during last month

Laiks skrien vēja spārniem. Nu jau 6 nedēļas apkārt, kopš pēdējā bloga ieraksta. Ne jau vasaras tvaices pēc esmu pazudis no tīmekļa dzīlēm. Juanā Tūtānu ģimene ir ieguvusi savu īpašumu rietumu piekrastes malā, Pāvilostas pilsētas pašā centrā. Nedaudz neierasti, bet esam kluvuši par īpašniekiem tieši dzīvoklim, nevis privātmājai. Kā jau smējāmies, dzīvojam privātmājā un uz vasarnīcu (Pāvilostu) brauksim atpūsties uz dzīvokli. Dzīvoklis atrodās 330 metrus no ūdens un ir 44m2 liels. Droši vien esiet pamanījuši divu stāvu šifera māju netālu no lielā TOP veikala uz Tirgus ielas, tieši pretim brīvdienu mājai – Vēja pietura.

Kopš 10.jūlija, kad tika noslēgts darījums un svinēta dēla Olivera vārda diena, jaunajā mājoklī ir pavadīti tikai pāris vakari. Remonta darbi, kas tika plānoti vienu dedēļu, izvērtās 4 nedēļu gari :) Rezultātā tika pavadītas daudz saulainas dienas četrās sienās kopā ar palīgu Kasparu. Līdz ar ko, palaidu arī garām šī gada Sērf semināru! laikam šis bija piemais seminārs uz kuru nebiju ieradies kopā 1988.gada…

Dzīvojamā istaba finiša taisnē:

Dzīvoklī ir izremontēta guļamistaba un pārējās istabas ir sagatavotas remontdarbiem. Nolēmām, ka pārējo turpināsim ziemā, lai tagad varam padzīvoties pa mīļo ostas pilsētu un izbaudīt vasaru un gaidāmo rudeni.

Mūsu improvizētā virtuve un pirmās brokastis, un mūsu bērni :)

Tātad, šogad pa lielam rullē Pāvilosta gan uz ūdens, gan pašā pilsēta. Palmbīčā ir būts tikai 1 reizi. Šķiet, ka mums ar šo vasaru ir paveicies. Standarta komplekts jūrā – Fanatic Quad 87 un HSM FireLight 5.0m2 ar nelieliem izņēmumiem :). Tā kā Pāvilostas krastā līdz ar sērīti ir izmaiņas un labākie viļņi ir pie vecā mola pāļiem un pa labi, tad lielais viļņu dēlis ir ļoti nepieciešams gan lai smuki pabrauktu pa vilni, gan lai ieskrietos pie krasta. Lielākoties pie krasta ir maz vējš un stipra straume.

Sākam ar pēdējiem iespaidiem. Šajā nedēļā tika pavadītas burvīgas 2 dienas Pāvilostā uz ūdnes. 2dienas vakars bija ar samērā stipru vēju. Vakara pusē arī viļņi bija savēlušies un ar 4.7m2 bija ko turēt. Šīs dienas manevrs – Backloop. Kopā sanāca pa smuko nosēdināt 8 gabalus. Nu jau ir sajūta, ka kaut ko kontrolēju. Nedaudz māku iespaidot rotācijas ātrumu. Buras raustīšana gaisā tiešām daudz ko dod. Jāatzīst, ka līdzīgi kā pie Forwardloop, pie nosēdināta Backloop šad tad ir smeldzīga sajūta kājstarpē :) Bet lielais prieks to veiksmīgi nomāc. Izdevās ar Jurģi sadalīt 2 smukus viļņus. Abi ir iemūzināti video lentā ar Marijas Rozītes palīdzību. Garāko vilni kopīgi beidzām pie Lielā jūrakmens un katram bija kādi 7-8 griezieni! Vakara sessija no 18:00 līdz 22:00. Var jau just, ka vakars iestājās ātrāk kā iepriekšējās sesijās…

Pirmās dienas visai dīvainā Stalled Forward sekvence:

Nākamais rīts jau 10:00 ūdenī un šoreiz tiek ņemts talkā uzticamais palīgs 5.0m2 FireLight. Vējš nedaudz vairāk no jūras, toties viļņi sakārtotāki un lielāki. Šoreiz Backloop mazāk, tikai 6 gabali. Biju tā koncentrējies Backloop, ka pilnīgi aizmirsās arī par Forward un sen nebija bijis, ka visas sesijas laikā neuztaisu pat nevienu pašu :)

