Some time has passed


Kāds laiks ir pagājis. Pienākumi palikuši vairāk. Burāts arī ir daudz. Kopš pēdējā ieraksta, ūdenī esmu vingrojis veselas 7 reizes ar buru un vienu ar sērfu. Jāņi kā parasti bija izdevušies, tātad vējaini :) Runā, ka vasara tuvojās, līdz ar ko vēji lēnām saruks līdz pieņemsies spēkā rudenī. Jūnis bez divām dienām kā beidzies un pirmais viļņu burāšanas posms Blendera kauss 2012 vēl nav izvests. Pēc Žeņas telefonsarunas nopratu, ka 3dien bijusi labākā burāšanas diena tieši frīstailam Ķīsī ar klasisiem ZR apstākļiem un 4.7m2 buru. Mana ķermeņa pašsajūta man nemudināja gan turp doties, biju pārguris…

Nedaudz par sesijām,15.mars low wind freestyle Ķīšezerā ar 5.8m2; 17.marts Pāvilostā ar neticami maziem viļņiem, toties iespējams uz viena viļņa uztaisīt līdz pat 5 griezieniem; 21.jūnijs Jūrmalā stāvvietā 36.līnijā frīstaila sessija ar 5.8m2, 23.jūnijs, Līgo vakars, side on rietumu virziena vējš Pāvilostā ar samērā lieliem viļņiem, bet lūztošs vējš, no 4,7 uz 5.3m2; 24.jūnijs frīstaila sessija Pāvilostā ar 5.8m2, uzglisēt var knapi, knapi; 25.jūnijs pirmā sessija šosezon Pambīčā ar samērā labiem apstākļiem, lietoju 4,7 un 5,0m2; 26.jūnijs agra rīta sērfinga sesija Pāvilostā. Par vēju sūdzēties nevar :)

Frīstailā īpaši progress nav un arī neko daudz neplānoju. Pārsvarā jau frīstails ir iespēja paburāt vājākos vējos un ezeros. Un reti sanāk pietiekams vējš vai pietiekaqmi gluds ūdens, lai būtu kvalitatīvi apstākļi un varētu turpināt mācīties jaunus trikus. Tāpēc maļu to kas zināms, tur jau vēl daudz ko pieslīpēt un ir interesanti. Kas attiecās uz viļņiem, tad šobrīd aktuālākie triki ir Backloops un Wave 360. Backloopi katrā sessijā sanāk nosēdināt no vienas reizes līdz pat kādām 4-5 reizēm, tas ir salīdzinoši maz un kārtējo reizi apliecina šī manevra sarežģītību. Wave 360 tā arī Latvijā nav sanācis atkārtot. Gu Screw sanāk jau uztaisīt ar katru otro reizi, bet Wave 360 ir jāupurē smukie, lielie viļņi, ko brīžiem ir žēl darīt.

Ja atceramies pēc Jāņu sessiju Pambīčā, tad jāsaka, ka šī diena visvairāk ir palikusi atmiņā. Nevar teikt, ka tā bija labākā diena šajā sezonā, bet viena no top 3. Kā jau parasti, lekt varēja daudz mazāk, pretēji kā pierasts Pāvilostā. Toties viļņu braukšanai viļņu stāvāki kā Pāvilostā. Bija atkal ņigu ņagu un uz viļņiem sastapās gan sērferi, gan vindsērferi, gan kaiteri. Bija arī pāris sadursmes, izteiktākā kad Drande ar kaitu uzskrēja Egonam ar sērfu un salauza viņam dēli. Jāpiebilst, ka Drande bija īpaši agresīvs un nepieklājīgs šajā dienā.

Bamboo pamatīgi izpildījās un gandrīz aizsaulē aizsūtīja kaiteri Ramonu, kad pinā ātrumā iztriecās krāstā un dēlis ar buru izlidoja spiltīs. Diemžēl šajā momentā neviens uz ko tādu necerēja un abas uz jūru pavērstās kameras neko nedokumentēja. Ak jā, eksplotējām Jurģa video kameru un pafilmējām nedaudz action, lai ziemas tukšajos vakaros Jurģim būtu nodarbošanās un varētu kaut ko acij tīkamu samontēt. Paldies par screen shotiem Jurģim!

Pēc bildēm Facebook, varēja redzēt, ka Ingvars Palmbīču bija šajā dienā iemainījis pret Šventojiem. Nezinu vai kvalitatīvāk, bet viļņi tur noteikti bija lielāki. Sen neredzētais Renārs noplosījās gan ar sērfu (tur nu toč viņš vislabāk izskatās viļņos), gan ar kaitu. Visas citas labās dienas Renārs laikam ir pavadījis Sārnatē, kur iekopj savu jauno īpašumu, kur vecumdienās varēs meditēt.


Priekšpēdējā dienā nolēmu pieteikties vienam no spilgtākajiem vindsērfinga pasākumiem šogad – Red Bull Storm Chase. Te mans profils: http://www.redbullstormchase.com/sailors/krisjanis-tutans  Kopā pieteicās 136 kandidāti. Šobrīt žūrija no visiem atlasa 50 kandidātus un pēc tam internetā varēs balsot par tiem, izvilks 10 labākos. Tikt starp 50 atlasītajiem, ir nereāls sasniegums, žūrijai šim darbam ir dots vesels mēnesis laika.

Valdis Kļaviņs pagājušo nedēļ bija devies pārstāvēt Burusportu uz Gardas ezeru Itālijā, kur norisinājās Boards&More 2013.gada inventāra promo. Vēl internetā nekas netiek publicēts, bet kas attiecās uz Fanatic viļņu dēļiem, tad tagad moderni ir kļuvuši trīs spuru dēļi, jeb Thruster.

Tā kā jau šajā augustā/septembrī ir iespējams tikt pie jauniem ieročiem, uz pārdošanu lieku visus savus 3 Fanatic 2012.gada vindsērfinga dēļus. Visi ir 2012.gada dēļi, pieejami septembrī. Ar frīstaila dēļi uz ūdens esmu bijis 3 reizes.


Boards.lv ir izsludinājuši ikgadējo Surf Camp – Jau septīto gadu BOARDS.LV komanda organizē ūdens ekstrēmo sportu nometni tepat Latvijā! BOARDS.LV nometnes laikā dalībniekiem būs iespēja sajust adrenalīna tirpas, izmēģinot sērfu, kaitbordu,  SUP (sērfdēlis ar airi) un vindsērfingu! Vaitāk: boards.lv mājas lapā.

Nieka 600 skatījumi palikuši līdz video no Tenerifes būs apskatīts 10’000 reizes, te pats video: http://vimeo.com/41483704

Bilžu vācelīte no 17.jūnija Pāvilostas sessijas, bildēja Anete. Kā jau iepriekš minēju, viļņi bija īpaši mazi, bet laiks bija labs un griezienus taisīt varēja daudz. Žeņa gan nospļāvās un paņēma frīstaila dēļi šājā dienā:)

Te links uz bildēm: spied te.

Comments are closed.