Estonian Champion – Vaana Wave Classic 2018

Mūsu ģimenes izbrauciens uz Rīgu pie ārstiem un citu saviesīgu pasākumu apmeklējumiem tika pārsteigts ar ziņu par gaidāmo Igaunijas čempionāta otro posmu, kas norisinājās apdzīvotā vietā Vääna-Jõesuu. Ziņa tika saņemta pirmdienas pusdienas laikā par sacensību norisi pēc divām dienām, trešdienā. Pašsaprotami, ka dēļi man līdz nebija. Biju izpētījis, ka manā mīļākajā viļņu spotā Ristnā vējš ir pārāk daudz no rietumiem un pie šādas prognozes jādodās atpakaļ uz savām mājām, Pāvilostu.

Par laimi, švāģeris Ričards izlīdzēja un no Pāvilostas uz Rīgu visu manu inventāru atgādāja īstajā brīdī. Papildus 500km jau tā garajam izbraucienam uz Tallinas piepilsētu bija izšķiroša nozīme ceļojuma plānošanā.

Vääna-Jõesuu atrodas pus stundas braucienā no Tallinas rietumu virzienā. Savukārt no Rīgas ceļojums aizņem naduzdz mazāk kā 4.5 stundas, 315km. Šajā spotā esmu bijis tikai vienu reizi un pirms 20 gadien. Tolaik dzīvojos pa Talliniu un gatavojāmies Neilpryde Baltic Cup sacensībām, kas norisinājās Formula Windsurfing un Slalom klasēs. Izklausās dīvaini, bet šo pludmali tajos laikos es iepazinu ar slaloma inventāru un viss bija nedaudz miglā tīts.

Vēja un viļņu prognoze deva stingru pārliecību, ka šoreiz šo iespēju nevajadzētu laist garām. Stabili 13-16m/s ar 3m lieliem viļņiem. Turklāt manī bija pamodies dzinuls – sacensību gars :) Bija sanācis tā, ka divus gadus nebiju sacenties. Latvijas čempionātas nebija rīkots, pērn Ristnā nepietika vējš. Šogad uz Ristnu neaizbraucu, jo bija pārāk šavaka prognoze un sacensības norisinājās light režīmā, tikai viļņu braukšana.

Tā kā ceļš aizņēma daudz laika, ceļā nolēmām doties jau iepriekšējā dienā uzreiz pēc manas akupunktūras procedūras. Sanāca pavēlu izbraukt un mūsu naktsmājā nonācām neilgi pirms vieniem naktī. Viens no sacensību organizatoriem Penijs mums bija saorganizējis palikšanu netālu no sacensību pludmales privātmājā pie kādas aktīvas kaitotājas.

Vējš pūta stipri un bija side on virziens no kreisās puses. Pārsvarā tika izmanotas buras ap 3.7m2, ko arī pats izmantoju. Līcis ir samērā plašs, sacensību teritorija bija pārcelta pa labi no ierastās burāšanas vietas, otrpus gājēju tiltiņam.

Sacensības tika kupli apmaklētas un pieteikušies bija 12 dalībnieki no Igaunijas (7), Latvijas (1), Somijas (3) un Krievijas (1).

No Igaunijas stiprākais Shamil Ageev pārstāvēja Krieviju un dzimis Sanktpēterburgā. Tiesa šobrīdz dzīvo Dahabas pilsētā Ēģitē. Līdz ar ko viņa viļņu braukšanai ir jūtams frīstaila pieskāriens. Izcilas Air-Chachoo rotācijas, Shakas, Backloops, Forwards Forward of the Lip, bet izpalika kvalitatīva viļņu braukšana. Viņš kopā ar saviem tautiešiem īstenoja projektu #BalticWindsurfingTour, kura ietvaros apbraukāja Baltijas jūtas spicākos spotus. Sāka ar Ristnu, tad Vaana, tad Pāvilosta un tad noslēdza Kaļiņingradu. Pēc bildēm izskatījās, ka vējš viņiem bija līdzas un projkets izdevies.


Vesa Poutiainen bija spēcīgākais no Somijas un arī mans sīvākais konkurents. Vesa ir biežs viesis Pozo un Cabezo pludmalēs Kanārijās. Regulāri veic lidojumus no Somijas uz to pusi izvērtējot labu prognozi. Stabils braucējs ar labām iemaņām gan lēkšanā, gan viļņu braukšanā. Ar viņu satikos savā otrajā startā Single atlasē. Izdevās viņu pieveikt, kaut gan pusē no hīta viņam dēlis salūza.

