Tenerife island last days

Esam mājās un mājās ir forši. Ikdienas Rīgas ritmā gan vēl nesanāk ieet, bet tas ir laika jautājums. Cilvēki zvana un jautā par Tenerifi, īstais laiks kad tur doties un pārlaist slapdraņķi. Valdis Siliņš kārtējo reizi ir sagaidījis labu prognozi El Medano pilsēta un uz šo nedēļas nogali pošās uz turieni. Pūtīs jau turarī uz vella paraušanau.

Brauciena statistika samērā laba gan skaitļos, gan sajūtās.Uz vietas pabijām 16 dienas. Samērā maz sanāca uzsērfot, jāvaino fiziskā nesagatavotībā un vājās rokas. Desmit dienas ar vindsērfingu, divas no tām ar frīstaila dēli. Divas dienas ar sērfu un papildus odziņa brauciena beigās – nobrauciens ar riteni no observatorijas virsotnes.

Vairāk kā jel kad, šī brauciena laikā sanāca vizināties pie Bunkura. Tas ir starp El Cabezo līci un molu. Sanāca tāpēc, ka viļņi nebija šoreiz no tiem lielākajiem un pie Bunkura tie ir lielāki kā citur El Medano pilsētas apkārtnē. Jābūt tikai uzmanīgam ar krastā neizbraukšanu, jo tas ir visai vienkārši. Uzreiz pēc viļņa vai nu jāiekrīt vai veikli jāuztaisa pagrieziens. Ļoti tur noder zābaciņu, jo straume ir ir nenormāla, visi kas tur bijuši varēs to apstiprināt. Vienu dienu pie neliela vēja un īstenībā frīstaila apstākļiem, mēs ar Jurģi pavadījām pie Bunkura ar lielajām 5.3m2 burām. Izklaidējāmies ar mazajiem krasta viļņiem. Jurģis kādu laiku arī tēloja roni un ar Go Pro kameru filmēja gan savas ekstremitātes, gan manu viļņu ķeršanu. Skats no okeāna puses:

Visstiprākā diena mums bija 20.februāris, kur tad arī vienīgo reizi lietoju sev līdzpaņemto Super Freak ME 4.2m2. Vēl Rīgā biju nobažījiem par komplektu Fanatic Quad 87 + HSM SFME 4.2m2. Bet par lielu pārsteigumu man, komplekts kalpoja vienkārši perfekti, nu vismaz šādos onshore un mazu viļņu apstākļos. Dēlis gāja savu kursu un kontrole eleganta. 4 spuru dēļos ir savs triks, plašāks diapazons. Prētēji mūsu prognoizēm, lielākie viļņi sekoja nākamajā dienā pēc stiprā vēja, kad mūsu video operātors bija devies mājup un fotogrāfs bija jau nomocīts pludmalē ar sēdēšanu pludmalē.

Burāšanu noslēdzu La Tajita pludmalē, kur kopā ar Guntaru devāmies frīstailot. Guntars atkal piedāvāja man savu 98l Fanatic frīstaila dēli. Sākām divatā. La Tejita pludmalē pūš krasta vējš un tā stiprums ir nedaudz lielāks kā El Medano vai El Cabezo. Neviens uz turieni parasti nebrauc, jo krasta vējā vienam braukt tur nav omulīgi. Beigās kopā ūdeņi bijām jau 7 burātāji, informācija izplatās ātri. Adams Lewis no Official Test Center (OTC) pievienojās mūsu bariņam, lai pēc HSM lūguma notestētu Super Freak buras. Diemžēl ne īpaši stiprā vēja dēļ nācās testēt pašu lielāko līdzpaņemto izmēru – 5.3. Adams ne tikai māk izcili braukt pa viļņiem, bet izpildīt arī pašus modernākos frīstaila trikus. Kā viļņos, tā arī frīstailā viņam ir izteikt ļoti agresīvs braukšanas stils ar lielām amplitūdēm.

Uzreiz pēc šīs sesijas ar Jurģi devāmies uz Las Americas pēc sērfinga viļņiem. Bija izcila sesija mums abiem, katrs gan no mums laiku pavadījā citā spotā. Es kā parasti iesācēju spotā iepretim izslavētajam Beneton veikalam. Noķēru 7 viļņus un ar vienu īpaši lepojos gan ar izmēru, gan nobrauciena garumu. Šiem pozitīvajiem sportiskajiem notikumiem papildus beidzot izdevās nobaudīt īstu karnevāla tusiņu galvaspilsētas Santa Cruz ielās. Beidzot apstiprinājās Reiņa un Rinalda vārdi par urīna straumēm centra kalnainajās ielās. Vietējie šo pasākumu uztver nopietni un patiešām lielākā daļa no klātesošajiem ir maskās. Brīnos kā mus lika mierā, ka esam uzspļāvuši šim vienīgajam nopietnajam karnevāla noteikumam un neesam saposušies. Tiesa gan vakara sākumā ķīniešu ielas tirgotāju mūs ietērpa visai ekskluzīvos ietērpos :)

