Windsurfing and ice

Ledusburāšana un ledus delis kādu laiku nav manīts ne manā blogā, ne manā sportiskajā sarakstā. Pēdējos gados šim vindsērfinga novirzienam gandrīz nemaz nav sanācis veltīt laiku. Vai nu tam par iemeslu ir jauni izaicinājumi ar ko saprotam snowsurf vai metru garais frīstaila ledus dēlis. Dzīvošana Tenerifē arī pavēra iespēju pavadīt visu ziemu uz ūdens. Šī sezona bija izcili īsa dažādām ledus izpriecām. Tā nu Smiltenieku un Tūtānu aizsāktā ledus dēļu ēra ir nedaudz pieklususi. Kāpēc? Izskatās ka vesels kopums apstākļu ir par iemeslu tam.


Toties nobremzēts nav pašu ledus dēļu tehnoloģiskais process, kurš tiek nemitīgi uzlabots un papildināts ar jaunām ekstrām. Brāļi Liepiņi joprojām attīstā pašmāju ledusdēļu brendu Hiberna.  Abi dēļu modeļi, frīraidam domātais Edge un sacensību Converter ir palikuši daudz advancētāki un arī vieglāki.

Aizpagājušajā nedēļas nogalē bija iespēja divas dienas pavizināties ar Edge modeli. Šī ledus dēļa klājs ir izstrādāts balstoties uz vecajiem T2 pamatprincipiem un pie tā radīšanas tika pielikts arī mans pirksts. Lilastes ezerā pie viesu nama Medzābaki norisinājās Eiropas kausa posms jeb WWEC. Jāatzist, ka vējš nebija no tiem stiprākajiem un inventāra trimmēšana bija īpaši svarīga.

Buru man bija iespēja aizņemties no mūsu kolēģiem Lietuvā – Surfhouse.lt, kuri ir arī Hot Sails Maui izplatītāji. Pirmo reizi bija iespēja notestēt HSM slaloma buras modeli GPS. Forši, ka masts šai burai ir RDM un priekš 7.3m2 ir nepieciešams 4,60m. Lai varētu raustīt aukliņas, bomi aizņēmos no Jurģa. Pirmo reizi salikt buru bija izaicinājums un aizņēma vairāk kā tas parasti būtu nepieciešams :)


Sanāca arī pamačoties, bet tas tikai sadragāja manu pašapziņu :) Uz starta gan slalomā, gan kursā lielākā daļa bija lietuvieši. Es naivi domāju, ka uz ledus dēļa var uzlekt un braukt. Tā tas nenotiek. Pirms katriem mačiem ir jāizvēlās piemērotākās slidas un tās jāuzasina. Tad jāpārbauda paralelitāte un jāsaregulē griešanās leņķi, arī cietība. Slīdēšanas ātrums izmainās ļoti krasi, ja ir saliekta slida vai neparelitāte.

Pēc šīs nedēļas nogales sapratu, ka man vairs nav ne laiks, ne vēlēšanās šādi izklaidēties un tūnēt inventāru. Izpratne un vērtību skala ir mainījuises… Protams, frīraida izpratnē, ledus dēļis ir cool!

Jarno Rautio photo.

Tā kā darbs negaida un inventārs man ne tuvu nebija sacensību gatavībā, nolēmu arī izlaist iespēju apmaklēt Eiropas čempionātu Somij, Kalajoki. Bet ceļā devās mana māsa Gundega. Sacensības bija izdevušās un Gundega atgriezās ar godalgoto otro vietu!

Te bildes no Lilastes ezera, paldies par bildēm Dagnim, Gugai un Ivo:

Tiem, kas nelieto Flash: https://picasaweb.google.com/109761450517112243458/2012030910_Iceboard_fun?authuser=0&feat=directlink

Lai popularizētu vindsērfingu kā aktīvās atpūtas veidu, kopā ar Valdi Kļaviņu devāmies uz 9.vakara maiņas vidusskolu. Sieviešu dienā skolā norisinās dažāda veida lekcijas par interesantām tēmām, arī T.Grēviņš stāstīja par savu darbu rādio. Kopā lekciju noklausījās ap 50 interesentu un pēc lekcijas bija skaidrs, ka šī gada Roadex Open Wave būs vismaz puse autobuss ar faniem no 9.vidusskolas.

Comments are closed.