Few times on water

Ievas ir beigušas ziedēt un nu tik nāks siltā vasariņa. Vējaina vai pavisam līganba, to laiks rādīs. Jau līdz šim, ir sanācis četras reizes būt jūrā un ne reizi ezerā :)

30.aprīlī devāmies uz Pāvilostu atklāt kafejnīcu Laiva, kas iemitinājusies vecajās aptiekas telpās. Diemžēl nekādas zālītes vairs nav iespējams iepirkt, bet par to tiek servēta Illy kafija un pasniegti kruasāni, bagetes un picas. Pavasari darba laiks no 8iem rītā līdz astoņiem vakarā, bet vasaras sezonā būs iespēja arī pačalot līdz pat 22:00. Būs vietiņa, kur vienkopus kopoties :)


Brīvās dienas bija paredzētas plezīram un principā vēju it kā nesolīja. 2 dienas nodevos SUP izklaidēm. Pirmajā dienā kopā ar puišiem, otrajā ar meitenēm. Kājas pēc tam sāpēja un bija labi padarīta darba sajūta. Pašus SUP laipni mums piešķīra Dagnis no Spinout krājumiem. Vasarā būs iespēja tos arī iznomāt, ja nemaldos, tad kopā gabali 5-6.


Tā kā vējš pēc prognozes nebija solīta vai arī es to nepamanīju, līdzi neko vairāk par 5/3 hidrotērpu un ziemas zābaciņiem nebiju paņēmis. 1.aprīlī pēcpusdienā iepūta Z vējš, ka tagad ir īpaši piemērots frīstailošanai starp krastu un pirmo sēkli esošajā ūdens tilpnē. Tiesa ir jāizmeklē dziļākās vietas, lai pats nesasistos un neiznīcinātu inventāru. No tēva aizņēmos Skate 109 un Poison 5.8m2. Vilka labi un pat piešāvos no viena dīķa puses tikt līdz otrai, nemaz nepastaigājoties.

Bez cepures bija nedaudz pavēss, bet 1/2 stundiņu pabraukt bija forši. Pat izbraucu arī jūra, bet ātri sapratu , ka Onshore vājos apstākļos īsti tur nav ko darīt. Jaunā sezona ir atklāta!

Bildes no kafejnīcas Laivas atklāšanas, SUP braucieniem pa Sakas upi un frīstaila īsās sessijas:

Tiem, kas Flash nelieto: BILDES


Nākošais izbrauciens sekoja tās pašas nedēļas sestdienā. Šoreiz devāmies uz Ventspils pilsētas pludmali, jo tur koncentrējās ciklons un DR virziens Pāvilostā kā zināms ir par daudz no krasta.


Sākumā vējš pūta mazāk un ar 4.7 un manu lielo 87l četru spuru ieroci tā knapi kustēju uz priekšu. Viļņi bija mazi, bet jautri bija tāpat. Jūra vēl nebija uzsilusi un vējš likās ļoti auksts, bez cimdiem rokas Dagnim sala. Bet diena bija saulaina un vējš ar katru mirkli pieņēmās arvien vairāk spēkā. Tā kā Anete visu laiku bija ap auto, izmantojām arī ekskluzīvo iespēju pieparkoties pludmales kāpās, balto smilšu ieskauti.

Bildes no šīs sessijas:

Tiem, kas nelieto Flash: BILDES.

Arī nākamā nedēļas nogale bija vējaina, cerams, ka tā būs kā tradīcija visu šo sezonu. Pēc intensīvas pēdējās nedēļas darba dienas, steidzāmies uz Sārnates īpašumu, ķert DR vēju. Ieradāmies īsi pirms septiņiem vakarā, līdz ar ko bija iespēja uz ūdens sagaidīt gandrīz saulrietu. Šoreiz laiks likās silts un varēja burāt bez cimdiņiem. Vējš no kāpas kā parasti likās pieteikams. Lejā bija pavisam cits stāsts.


Izrādās, ka vējš bija pavisam maz un ar diezgan atlaistu 5.3m2 buru bija grūti uzglisēt un noturēt augstumu. Bija arī pamatīga straume. Brāļi Krūkļi jau padēvās pēc paris desmitu minūtēm un Jurģa izvēle krita par labu cūciņu ārstēšanai stāvkrasta malā un arī kāda video mirkļa dokumentēšanai.

