Golden autumn

Dienas paliek īsākas un darba laiks tiek aizstāts ar burāšanas laiku. Ir pavadīta nedēļa bez vēja un ar negaidīti zemu temperatūru. Neierasti, bet daudz kas padarīts darba frontē un konservu bundžas ik dienas ar vien vairāk ripo pa konvējiera lentu. Ir pozitīvs skats uz nākotni, jo ieķesējot pareizās ailītes Ryanair mājas lapā, esam ieguvuši biļetes ceļam uz kādreizējo mājvietu Tenerifi. Ir nedzudz sirdsapziņas pārmetumi par vienas vietas apmeklējumu, bet pozitīvās atmiņas un labā infrastrukūra mūs joprojām vilina. Draugs Jurģis arī jāapciemo un spāņu vārdi jāatkārto. Ja nu kāds grib dalīt viļņus ar mums, tad mums El Medano pilsētā varēs sastapt no 15. līdz 30.novembrim.

Kopš pēdējā ieraksta ir burāts 6 reizes un tikai Pāvilostā! Kopš dienas, kad parādījās mani jaunais ierocis – SUP Allwave 9’10, uz ūdens esmu jau bijis ar to 3 reizes. Manas prognozes par šo dēli ir veiksmīgi piepildījušās. Dēlis ir manevrētspējīs un tajā pašā laikā pietiekami liels, lai varētu izmantot Pāvilostas mazos viļņus.


Aivara Mukāna darinātais SUP airis, bija gatavs nākamajā dienā kopš mana SUP ierašanās Rīgā. Visiem varu rekomendēt šo izstrādājumu, kas ir 100% karbons par saprātīgu cenu.

Izmēģināju arī uz jaunā SUP uzlikt vindsērfinga buru pie raustīga krasa vēja Pāvilostā. Komplekts principā darbojās, bet sajūta bez kājsaitēm ir dīvaina :)

Tiku arī pie jauniem 2013.gada vindsērfinga ieročiem – Skate 99 un Quad 87. Abi pa lielam ir tādi paši, tikai jauni zīmējumi. Labu laikam grūti uzlabot :)
Vēl ir iespējams iegādāties 2012.gada Fanatic Newwave 79l TE Twin, starta cena 750E.

Iepriekšējā ierakstā nepaguvu izklāstīt savus iespaidus par sērfa spotu 1.km. vai Užavas mežu. Šajā vietā biju laikam pēdējo reizi kādus 6-7 gadus atpakļ. Tas atrodās pāris kilometrus aiz Sarnates Ventspils virzienā. No Sārnetes atšķirās ar to, ka pie spota ir klajāks – zemāka kāpa un mežs nedaudz nost no kāpas. Līdz ar ko vējš ir nedaudz stabilāks salīdzinājumā ar Sārneti. Iepriekšējā vakarā es paguvu taisnā ceļā no Rīgas iegriezties pašā Sārnatē un kopā ar sērfa guru Renāru dalīt viļņus. Spilgātie iespaidi:


Sākumā pat nebija iespējams uzglisēt ar 5.8m2, bet kā no mākoņiem izlīda vakara saulīte, vējš nedaudz parādījās.

Turpinot par 19.km., ši vieta ir unikāta ar savu mežonību gan krastā, gan jūrā. Protams, ka suņus pazaudējam veselas divas reizes, jo šiem bija dota vaļa visu burāšanas laiku, bet izmantojots GPS Centrs izsekošanas ierīces un iPhone telefonus, lokācijas vietu bija iespējams noteikt. Abas reizes mazie mednieki atgriezās paši, vienūgi neliels satraukums bija par lielceļu, kas nav pārāk tālu no šīs vietas.

Vienmēr ir klīduši nostāsti, ka šajā vietā ir grūti piebraukt, tikai ar džipiem vai 4×4. Pilnīgas muļķības, mans mazais A4 spēja pieveikt šo ceļu, galvenais ir izvēlēties pareizo iebrauktivi, gar kapiem :) Tātad kad doties uz šo vietu? Pie DR vai DDR vēja virzieniem, kad Pāvilostā ir krasta vējš un Liepājā ir nepieteikams vēja stiprums, kas šogad bija visai ierasta situācija. Palmbīčā tikai vienas sessija pa visu gadu!


Viļņu jaudīgi, bet samērā īsi. Jāmāk trāpīt īstajā vietā, īstajā laikā. Sākumā nav ne īstā vieta, ne īstais laiks :) Tiem kam patīk Akmensrags, šī vieta patiks mazāk :)

Tad sekoja 6 jaukas sessijas Pāvilostā. Gandrīz visas tika dokumentētas. Aņa krastā, Ivo no ūdens, pats eksperimentēju ar FlyMount no masta augšas un Backy Mount no trapeces jostas. Vizuālas informācijas ir sakrājušās tik daudz, ka nav skaidr no kuras puses pat sākt :) Esmu bijis labs darbinieks un tiku pie jauna, šoreiz 15 collu liela Ābolu datora ar jauno retinātājdispleju. Līdz ar to, darbs ar bildēm pagāja patīkamāk un pats galvenais raitāk!

Visspilgtāk no visām sesijām palika atmiņā 5.oktobris, kas vienlaikus bija 5diena :) 5. un 6.oktobrī plosījās vētra uz dienvidiem no Latvijas, tātad pie Lietuvas krastiem. Esmu saglabājis screen shot ar Windfinder vēja karti:

Tā kā pie brāļiem plosījās vētra, mūsu krastus sasniedza ievērojama lieluma viļņi. Pārpratuma dēļ sesiju sāku ar 4.2, turpināju ar 4.7 un noslēdzu ar 5.0m2. Seko iespaidīgākās bildes no šīs dienas:


Labākās bildes no citām sesijām Pāvilostā pa šo laiku:


Uzslavu ir pēlnījis Reinis Treijs, kurš smuki rotē Backloop lēcienā, diemžēl par daudz vējā un pārgriezts manevrs. Backloop prasa praktizēšanu ar teoriju vien nepietiek. Lai izdodās!


Un Uģis Leimanis, kurš beidzot sadūšojās uz Forwardloop un 2x pat apgriezās! Te pirmais mēģinājums :)


Labākās bildes bildētas ar Go Pro Hero2 un FluMount stiprinājumu:


Un lietojot Backy Mount. Joprojām meklēju īsto leņķi, lai bildē pēc iespējas vairāk redzētu action.


Ivo Blūma skats no jūras:
Dagnis ierādīja, ka mūsu meteoroloģijas centram ir izstrādāta jauna mājas lapa, kur ir iespējams aplūkot salīdzinoši precīzu vēja prognozi, pat ar vēja kartēm. Papēti pats un spied uz linku: meteo.lv.

Nākamo otrdien solās atkal vējš, bet tikai vienu dienu ar bez vērā ņemamas viļņu prognozes. Atliek gaidīt pirmo rudens vētru priekš Latvijas čempionāta – Roadex Wave!!

Pa šo laiku mana iecienītākā bilde ar dēlu:


Manā Picasa Web Albums galerijā ir ievietotas 8 jaunas galerijas, laipni lūgti: http://picasaweb.google.com/krisjanis.tutans/

 

Comments are closed.