Life in Pavilosta and second wave cup stage

Braucot ar auto pa LR2 dzirdēju, ka šovasar ir 3x mazāk silto dienu kā gadu iepriekš. It kā bēdīgi. Bet mums burātājiem, tas nozīmē, ka vējš ir pūtis un dzesējs silto vasaras gaisu. Arī pēdējās nedēļas tādas vējainas bijušas, jo īpasī – otrās šīs sezonas viļņu sacensības SurfPro wave cup.


Kopā ar Aneti, Oliveru un saviem pašiem tuvākajiem, tepat Pāvilostā, kur arī gadu iepriekš salaulājāmies, nosvinējām mūsu kopdzīves 1.gadadienu. Šoreiz laiciņš bija vēl jaukāks, tas nozīmē siltāks :) Bija jauka programma, kura mijās ar Vītolu ielas svētkiem. Izrādās, ka Vītolu iela ir pati pirmā Pāvilostas iela. Šie bija pirmie šāda veida svētki. Norisinājās ekskursija kas kurā mājā ir bijis un kas ir dzīvojis, un kas noticies. Tēva mājā Vītolu ielā 5, agrāk bijusi brētliņu ražotne.

Izrādās, ka pats koks Vītols ir ārstniecisks un ir dabīgais Asperīns. Ir jāiegūst vītola miza un tā jāizkaltē, uz jāsaberž pulverī. Kad nepieciešama asins sašķidrināšana, viens šķipsnis naža gala palīdzēs :)


Anete kā vislabākā sieva un nu jau bērna māte, tika pie identiska divriteņa, kādu izmantoja, lai nokļūtu uz laulību ceremoniju. Ja Pāvilostā šo riteni kādreiz redziet bez Anetes klātbūtnes (un ja tas neesmu es), ņemiet nost un vediet uz Tirgus ielu 5 :)

Savukārt Jurģis, kas pirms gada bija mūsu kopdzīves savīšanās notikuma liecinieks, mūs ar savu klātbūtni nepagodināja. Toties viņš mūs pagodināja ar ziņām par savu tālbraucienu ar auto uz Tenerifi. Noteikti pēc kāda laika sekos viņa bloga ieraksts. Tieši šobrīd Jurģis ir ceļā ar prāmi starp Spāniju un Tenerifi.

Kā liels pārsteigums, bija māsas Gugas pasniegtā kāzu jubilejas dāvana. Bilde, kur es lecu ar vējdēli Tenerifē, bildēts ar ūdens izturīgo kameru Contour, kas piestiprināta masta galā. Šī bilde tapa 2 gadus un biju pavisam par to aizmirsis!!! Te jūsu ieskatam:

Dzīvojoties pa Pāvilostu, parādās pamatots iemesls pēc SUP dēļa iegādes. Tas der gan Anetei, gan man. Var SUPot uz maiņām, viens pieskata bērnu :)


Šī bija mana pirmā reize, kad devos ūdenī ar SUP dēli ķert viļņus. Jāatzīst, ka ar SUP dēli, kas tika dabūts no Spinout Dagņa nomas un bija īpaši liels, laikam 11’6, viļņos jutos ļoti stabili. Vienīgi pagriezt bija ļoti grūti to, varbūt pat neiespējami.


Tā kā esmu Fanatic komandā un šim zīmolam ir arī SUP dēļi, kurus es varu dabūt ar tīmraidera atlaidi, plānoju iegādāties īsāku un platāku SUP dēli, lai ir iespēja arī mācīties griezienus. Noskatītais modelis saucas Allwave, izmērs pats lielākais – 9’10, tas tāds Latvijas izmērs :) Links.

Pa šo laiku bija arī divas frīstaila sesijas ar 5.8m2 SF ME un Skate 99. Viena no tām pie Z-mola, otra pie D-mola. Pie Z-mola bija samērā stiprs vējš no ziemeļiem. Viena no labākajām Show-it dienām šogad. Ivo Blūms pēc sērfinga sessijas piedāvājās uztaisīt ar mani no ūdens bildes, diemžēl tajā brīdī vējš beidzās un mani iepriekš pieminētie Show-it netika iemūžināti. Turpinājumā 3 bildes no fotosesijas (www.fofa.lv).


Kā jau zināms, visu šo nedēļu norisinājās Pasaules čempionāts Formula Windsurfing pilsētā Liepāja. Arī man bija vilinājums aizbraukt un paskatīties kādreizējos sāncenšus tepat Latvijā. Pasākums bija noorganizēts augstā līmenī un arī marketinga aktivitātes bija redzamas visapkārt. Par labāko ir atzīts Formulā šogads ir atzīts Ross Williams. Atklāšanas cerimonijā jauki bija izdomāts, ka tika godināti visi Latvijas vindsērfinga vecmeistari, bez kuriem nebūtu iespējams šīs čempionāts un visa LV vindsērfinga kustība.