Jāatzīst, ka Sarnatē jeb tautā sauktajos Zirgos, apstākļi ir vareni sarežģīti un pat tik mazā vējā, mani pamatīgi noskaloga pāris reizes :)

Te bildes no sessijas Sarnatē:

Tiem, ka nelieto Flash: BILDES.

Nākamā diena, 12.maijs, solījās būt vējains, bet tikai līdz pudienas laikam. Tāpēc cēlos agri un ūdenī startēju jau 9:30. Tikai Dagnis bija jau paspejis šķelt viļņus pirms manis. Iepriekšējā vakarā biju nobažījies par jau pieminēto sērīti, jeb pirmo sēkli, kas atrodās virs ūdens. Izrādās, ka viļņi joprojām ir, tikai vēl vairāk nobīdīti pa labi, pretim vecajam molam un nedaudz pa labi. Diezgan bezjēdzīgi ir tākelēties Vītolu un Brīvības ielas stūrī, jo inventāru jānes līdz udenim un tad pa ūdeni kādu krietnu laiku. Ja  kas jāmaina, tad nākās atkat kreicēt pret vēju un atkal pastaigāt kādu brīdi. Labākā opcija ir parkoties tagad Tirgus un Smilšu ielas galos.


Prognoze solīja RDR virziena vēju, ko varam dēvet par labāko virzienu Pāvilostā. Ik pa laikam vējš nostaigāja un iepūta nedaudz no krasta. Pūta pastiprs vējš. Varēja droši braukt ar 4.2m2, bet kaut kā rēķinoties ar to, ka vējš pēcpusdienā rimsies, ievilku buru un ar lielāku ātrumu dariju ko mācēju :)

Ar pusdienu pauzi hidrotērpā, sutināties kopā sanāca 7 stundas! Tas nozīmē, ka uz udens atsrādāju vairāk kā 5 stundas un ne par velti, jo jau nedēļu neesmu spēris savu kāju udenī. Cik sapratu, tad šo 5dien Pāvilostā bija viegls frīraida vējiņš, dēļ kura šāda gaisa gabalu ir riskanti mērot un manā gadījumā ir svarīgāki vēji gaidāmi :)

Visas dienas garumā izburāju ar diviem dēļiem un divām burām. Prognoze piepildijās un vējš pēcpusdienā samazinājās. Sākumā lielāks dēlis un beigās jau arī lielāka burua. Jau pirmajā dienā, kad saņēmu HSM sūtījumu, notestēju jauno un supervieglo HSM buras modeli FireLight. No liesmas uz buras gan vairāk ne miņas. Lai bura būtu viegla, izmantoti materiāli Technora ODL09 un Laminate C1295. Pateicoties šim otrajam materiālam, kas ir ražots ASV, buras cena ir samērā augsta. Likās, ka arī masts šai burai prasās vieglāks kā standarta Hot Rod. Pārējais gan man viss ir kā nākās – pagarinātājs man šim komplektam ir 12cm karbona un bomis tāpat.


Viļņi parādījās ar brīdi, kad vējš sāka samazināties. Atklāti sakot, no rīta maz kas tur bija. Vairāk lekšana. Redzeju, ka bariņš entuziastu šķērēja viļņus pie D-mola. Vajadzētu būt, ka tur tie bija uzreiz daudz lielāki, vienīgi kvalitāte čābīgāka. Kopā kādas 20 buras bija uz ūdens, kā parasti Jāņos. Vienīgi pirksti sala un jau pēc pāris stundām sapratu, ka pietiek mocīties un jāvel cimdi.

Guga ar savu jauno elektrozaļo SFME 4.2m2.


Minka griezās kā skrūve un taisīja Pushloop. Es laikam tādā augstumā nemaz nemēģinātu. Cepuri nost!


Anetes bildētas bildes, lielākā daļa no rīta. Pēdējās no vakara, kad lielākā daļa jau bija beiguši vai arī bija Jurģa suņa Cara meklējumos. Cariņš atradās tikai nākamās dienas pusdienslaikā, labi, ka tā!

Bez Flash: BILDES.

Dagnis ir uz testu dabūjis telekonventieri un pēc savas agrās rīta sessijas nodevās savu kolēģu dokumentēšanai. Samērā asas bildes sanākušas. Te viņa domas un bildes: http://dagnisb.blogspot.com/2012/05/uzvaras-svetki.html

Ja neesat pamanījuši, tad mana bloga augšējā, labajā pusē atkal veiksmīgi garbojās Ķīšezera webkamera. Tur redzēsiet gan burziņu uz ūdens, gan burziņu kafejnīcā Cabo Cafe!

Comments are closed.