ūdens sportiem.  Vējš šeit pūš parasti no kreisās puses, kad ir valdošie ZA vēji. Tas latviešiem parasti patīk, jo esam pieraduši rietumu piekrastē lēkt ar kreiso halzi un medīt viļņus labajā.

Vidējā dienas temperatūra februārī ir 19 grādi un tāpat arī ūdenim. Statistiski vējš vairāk kā 8m/s ir vairāk kā pusi no februāra mēneša.

 

Medano centru ieskauj divi līči. Kas veido trīs pamata burāšanas vietas. Pa labi ir pilsētas pludmale un galvenais līcis Playa Sur (dienvidu līcis). Līcis ir plašs un tajā ir  draudzīga atmosfēra. Ir atdalīta vindsērfinga no kaistērfinga zonas. Tajā atrodas visas vindsērfinga nomas. Pārsvarā frīraida un bump&jump apstākļi. 

Starp abiem līčiem atrodas Harbour wall (mols). Tur ir salīdzinoši droši apstākļi, lai uzsāktu vai pilnveidotu viļņu braukšanas prasmes. To nodrošina stiprā straume kas nes prom no rifa un mola.

Kreisajā pusē ir pasaules slavenais viļņu spots El Cabezo (rifs) ar savu slaveno zemūdens klinti Godzilla, kur viegli sabojāt vai nolauzt spuru.

Wave skolas programma.
Sešu dienu apmācība viļņu vindsērfingā. Izvēlēsimies sešas vispiemērotākās dienas, lai veiktu apmācību, lai vējš nav par vāju vai par stipru.

Dienu iesāksim ar sausajiem fiziskajiem treniņiem, kuriem sekos brokastis. Pēc brokastīm virzīsimies uz pludmali un izrunāsim teoriju. Pēc teorijas sekos praktisās nodarbības ūdenī. Centīsimies dokumentēt praktiskās nodarbības gan bildēs, gan video. Pēc nodarbībām staipīšanās un vakariņas. Pēc vakariņām pulcēsimies un veiksim dienas analīzi.

Būs iespēja apgūt pirmos soļus viļņos. Kā pareizi izvēlēties atbilstošu viļņu inventāru prasmēm, svaram un apstākļiem. Kā pareizi to uztākelēt un nest. Kā tikt pāri krasta vilnim un kā uzsākt. Kā uztaisīt ūdensstartu. Kā atrast un braukt pa vilni, un kā to nepazaudēt. Pirmie hop-čop lēcieni un kā uzsākt vai pilnveidot lēcienus.


Apmācības pasniegs Māris Minkēvics, LAT-1661 – daudzkārt stāvējis uz Latvijas viļņu kausa podesta, “C” kategorijas sporta treneris burāšanā, ieguvis ISAF treneru tehnisko kursu diplomu 2014.gadā, burā kopš 2002.gada

un Krišjānis Tūtāns, LAT-168 – daudzkārtējs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas viļņu čempions, organizējis vairākus sērf seminārus Pāvilostā, burā kopš 1994.gada.

Apmācības + lidmašīnas biļetes + transfērs + viesnīca + ēdināsana no 999,- EUR.

Cena norādīta dzīvojot divvietīgā standarta numurā.

Ja gribi dzīvot viens numuriņā, cena paaugstināsies. Kā arī ja vēlies garantētu skatu uz okeānu, jāveic piemaksa.

Ceļojumu nodrošina tūroperators TEZ TOUR. Lidojam no Rīgas ar tiešo reisu uz Tenerifes dienvidu lidostu (TFS). Izlidojam 29.novembrī plkst. 8:50. Transfērs no lidostas uz pilsētu El Medano nodrošinās tūroperators un aizņem ne vairāk kā 20 minūtes. Paliekam trīs zvaigžņu viesnīcā Medano, pašā pilsētas centrā. Viesnīcas atrašanās vieta ir unikāla, jo daļa viesnīca atrodas virs okeāna. Vairāk par viesnīcu: http://www.medano.es/en/. Viesnīcā paliekam 7 naktis. Mūs ēdinās divas reizes dienā – brokastīs un vakariņās (HB).

Atgriežamies 6.decembrī, no Tenerifes izlidojam 14:05.

Pārliecinies vai Tavs personas apliecinošais dokuments – pase vai ID karte ir derīga 6 mēnešus!

Papildus aktivitātes.
Tenerifes sala ir ļoti daudzveidīga. Klimats salas dienvidos un ziemeļos ir krasi atšķirīgs. Tāpat arī strauji mainās temperatūra un dabas skati virzoties augšup salas augstākajā punktā vulkānā El Teide kura augstuma atzīme sasniedz 3718m.

Laba sporta alternatīva bezvēja dienām ir sērfings. Vispopulārākā vieta atrodas 25 min. braucienā un saucas Las Americas. Tur ir arī iesācēju pludmales ar sērfa dēļu nomām. Savukārt SUP dēļi ir pieejami turpat El Medano gan kā gludā ūdens piedzīvojums, gan arī mazo viļņu ķeršanai pie mola.

Ļoti populāra sporta alternatīva ir šosejas vai bezceļu velobraukšana. Tāpat noteikti var izmantot iespēju doties paistaigā pa kādu no trekinga takām. Tās ir vairāki desmiti un viena no skaistākajām ir Masca.

Ar ģimenēm ir iespēja doties uz diviem kvalitatīvien akvaparkiem – Siam Park un Aqualand. Siam parks tiek vērtēts kā labākais akvaparks Eiropā un tam ir mākslīgais vilnis pa kuru iespējams arī sērfot. Ir vērts apskatīt arī zoodārzu Loro Parque, kas tulkojumā nozīmē papagaiļu parks. Tur var apskatīt vairāk kā 350 šķirnes papagaiļu un dzīvnieku šovus – vaļu, delfīnu, jūras lauvu un protams, papagaiļu.

Neaizmirsti nogaršot slavenos Kanāriju salu kartupeļus Papas Arrugadas, kas varīti ar mizu okeāna sāļajā ūdeni un pasniegti ar mērcēm Mojo Verde un Rojo. Moho zaļā mērce pagatavota no avakado, bet sarkanā no paprikas.

Galvaspilsētu ir vērts apskatīt, jo tā stipri atšķiras no visas salas tūristiskās apbūves. Galvaspilsēta ir sena un saknes meklējamas 18.gadsimtā. Pie pilsētas atrodas vienīgā balto smilšū pludmale Playa de Las Teresitas. Smiltis pludmalē gan ir atvestas no Sahāras.

 Mans favorītvideo ar mani Tenerifē no 2012.gada: https://vimeo.com/41483704

Windsērfinga nomas TWS reklāmas video: https://vimeo.com/105892314 

Piesakies līdz 15.septembrim pa e-pastu krish@lat168.lv  

Krišjānis Tūtāns, m. 29168496

Post comment