Jāatdzīst, ka sacensību tiesāšana likās augstā līmenī un par to atbildēja puši no Hījumā salas kuri pārstāv HiiuSurfShop. Toomas Pertel un Martin Berkmann abi praktizē tiesāšanu un pie datoriem paralēli tiesā PWA vindsērfinga un WSL sērfinga sacensības un salīdzina ar aktuālajiem rezultātiem. Savukārt pašu pasākumu organizējā trešās vietas ieguvējs Ain Harmson un ceturtās vietas ieguvējs Kristjan Kiisk.

Sacensības sākās ap 11:30 un beidzās ap 17:30 ar stipru lietu. Neskatoties uz to, ka laiks bija salīdzinoši silts, sešas stundas hidrotērpā lika nedaudz nosalt. Hīta garums bija izvēlets atbilstošs, 12 min. un pāreja uz nākamo hītu 2 min. Līdzīgi kā PWA, igauņu tiesnesi uzstādīja 14 min. pulksteni, kas griezās pa riņķi visas šīs sešas stundas. Double eleminācijās pauzes starp pēdējiem hītiem aizstāja šīs 14 min., lai būtu iespēja sportistiem atpūsties.


Kamēr mēs sacentāmāies, mana ģimene busu bija pārveidojuši par radošo telpu un izpaudās gan ar flomasteriem, gan Lego :)

Nedaudz par pašu sacensību gaitu. Šo sešu stundu laikā bija iespēja izvest abas atlases kārtas – Single un Double. Single atlasi man izdevās uzvarēt, līdz ar ko nācām diezgan ilgi gaidīt līdz Double atlases finālam. Single atlases pirmās trīs vietas sekojošas – 1. Krišjānis, 2.Ain (Peny), 3.Kritjan. Tiesneši vērtēja divus labākos lēcienus un divus labākos viļņus. Man uzdevums bija pēc iespējas ātrāk uztaisīt divus kvalitatīvus uz augstus lēcienus, pasasti tas bija Stalled Forward + Backloop vai Pushloop un tad samedīt  divus viļņus pēc iespējas dziļāk, kur plīsa lielāki viļņi. Izcils scenārijis man izdevās Single finālā ar Peniju. Jau pirmājā iebraucienā sanāca nosēdināt burvīgu Stalled Forward un smuku Pushloop, kas nozīmēja, ka atlikušās 11 minūtes man uzdevums bija sameklēt divus jaukus viļņus un tos smuki apstrādāt.


Double eliminācijā Vesam izdevās lēnām atvinnēt un apsteigt trešo un otro Single atlases vietu un stāties man pretī finālā. Pirms mūsu fināla, uzlija lietus un tam aizejot samazinājās arī vējš. Gan Vesa, gan es pēdējā brīdī nomainījām inventāru uz lielāku un ar nelielu starta nokavēšanos devāmies jūrā. Paņemtu gan lielāku buru (4.7m), gan lielāku dēli (89l). Sāncensība bija stipra. Bet mana viļņu braukšana bija augstakā līmenī, neskatoties uz to, ka Vesa vienu vilni nobeidza ar Taka manevru.
REZULTĀTI:
1. Krišjānis Tūtāns, LAT
2. VESA POUTON,FIN
3. Ain Harmson, EST
4. Kristjan Kiisk, EST
5. Shamil Ageev, RUS
6. Timo Bygden, FIN

Apbalvošana norisinājās turpat poludmales teltī, jo ārā lija stiprs lietus. Uzreiz pēc apbalvošanas sacensību organizētāji bija saorganizējuši auto pirti un grillēšanu.

Kādu laiku nesapratām vai skriet uz Rīgu jau vakarā vai palikt uz nākamo dienu. Tā kā biju nopelnījis čempiona titulu, nolēmām visi sevi palutināt un palikām netālajā SPA viesnīcā. Turklāt nākamo dienu solīja saulaināku, bet joprojām diezgan vējainu. Tā nu mēs izmantojās SPA pilnā apmērā gan vakarā, gan no rīta :) Ar ģimeni noteikti rekomendēju šeit doties vienkārši atpūsties vai apvienot to ar ūdens sporta aktivitātēm. Nosaukums – Laulasmaa Spa Hotel 4*. Pēc sātīgām brokastīm devāmies apskatīt apkārtni un pārbaudīt burāšanas iespējas līča kreisajā pusē.


Panorāmas skats uz Vaana līci.


Skats uz līci no kreisās puses stāvkrasta.

Nākamajā dienā izmantoju nedaudz lielākas buras. Sāku ar 4.2 un turpināju ar 4.7m2. Līča kreisā puse bija labākā attiecībā pret vēju un bija iespējami agresīvāki Top Turn. Tiesa, viļņi bija mazāki kā līča vidū dziļāk jūrā. Neskatoties uz to, man patika tieši līča kreisā puse. Tur arī pulcējās klasiskā sērfa piekritēji.

Vääna Wave Classic 2018

Tiekamies uz ūdens! Lat168

Post comment