one day trip to Surf Paradiis

Vakar papildus rudens burāšanas diena iekrita man un Jurģim kontā. Biju gan fiziski, gan mentāli noskaņojies, ka sezonu esmu noslēdzis, bet prognoze salīdzinoši labā prognoze un svētdienas diena, lika man pārdomāt un kopā ar Jurģi doties uz vindsērfinga paradīzi Ristnu. Tika solīts 10-12 ms DR vējš un +11 grādi silts!


Ceļojumu sākām jau sestdienas vakarā 18.30, tā lai paspētu uz pēdējo prāmi uz Hijumā salu. Ap vieniem naktī ieradāmies pie mūsu draugiem igauņiem Alars namiņā. Mūs sagaidīja kādi 7-8 cilvēki, kas vēroja īpaši asiņainu filmu par kādu no dienvidamerikas valstīm. Paralēli arī tika skatīta tieršraide no AWT Makani sacensībām.


Pēc karstas nakts, nācās gulēt virs pirts telpas un kārtīgas putras devas, devāmies uz pašu paradīzi. Pa nakti teorētiski bijām ieguvuši 1 stundu, bet zaudējuši dienas gaismu, jo jau piecos bija diezgan patumšs. Sākumā viļņi var teikt nebija un tikai pēc kādiem vieniem sāka kaut kas parādīties. Lielākā daļa salika 4.7 m2, tāpat arī es liku lietā savu Super Freak ME un slīdēšanai ņēmu talkā savu lielāko no viļņu dēļiem  – Quad 87.

Krastā likās nenormāli auksts un pat nedaudz šaubas māca vai mēs visi esam normāli. Viss mainījās pēc 15 minūtēm uz ūdens, kas palika pavisam silti un pat sviedru lāsītes parādījās uz pieres! Bija siltāks kā pēdējo reizi Pāvilostā, dzirdēju, ka ūdens temperatūra bija +10 grādi!

Ristna kā parasti burvīga. Kau arī ne tie paši lielākie viļņi, bet vēja un viļņu attiecība ļauj viļņu apstrādāt pašā patīkamākajā veidā. Pēc bildēm īpašus spriedumus nevajadzētu izteikt, jo katrs pabildējām tikai kādas 15 minūtes. No lēcieniem nekas vairāk par Forwardloop  nesanāca, bet pa vilni gan sanāca gan smuki Cut back, gan maziņi Aerial, gan pa kādam Gu Screw.  Vairākas reizes centos arī uztaisīt Taka, bet diemžēl visu laiku kaut kas samisējās. Jāatzīt, ka īpaši šādos manevros traucē biezie ziemas zābaki!

Jurģim šī bija pirmā reize pēdējos divos gados, kad viņš apciemoja šo Baltijas viļņu meku. Kopš iepriekšējās reizes Jurģa meistarība bija cēlusies, līdz ar ko viņš daudz nopietnāk varēja jau novērtēt apstākļus ko sniedz Ristna. Redz kā sanāca arī izšauties Aerial!


Penny kā parasti demonstrēja savus klasiskos One handed Backloop.

Uz ūdens pabijām ap 3 stundām un šķiet, ka tas bija maksimums ko varējām arī saņemt. Katrs virziens 7 stundas, izmaksas uz galviņas kādi 50 Ls.

Te bildes iekš Picasa, bildēja Jurģis Vītols un Krish:

Comments are closed.