Viens no maniem nosēdinātajiem Backloop:

Un te palielinājumā bilde pie piesēdiena, var redzēt kā bura atdot nevajadzīgo spiedienu :)

Pēc burāšanas sesijas sekoja vakara sesija ar sērfu pie Z-mola. Sērferi siroja visu dienu gan pa Palmbīču, gan Pāvilostu. Vakarā bijām kādi 7-8 uz viļņiem. Ik pa laikam parādījās saulrieta saule. Bija forši un fiziski grūti. Jurģis nosērfoja mega garu vilni un nepēja rimties. Pašam sanāca noķert vienu pagarāku vilni. Sērfings manu nogurumu pastiprināja 2x un atlikušajā nedēļas daļā jūtos fiziski iztukšots.

Bildes Picasa galerijā:

Un arī links uz tām, spied šeit.

Nu laikam tas ir oficiāli, Jurģis Vītols dodās studēt uz Tenerifes salu!Izmantos apmaiņas programmas Erasmus iespējas un dzīvos studentu pilsētā La Laguna. Tā kā Jurģis ceļā dodas jau jaunnedēļ ar auto. No studijām līdz populārajai burāšanas vietai El Cabezo, nieka 45 min. ar auto! Jurģa progress jau Latvijā manāms, gaidam jaunus trikus no Atlantijas okeāna :)

Iepriekšējā kārtīgā sesijā jūrā, Pāvilostas pludmalē bija Blendera kausa laikā, arī divas dienas. Pirms Blendera kausa, 15.jūlijā sanāca labi iesildīties, atkal ar jau ierasto komplektu 5.0 un 87. Sanāca uz normāla izmēra viļņa uztaisīt Taku, diemžēl pašās beigās neizdevās izraukt no ūdens buras stūri un manevrs neizpildīts.


Bija patīkami noskaloties pēc 2 dienu grīdu slīpēšanas dzīvoklī. Biju izīrējis lielu stmjamu slīpmašīnu ar ko noslīpēju dzīvokļa divas grīdas no vairākām brūnās krāsas kārtām :) Klasiska diena, klasiski manevri, klasiskas bildes, viss kopums Picasa galerijā:


Links uz galeriju, spied šeit.

Nākamā diena – Blendera kauss. Sacensības norisinājās pirmajā nedēļas dienā un par spīti tam, pulcēja 13 aktīvākos viļņu braucējus. Stress gaisā bija izčābējis un organizācija bija labā līmenī, ņemot vērā, ka Jurģim šī bija pirmā šāda veida pieredze! Malacis. Organizātoriem izdevās izvest DOUBLE pa vienu dienu!!! Turklāt ar 8 min. gariem izbraucieniem, finālos pat tos palielinot līdz 10 min.

SINGLĀ man izdevās uzvarēt un tikau pie kārtīgas gaidīšanas līdz pie fināla dueļa pieteicās pats Jurģis. Jurģis bija ticis līdz pašam finālam, kas pērn tā arī dažādu iemeslu dēļ neidevās. Cīņa bija sīva, Jurģis pat nosēdināja Backloop, bet es to veiksmīgi atdarināju. Jāatzīst, ka šajos mačos jutos ļoti komfortabli un manevri izdevās ļoti labi. Iespaidi jau pazuduši, tāpēc piedāvāju palasīt Jurģa blogu un viņa redzējumu par mačiem: Mazdēla blogs.


Sen nebiju piedzīvojis tādu kritienu kā Blendera kausā. Vienā saviem hītiem SINGLE atlasē, uzlecu uz pārāk stāva viļņa, lai tasiītu Forwardu. Inventāru neizdevās iegriezt vējā un vējš beidžas un samērā lielā ātrumā tuvojos ūdens virsmai un inventārām. Par laimi uz masta atsitu tikai elkoni. Ar bildēm palepoties no ši momenta raī nevarēšu :(

Te vēl Jurģa oficiālais raksts par Blendera kausu jaunajā LVA (Latvijas vindsērfinga asociācijas) mājas lapā: Jurģis par Blenderu. Te pat arī var iepazīties ar manu LVA profilu: LAT-168 profils.