Nākamajā dienā pēc Māra aizbraukšanas, nolēmām īstenot Jurģim vēl nebijuši piedzīvojumu – ar riteņiem nolaišanos no observatorijas, kas atrodas netālu no El Teides vulkāna. Šādu pasākumu jau biju veicis divas reizes un vienmēr esmu atcerējies ar ļoti pozitīvām atmiņām. Observatorijas augsums 2390m, kādi 300m zemāk kā Teides vulkāns. Pasākums ļoti vienkārš. El Medano vienīgajā velosipēdu nomā par 18E/dienā iznomā kalnu divriteņus un ar auto tos uzved līdz observatorijai. Par laimi mums bija kas uzved, paldies Aņa! Augšā lai arī saule spīd, ir ļoti vēss. Iespējams, ka pat zem +10 grādiem. Ja vien nav džipveidīgs transportlīdzeklis, auto jāsūta atpakaļ pa asfalta segumu.


Nobraukšana sākās virs mākoņiem. Ik katras pāris minūtes nākas apstāties, jo rokas tiek piedzītas pa zemes ceļu, kur lietus ūdeņi ir izskalojuši pamatīgas rievas. Jau pirmajās minūtēs izsitu gaisu no priekšējā amartizātora, bet tas ātrumu nemazināja. Jurģis sākumā gribēja sevi savainot ar modernāko Go Pro kameras stiprinājumu – miskastē atrastu bomja daļu. Video sanāca labi, bet jau brauciena sākuma daļā nācās no šīs uzpariktes atbrīvoties. Makoņos bija pmatīgs mitrums un nācās speciāli pat uzmīt, lai varētu sasildīt ķermeni. Kopā uz leju bez īpašas mīšanas nepieciešamības nobraucām 15.5km. Kad man pie riteņa bija piestiprināta kamera un bijām jau gandrīz veikuši nobraucienu, priekšā bija nedaudz par dziļu bedre un nelēmu bremzēt, nekā lidot pāri ragiem. Bilde no kritiena brīža ar izbīlu sejā:

Un pēc kritiena:

Iepriekš kad biju veicis šo maršrutu, vienu reizi nobraucām līdz pašai El Medano pilsētai, otru turpat līdz Guimar. Tā kā biju kopā ar Jurģi, kuram bija tik ļoti svarīgi veikt maršrutu līdz pašām beigām, mēs arī to izdarījām. Tiesa visai prātīgi tas nebīja, jo pēdējo stundu iestājās tumsa un nācās izlīdzēties ar pēdējo lentes gabaliņu un savu iPhone 3GS, kuram vēl nav zibspuldze ar signalizēšanas iespēju. Neticamā kārtā ekrāns tumsā uz 100% gaišumu ir ļoti spilgs un pamanāms.
Izmantojot Google maps, sanāca, ka esam nominušies paprāvu ceļa gabaliņu, kopā 67km, sanāk, ka 50km no tiem tiešām minušies. Kā Jurģis teica, Tūtāns seniors ar mani leposies!

Pēdējā dienā kā parasti mājās braukt vairs negribējās. Las Americas bija perfekti viļņi tieši manam Fish 7”2 sērfam, bet tas jau bija ar čārteri un visiem pārējiem latviešiem aizceļojis līdz Rīgai. Īpaši smuki ir saulrieti Las Americas pludmalē. Kalni met ēnas.


LA iespēja mums palūkot kā iepriekšējās ziemas Tenerifes darugs Freds Bonnefs plosījās pa viļņiem ar savu Fanatic SUPu PROWAVE, šķiet, ka 8”2 vai nedaudz lielāku. Viegli tas neizskatās, jo tilpums ir ap 100 litriem un līdzsvaru var zaudēt visai ātri. Veicām arī viņa meistarības dokumentāciju, te viens izgriezts kadrs:

Pēdējo vakaru pavadījām ar abiem laimīgajiem, kas palika izbaudīt Tenerifes vējus Guntaru un Endiju. Vēlāk mums pievienojās arī Andrejs, kuram nodevām mūsu nu jau aprasto un mājīgi iekārtoto apartamentu atslēgas. Ātri mēs pieķeramies lietām. Laimīgais pāris busiņā savus plānus vēl nezina, bet plāno vēl kādu mēnesi pa Tenerifi un tad varbūt apciemot blakus salu Fuerteventuri. Iespējams, ka abus viņus vasarā satiksim atkla Surfout bāriņā Pāvilostā.

Pēdējā paka ar krāšņām bildēm no ceļojuma:

Tiem, kas Flash nelieto: https://picasaweb.google.com/109761450517112243458/Tenerife_201202_part3?authuser=0&feat=directlink 

Comments are closed.