Šī gada Latvijas čempionāta laikā manbija iespēja vienam no pirmajiem notestēt mūsu pašu letiņu radīto lolojumu – gaisa suņa AirDog prototipu. Lai būtu precīzāk, Minkāns bija pirmais vindsērferis, kurš izmantoja pavadošo suni savu lēcienu dokumentēšanai. Jāatzīst, ka sajūta ir patīkama un tik tiešām šo dronu, kas tiek vadīts ar četriem propelleriem, var pielīdzināt sunim, kas lido pa gaisu neredzamā siksniņā.
Sistēma sekojoša, uz rokas tiek uzlikta vadības pults, kurai gaisa suns klausa, tātad pats seko (auto follow drone)! Pie drona ir stiprinājums, kurš paredzēts GoPro kamerām. Tad tiek iestādīta atrašanās vieta pret sportistu. Izmēģinājām virsvējā un virsvējā uz priekšu 45 grādi. Augstums, cik atceros, iestatījām 20 un 25m. Drons tiek novietots uz zemes, mūsu gadījumā smiltīs. Piespiesta palaišanas poga un tajā pašā momentā suns paceļas un ieņem pozīciju gaisā.
Te video vienkārši secīgi saliktiem kadriem, 2 min.
This summer I had chance to try AirDog.com prototype doing windsurfing. Thumbs up for the R&D team, worked great with my… Posted by Krisjanis Tutans on Tuesday, December 15, 2015
Kā video redzams, svarīgi ir arī pareizā leņķi iestatīt pašu kameru. Bet pie tā var piešauties, man bija tikai divi īsi mēģinājumi. No pults, kas atrodas uz rokas ir iespējams nedaudz vadīt pašu dronu. To var pacelt augstāk un nolaist zemāk, pamainīt arī atrašanās leņķi vai gluži vienkārši piespiest podziņu “mājas” un aizsūtīt to uz vietu kur pacēlās. Šobrīd gaisa suns ir ieprogrammēts, ka pats atgriežas sākuma punktā pēc 15 minūtēm. Vējš ir šķērslis, bet 10m/s ir OK un var paciest pat 12-13m/s stipras brāzmas. Tātad derēs tikai lielā inventāra bildēšanai. Pats testa laikā lietoju 5.3m2 un 95l dēli. Video pašās beigās arī var redzēt kā gaisa suns nespēj noreaģēt uz manu Cutback. Sākumā drone seko man pusvējā, tad es sāku taisīt Bottom Turn, kuram kamera joprojām seko, bet tad pilnīgi pretdabiski mainu braukšanas virzienu ar Cutback un tas jau ir par sarežģītu. Pastāv opcija palais dronu augstāk. Bet ar lēcieniem viss ir bumbās. Protams, ūdens šīm lidaparātam nav draugs, tāpat kā kaitborda striķi.
Aparāts padarīs filmas daudzveidīgākas, par to šaubu nav. AirDog cena šobrīd USD 1600, kas nav maz, bet padara mums helekoptera cienīgus kadrus pieejamus!
Vairāk par AirDog: https://www.airdog.com
Bildes Daniels Raugevicus (Windsurf.lv) un VejasGalvoje.