Dec/Jan

Pretēji janvārim, decembris tika pavadīts uz ūdens. Turklāt salīdzinoši daudz reizes priekš decembra. Janvāris ir pagājis bez nevienas dienas uz ūdens. Līdz ar ko ir bijusi iespēja morāli atpūsties no kārtējā vēja gaidīšanas un nodoties citiem darbiem, piemēram, būvniecības darbiem Šīfermājā. Nolēmu, ka līdz 15.februārim, kad būsim Tenerifē, inventāru neaiztikšu.

Decembrī sanāca pabūt kādas 5-6 reizes uz ūdens un četras no šīm reizēm ir dokumentētas bildēs.

Viena no tām ir 5.decembris, kad varēja burāt ar mazāko dēli un 4.2m2 buru. Jā, pērns izmērs 4.2m2 bija retums. Sajūtas ar mazo inventāru ir daudz dzīvelīkākas, līdz ar ko braukšanas stils arī mainās. Tā bija darba nedēļas pirmā diena un man pievienojās Valdis Ķļaviņš, šoreiz ar kaita inventāru. Anete uzcepa kādu bildi no mola un arī kādu no skata torņa. Sen nebija bijušas bildes no augšas. Pāris labākās bildes skati zemāk:


Backside


Valdis atpūšas uz krēsliņā :)


Floating jump


Gu Screw

Visas bildes no 5.decembra vari apskatīt Google albūmā:
https://goo.gl/photos/sbBHxNvTLNTRyBU5A

Sen nebiju taisījis sekvenci. Te sekvence no Forward, bildes miglainas, bet saliekot kopā ir lietojamas.

8.decembrī bija pamatīgs aplauziens, it īpaši tiem, kas atbrauca no Rīgas puses. Vējš nepavisam neatnāca tik stiprs kā plānots. Re kur plānotais:

Bet realitātē knapi glisēju ar 4.7m2 :(

Izmēģināju arī jaunu veidu kā transportēt inventāru uz mājām. Tagad jau pašsaprotami, ka ziemā pārģērbries jābrauc uz mājām. Nu arī buras vairs nav jārullē :)

Nākamās burāšanas reizes bija zīmīgas, jo viena bija Ziemssvētku vakarā, bet otra vecgada vakarā.

Ziemassvētku vakarā vienīgā mana kompānija bija Anete otrpus foto kamerai. Neviens no burātājiem/ kaitotājiem man nepievienojās. Velti, jo bija perfekts sānu vējš, kurš ik pa brīdim iegriezās kādus 5-10 grādus no krasta. Līdz ar ko bija iespējams izlekt pāris Aerial.


Backside aerial


Fronside aerial


Backside wave


Ziemassvētku apsveikuma kolāža no Tweaked Aerial, skats no GoPro un krasta.

Pilns bilžu albūms no 24.decembra aplūkojums Google albūmā:
https://goo.gl/photos/B3KZLCxAhbw4GEg48

Te viens klips ar GoPro no masta augšas, kur dokumentēts Backside Aerial un Fronside Aerial:

Pēc 27.decembra stiprā ziemeļu vēja, diemžēl vai drīzāk beidzot, Šneidera laukumā pacelties vēlējās koka ērglis. Diemžēl nesekmīgi un nu vairs nav ne ērglis, ne vecais stumbrs!Kopā ar Burmistru izbaudījīām pilnīgu onšoru. Tas kā parasti bija mainīga stipruma. Līdzīgi ka Minkāns, arī man bija vēlme nosēdināt sen iepazīto, bet vēl nepiedzīvoto Shaka 2016.gadā. Diezgan tuvu, bet nācās atlikt uz 2017.gadu :)

Te dokumentēts labs glisējošais Show-it.

 

Te dokumentēts Show-it, kurš nedaudz nesanāca kā ieplānots :)

Vecgada vakarā bijām kopā četri – Sinoptiķis, Burmistris, Žeņa un es. Man bija jasadala laiks starp tradicionālās vecgada zupas vārīšanu un sessiju jūrā, laiks pietika visam. Tā kā bija vējš no krasta un nebija tas stiprākais, devāmies uz D molu Pāvilostā. Tur sanāca vairāk no krasta, bet krasta vilnis nepalīdzēja un ik pa brīdim sanāca noskaloties tā nopietnāk. Pie ziemīgām temperatūrām tas ir vēl nepatīkamāk. Bet neskatoties un nepilnvērtīgiem laikapstākļiem, sessija bija izdevusies. Žeņa šķiet, ka bija pirmo reizi šajā pusē šādos apstākļos. Sākumā viņš nebija visai apmierināts, jo grūtības bija lielākas par prieku, bet līdz ar jaunu iemaņu apgūšanu, smaids sejā arī parādijās. Paldies Santai Veinbergai (WindBorn) par bildēm un video!


Cutback


Going under…


Going for Backloop

Visas bildes no 31.decembra Google albūmā:
https://goo.gl/photos/VDCEeJSVLdR4wmaNA

Video materiālā ir iemūžinātas arī diezgan skaistas šļakatas, paldies vēlreiz Santai!

Esmu iekļuvis lietuviešu aktīvista Gintas Lapenas projekta Vejas Galvoje jaunajā 2017.gada kalendārā ar bilsi no Melnrages, te vairāk par kalendaru: http://www.vejasgalvoje.lt/2016/12/2017-metu-vejas-galvoje-kalendorius-ir-sup-surf-kalendorius-melnrages-bangos/

Janvāris iesākās ar zemāko temperatūru šajā ziemā, līdz ar ko ziemas prieki varēja sākties. Tiesa gan tie beidzās ātrāk kā gribetos, bet sanāca vienu reizi pavizināties ar sniega dēli un buru vai kā mēs saucam snowsurf.

Sākumā biju aizdevies ar visu buru un dēli līdz pludmalei, kur pa nakti viss sniegs bija pazudis. Nācās burāt pilsētā, tā teikt urbānais sports. Tā kā ūdens bija salūdzinoši silts un gaiss auksts, bija novērojama tvaikošana. Īpaši interesanti izskatījās mols, kurš bija noaudzis ar ledu.


Bilde no Redzetdebesis.lv


Olivers ragutiņās aiz velo. Tiesa gan izskatās labāk kā ir īstenībā. Līdz bērnu dārzam mugura slapja :)

Jau pāris gadus vēlējos nomainīt savu Sigma 80-400mm lēcu pret ko jaunu. Bildes ar Sigmu vairs nesanāca, gandrīz visas bija neasas. Ilgi pētīju kas varētu būt vidusceļš starp cenu, maksimāli daudz milimetriem un kvalitati. Beigās nonācu pie slēdzinea, ka Canon EF 400mm f/5.6 USM būs īstā izvēle. Lēcas modelis ir divdesmit gadu vecs, līdz ar to pārdošanas cena ir samazinājusies un interneta veikalā maksā ap 1200E. Diemžēl lēcai nav stabilizātors, bet fotogrāfēšanai tas nav tik svarīgi. Tā ir fiksēta lēca, kas padara to vieglāku un precīzāku. Tās svars ir 1.2kg un izmēri mazaki kā iepriekšējai Sigmas lēcai. Tas ceļošanu ar lēcu padarīs vieglāku.

Izgāju pabildēt Pāvilostu. Fons tiek labi izsmērēts. Lēca jātur diezgan stabili, lai bildes būtu asas.

Nakamais ieraksts sekos no mīļotā El Medano ciema…

Post comment