First snowsurf session

Ziema beidzot ir atnākusi. Ar sniega dēli ir bijusi iespēja vairākas reizes uz kalna jau būt. Esmu vizinājies aiz auto  frīraidā pa plāvām. Un pat šo piektdien izmēģināju X-bag Milzkalnā. Ir pienācis laiks arī vilkt ārā visa veida ierīces, kuras var kustināt ar vindsērfinga buras palīdzību. Ķīšezerā ir visai laba ledus situācija – viegls sniegs līdz 5cm. Tas nozīmē, ka var braukt gan ar ledus dēļiem, gan snowsurfiem.

Tā kā pagājušo ziemu pavadīju tuvāk ekvadoram, esmu palaidis garām jaunumu – snowsurf. Ideja ļoti vienkārša, uzkabini uz visparastākā sniega dēļa buru un pa sniegu ir iespējams izpildīt dažāda veida frīstaila manevrus. Pagaidām dēli aizņēmos no paša snowsurf izgudrotāja Valda Kļaviņa.

Laiciņš vakar bija pasakains, vienīgi vējš varēja būt stiprāks. Pabraucu labi ja 20 min. un vējš vispār pazuda. Bet ar to pietika, lai pieņemtu lēmumu par sava snowsurf dēļa izgatavošanu. Uztaisīju Spoku un pāris Hellitack. Kā sacīt, āķis lūpā. Jāgaida nākamā nedēļas nodale. Un pa to laiku, jāizgatavo stiprinājums pie kā pieskrūvēt masta pēdu. Pagaidām ir divi galvenie veidi kā tiek stiprinātas masta pēdas pie dēļa. Valdis Kļaviņš izmanto snovbordu remonta komplekta stiprinājuma skrūves un iestiprina tās pa taisno snovbordā. Šajā gadījumā sanāk sabojāt snovbordu un nevar īsti pārbaudīt cik lielu slodzi katrs dēlis var izturēt. Pastāv arī otrs variants ko ir izveidojis Māris Minkēvics. Viņs ir izgatavojis finiera gabalu, kuru var pieskrūvēt pie dēļa ar tām pašām skrūvēm, ko stiprina sniega dēļa zābaku stiprinājumus, sīkāk par šo var apskatīt Māra blogā: http://www.windsurf.lv/news/pa-so-laiku-4/. Pagaidām vairāk sliecos uz Māra variantu, tiesa tad pašam būs jāizgatavo stiprinājums. Savukārt, ja ir doma iestrādāt skrūves pa taisno sniega dēli, tad to var izdarīt Burusports veikalā Gaujas ielā.

Bildes no vakardienas, bildēja Uldze Liepiņa:

Comments are closed.