Windy El Medano


Šī ziema El Medano ir tāda kā ikgadējā vasara tikai ar zemāku gaisa temperatūru. Pūš bez apstājas un viļņi ir daudz mazāki kā ziemā ierasts. Katru dienu viens un tas pats ZA virziens, nekādu cerību burāšanas iespējām Las Americas pludmalē vai ceļojumam uz ziemeļiem! Lieli viļņi mums nespīd, bet varam trenēties gandrīz katru dienu. Šodien ir brīvā diena pēc 6 dienu burāšanas, kaut gan ja ļoti gribētos, ar 5.3m2 un frīstaila dēli ispēja būtu.

Sešu dienu non stop burāšana, prasījās pēc muguras  atbrīvošanas. Pirmo reizi apmeklēju uz prominādes esošā masāžas salona pakalpojumus un novērtēju atzinīgi. Viens noderīgs ieteikums no masiera, kas strādā ar kaitbordistiem un vindsērferiem ir tāds, ka jostas trapeci nedrīkst sprādzēt cieši. Tas rada pārāk lielu spriedzi uz muguru un tad arī rodas problēmas ar to. Par laimi pašam patīk trapeci lietot ar āķi, kas staigā pa lentu un arī nekad to nesienu cieši. Bloga lasītāji, ņemiet šo vērā!

Kopā ar Guntaru un Endiju 17.februāri pavadījām mūsu veco māju pludmalē La Tejita, kur bija samērā labi frīstaila apstākļi ar 5.3m2. Tiesa vējš pieņēmās spēkā un frīstailam palika par daudz un nācās sesiju beigt, lai lieki nesavainotos :) Ar Gundara Skate 99 izdevās izpildīt sava arsenāla visus rīstaila trikus, tiesa spuras garums likās daudz par garu. It sevišķi Clew First Spock to varēja just. Gundars notestēja arī mani 5.3m2 Super Freak Maui Edition un novērtēja ļoti atzinīgi un teica: “man arī tādu vajag” :)

It kā bez viļņiem un ar ļoti mazu vēju pavadījām vienu dienu pie mola – El Mulle. Lietā liku 5.3m3 SF ME un novilku to pavisam maz, lai ir jauda. Beigu beigās izrādījās ļoti interesanta sesija, kuru Aņa arī sabildēja. Izdevās par nosēdināt arī Backloop. Beidzot ir atgriezusies Backloop nosēdināšanas veiksmes dzirkstelīte, laikam pateicoties salīdzinoši mazajam izlekšanas augstumam. Kamēr burājām pie mola, ūdens līmenis nokritās pavisam zems un taisot pretvēja pagriezienu sanāca divas reizes nodurt dēļa degunu ūdenī. Jāatzīst, ka Fanatic 2012.gada dēļi ir konstruēti daudz nopietnāk kā citi līdz šim bijušie. Ir sasišanas pēdas, bet dēlis apkārt iesituma vietai paliek ciets.

Pa trijiem pēdējā sesijā iztinām pēdējo gabalu plāksterim, ko lietojām mūsu plaukstu aizsardzībai. Pirms katras sessijas nākas pavadīt 20 minūtes rūpīgi notinot rokas, lai pušumi nekļūtu vēl lielāki. Pirmās minūtes ūdenī ir īpaši nepatīkamas.

Samērā asiņaina izvērtās 19.februāra sessija, kad neveiksmīgi ar dēli pārsitu uzaci. Varētu vēl saprast, ja būtu mēģinājis Goiter, bet taisot parastu pretvēja pagriezienu. Tas darām apmēram tā –  uzgriež pret vēju cik vien iespējams, ar priekšējo kāju uzsit pa dēļa priekšgalu un atmuguriski krīti ūdenī, tajā brīdī dēļa pakaļgals bliež pa labo uzaci. Pēc gardām vakariņām visi kopā piecu cilvēku kompanijā mērojām ceļu uz Las Americas vietējo slimnīcu Hospiten. Lietā lika jau pārbaudītā EVAK karte – Eiropas veselības apdrošināšana karte. Privātā slimnīca pārsteidza ar īpaši modernu pieeju. Tā kā EVAK strādā kopā ar pasi, bija nepieciešama mana pases kopija, kuru protams, nebiju paņēmis līdz. Bija iespējams izlīdzēties ar iPhone esošu pases kopiju. Slimnīcas personāls no sava āboļa telefona nošēroja internetu un veiksmīgi pārsūtīju bildi uz oficiālo slimnīcas e-pastu. Pats pasākums līdz brūces sašūšanai gan ievilkās un kopā kopš reģistrācijas slimnīcā pavadīju 4.5 stundas. It kā ārstam bija liels noslogojums un akūtāki gadījumi, tam pilnīgi piekrītu. Pati procedūra ar anistēzijas ievadīšanu aizņēma apmēram 5 minūtes un gala rezultātā atstāja trīs krustus. Un biju gatavs nākamajam burāšanas sesijām. Rit priekšā gaidāma diegu izņemšanas procedūra ārsta Jurģa Vītola vadībā.