Pa šo laiku arī ir tapis oficiālais Blendera kausa video, ļoti patīkama noskaņa. Video – Toms Rings:

Blendera kauss 2012 from mazdels on Vimeo.

Anetes dokumentācija ar mani no notikumu vietas Picasa galerijā:


Te arī links uz bildēm, spied šeit.

Uzreiz pēc sacensībām, Ivo Blūms uzaicināja pafočēties ūdenī. Ivo ir iegādājies mīkstā tipa ūdens pārvalku spoguļ-foto kamerai un ir gatavs peldēt pa straumi :) Vistiešakajā nozīmē. Tālāk Ivo pa pirmo sēkli neizdokās iepeldēt, pleznas pat traucē un bez tām ir labāk. Ivo sāk bildēt pie Ričarda mājas un jau pēc 15 minūtēm ir pie Lielā jūrakmens :) Bet ar vairākiem piegājieniem un pirmā sēkļa tapa fantastiskas ūdens bildes, te lābākās ieskatam. Ar Ivo var sazināties ar viņa mājas lapas palīdzību: fofa.lv.

Bija vairākas frīstaila sesijas ar lielo SF ME 5.8m2 buru, viena no tām ir dokumentēta. Izdevās pat nedaudz paveivot pa pirmā sēkļa vilnīšiem. Izrādās, ka var arī ar 1 spuru un frīstaila dēli ;)

Viss ko māku ir dokumentēts :)

Anetes bildes Picasa galerijā:

Un links uz tām, spied šeit.

Tā kā burāšanas vieta ir mainījusies un lielākais tusiņā ir tagad pie Liepiņu mājas – Tirgus un Smilšu ielas stūris. Arī jaunas problēmas ir parādījušās. Pāvilostas iedzīvotāji traucē sev dzīvi un mums burātājiem tāpat un traucē strādāt arī pašvaldības policijai. Cienījamie Smilšu ielas 2 iedzīvotāji, kas ir mūzikas aprindās pazīstami cilvēki, kā mēs paradamies šajā apkārtnē, sauc pašvaldības policiju un mūs soda par teritorijas gānīšanu u.c. Sākumā sūdzējās tikai par auto novietošanu viņu mājas tuvumē un vēlāk līdz apsurda iebildumiem par inventāra glabāšanu zālienā.

Burātājiem tika traucēts izbaudīt savu hobiju un mans tēvs Uldis nolēma atrisināt šo jautājumu. Izradās, ka sporta inventāra īslaicīga novietošana pilsētas zālienā nav sodāms pārkāpums un mēs droši varam baudīt Pāvolostas zaļo zāli :) un vecas tantes sūtīt tamborēt.

Te Ulda jautājums Pāvolostas Domei:

“Vai sporta inventāra (bumbas, skrituļslidas, velosipēdi, kanoe laivas, sērfinga dēļi, vindsērfinga dēļi un buras, kaitborda inventārs u.t.t) īslaicīga atrašanās pilsētas zālienā ir administratīvi sodāms pārkāpums? Ja tā ir, lūdzu norādiet uz kādu likumu vai pašvaldības noteikumu pamata tas ir balstīts.”

Un atbilde no Domes:
“Īslaicīga sporta inventāra atrašanās pilsētas zālienā, tai skaitā zaļumu jūras piekrastē zonā, nav administratīvi sodāms pārkāpums. Inventāra novietotājam ir jāievēro Aizsargjoslu likuma 36. panta trešās daļas 9) punkta nosacījums un jānodrošina, lai netiktu bojāta un iznīcināta dabiskā zemsedze.”

Un noteikumi:

“36.pants. Aprobežojumi Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes aizsargjoslā

9) pārveidot reljefu, bojāt un iznīcināt dabisko zemsedzi, izņemot gadījumus, kad tas nepieciešams šajā pantā atļauto darbību veikšanai.”

Ir vēl kaudzīte neizrediģētas bildes ar citiem burātājiem, tās centīšos publicēt pie nākamā blga ieraksta. Jauku atlikušo vasaru!!!

Ak jā, un daži iespaidi no RHCP super duper koncerta Tallinā jautrā kompānijā. Uz vietas tika satikti arī vairāki citi burātāji :)

Koncertā:

Pāc koncerta:


Mājupceļā:

Comments are closed.