Latvijas viļņu burāšanas kausa otrais posms norisinājās Pāvilostā, līdzīgos apstākļos kā pirmie mači. Vējš bija nedaudz stiprāks kā Bendera kausā. Saule bija daudz un par vēju nesūdzējāmies. Kaut kāda iemesla dēļ, ik pa laikam vējš mainīja stiprumu, varbūt kāds mākonis ik pa laikam patraucēja. Pārsvarā visi brauca ar 4.7 un 5.0m2 burām.Sacensībās piedalīties gribētāju paliek arvien mazāk, šoreiz tie bija 11 censoņi, no kuriem 2 labākie igauņi. Acīmredzot līmenis ir audzis pēdējos gados un ir izveidojusies daudz kompaktāka viļņu burātāju grupiņa ar labām vindsērfinga prasmēm. Sacensībās tagad piedalās tie, kuriem ir reālas iespējas iekļūt pirmajā sešiniekā. Igauņi uz Latvijas secensībām pāris gadus nebija bijuši. Viņi komentēja, ka līmenis latvijas burātājiem ir ļoti audzis, pretsatā igauņiem. Viņi saka, ka mēs mācamies jaunus trikus un augam…


Laikam šie ir pirmie mači ar kaimiņu igauņu līdzdalību, kad viņi paliek aiz goda pjedestāles numurētām vietām. Biju iedomājies, ka finālo tikšos ar Penny. Bet izrādās, side on apstākļos igauņi nav tik alabi viļņu burātāji, vairāk lēcēji.


Galvenais par tiesāšanu bija Valdis Kļaviņš, kurš kārtējo reizi izrādīja savu profesionalitāti. Viņam arī šodien dzimene – sumināts! Pārējie divi tiesneši bija no dalībnieku pulka, parsvarā Dagnis Bricis, Māris Minkēvics, Jevgenijs Gavrīlovs, Artis Tidriķis un es. Šāds formāts diezgan labi darbojās (dalībieki ir ļoti kompitenti par visiem manevriem), vienīgi pašiem braucējiem neļauj pienācīgi sagatavoties nākamajiem startiem…

Sen nebija bijusi vēlme taisīt Pushloop, te dokumentēts manevrs no pirmā mana hīta:

Guga pamatīgā lidojumā:


Kristaps Vītols pārsita pats sevi. Jau nedēļu kā burājis ar Formulu, pameta Pasaules čempionāta bāzes vietu Liepāju un pievienojās mums Pāvilostā, lai parotaļātos pa viļņiem. Single eliminācijā Kristaps vēl nebija piešāvies un zaudēja Penijam. Savukārt Double eliminācijā roka jau bija piešauta un vienu pēc otra starta Kristaps vinnēja un tika līdz finālam, kopskaitā nobraucot 5 hītus pēc kārtas. Dienas varonis!


Rezultāti – pirmā un vienīgā meitene – Gundega Tūtāne, labākais no vīriem Krišjānis Tūtāns, seko Kristaps Vītols un noslēdz Māris Minkēvics.

Brāļi iguņi bija ieradušies kopskaitā 4. Divi sacensību dalībnieki Penny un Kristians, soulsurfer Taavi un fotogrāfs Jaanus. Jaanus uz šo pasākumu bija aizņēmies super gaišu 400mm Nikkor lēcu ar 2.8 gaišumu. Sekos bildes un video ar šo mostra lēcu, te ieskatam lēcas izmērs:


Jauki, ka liela daļa dalībnieku, tai skaitā, arī igauņi pēc sacensībām palika vēju pilsētā Pāvilosta un mums bija iespēja nosvinēt šo vējaino notikumu. Labsajūtu nodrošināja ķimeļu uzlējums :) Nākamo rītu iesākām ar igauņu draugu viesmīlīgu uzņemšanu mūsmājās un tradicionālas latviešu omletes pasniegšanu.


Super liela Picasawebalbums galerija no sacensību dienas ar 236 krāsainām bildēm, paldies Anetei!

Links uz galeriju: šeit.

Esot uz vietas Pāvilostā, protams, ka izbaudam visu ko jūra mums sniedz. 5kg lasi laikam redzēju pirmo reizi :) Ligita un lasis:


Un jūras asari Ineses gaumē:


Jurģim šīs zivtiņas ļoti garšotu :)

Un protams, tirgus. Starp citu, Pāvilostā tirgus ir 2dienas un 5dienas rītos un tāds mazāks priekš tūristiem 6dienas rītos. Parasti ir visa veida dārzeņi, lauku olas un medus. Pēc ogām un gaļas ir jābrauc uz Liepājas tirgu, kurā Anete parasti sajūk prātā :) Turpat pie tirgus ir atvērusies jauna burvīgas kafejnīca Bolangerie ar Illy preču zīmes kafiju. Iesaku nobaudīt garšīgu kafiju, pašceptus Maffinus, pašceptu maizi, labu apkalpošanu un burvīgu interjeru, vairāk: boulangerie.lv.

PS. Ir mainīta satikšanās vieta Pāvilostā – tirgus laukums pretim veikalam TOP. Sestdienas vakar izrādījās super krāšņs un nodrošināja daudz desmitiem pazīstamu cilvēku satikšanos :)

Comments are closed.