No pagājušās sestdienas mūsu latviešu bariņam ar čārterreisu pievienojās vēl četri latvieši – Jānis Norde, dēls Dāvis ar draudzeni un Juris Lipskis. Kā ari Reinis Treijs ar tēvu Gintu. Pirmās dienas uzreiz ūdenī, pēdējās atvaļinājuma dienas pa salu ekskursijās. Ir forši izrauties arī uz nedēļu. Jānis šajā nedēļā jau ir vairāk burājis kā visā pagājušajā gadā, kas bija 2 reizes :)

Pēc 10 kopbūšanas dienām, Jurģa draudzene Marija, vienlaikus arī mūsu video operātors, devās Rīgas virzienā, lai pārāk daudz nekavētu savu intelektuālo attīstību. Lēnām mūsu koplietošanas dzīvoklī paliekam mazāk. Rīt ir sestdiena un kārtējais čārterreis kursē uz Latviju. Arī Māris Ozols atstāj mūsu apartamentus un paliekam mēs 3 laimīgie, kuri izbaudīs saules starus un vēja brāzmas vizilgāk.

Ik dienas arī cīnos ar Gu Screw. Sanāk arvien labāk, bet izskatās, ka ar Gu Screw tehniku līdz Wave 360 ir pavisam tālu. Tas vienīgais Wave 360 laikam bija cūcene. Baigi patīkami ir izlidot samērā augstu no viļņa un tad aiz viļņa horizontālajā daļā nosēdināt plakaniski dēli, ar nedaudz jaudu burā. Liekas, ka sajūtā tāda kā frīstaila manevrā Kono.

El Cabezo līcī satiku Lietuviškas bravļukas LTU-46. Šis uz Tenerifi atbraucis pārziemot, uz pieciem mēnešiem. Ik pa laikam auzšaujot uz Lietuvu, bet tā visu menidžē no Tenerifes. Šis arī sūdzējās par viļņu nepietiekamību, it sevišķi sērfingam. ar iepriekšēju nodomu par sērfošanu, šis apmeties ir Los Cristianos.

Esam trāpījuši arī otrajā lielākajā karnevālā Pasaulē, kas norisinās salas galvaspilsētā Santa Cruz un ne tikai. Tā kā pagājušajā gadā izbaudījām jau parādi un burziņš nebija pa prātam, šoreiz karnevālu izlaidām. Karnevālu bija pat iespējams redzēt ūdenī. Viens no vietējiem El Cabezo burātājiem Džakomā (itāļu izcelsmes) bija uzvilcis masku un demonstrēja savus izcilākos trikus. Tiesa pēc dažiem manevriem pēc maskas nācās peldēt pakaļ :) Tieši uz šīm karnevāla dienām, El Medano gāž no kājām, jo liela daļa galvaspilsētas iedzīvotāji mūk no lielā ļembasta.

Ozols action.


Jurģis action.

Esot šeit, mums ar Aņu iekrita arī pus gada oficiālās kopdzīves jubileja. Izmantojām iespēju un devāmies uz galvaspilsētas kādu īpašu restorānu atzīmēt to. Tenerife vienmēr paliks mūsu atmiņās ar īpašu posmu mūsu dzīvēs, ar brīnišķīgu ’10-’11.gada ziemu.


Tenerifes bildes otrā daļa:

Tiem kas nelieto Flash: https://picasaweb.google.com/109761450517112243458/Tenerife_201202_part2?authuser=0&feat=directlink

Te 30 sekunžu video ieskats mūsu ceļojumā no Jurģa puses:
 

Comments are closed.