Autumn days


Šķiet, ka kopš iepriekšējā burāšanas apskata, klāt nākušas astoņas burāšanas dienas un šodien izskatās, ka bija pēdējā kvalitatīvā un daudzmaz siltā diena jūrā! Tas nav slinkums, kas neļauj man veikt ikdienišķos bloga ierakstus. Jau divas nedēļas esmu atgriezies biznesa vidē un tagad cenšos to saprast. Termiņi pa īsu, darbs svešs, valodas barjera :) Vē pa visu tam esam veiksmīgi nomainījuši dzīves vietu uz Jūrmalas rezidenci. Ja šīs 2 nedēļas būtu vēl nobumbulējis, tad būtu bijis bezdarbnieks veselu gadu!

Ja patinam bildi atpakaļ, tad 1.oktobrī biju pirmo reizi šogad un izskatās arī pēdējo burāt mūsu mīļajā Ķīšezerā.Tā bija diena, kad spīdēja saule un pirmo reizi savas pēdas ietērpu plānajos zābaciņos. Ūdens likās silts, bet vējš bija samērā vājš. Burātāju bija daudz, bet frīstailam pievērsāmies tikai trīs – Jurģis, Armands un es.

Ezerā ir liela priekšrocība, Cabo Cafe, kur paķert siltu kakao burāšanas pauzēs. Tās pašas dienas vakarā tika noslēgta kafejnīcas sezona ar lielu balli. Cik sapratu, tagad tur notiek rekonstukcija un uz ziemas sezonu atkal būs pieejamas siltas telpas, tā kā ledusdēļu sezonā būs vējtveris :) Cik sapratu, pagājušās sezonas hīts – snovbords ar buru, nāksies noprovēt!

Pirms nodošanās darbam, man bija iespēja veselas 4 dienas padzīvot Ristnā un visas 4 dienas arī burāt un pat piedalīties Igaunijas čempionātā, bet par šo apjomīgo ceļojumu sekos speciāls bloga ieraksts.

Nākamā burāšanas reizē jau nācās ietērpties manā visbiezākajā Rip Curl hidrā, kuras biezākā gumija ir 6mm. Tāpat visai nozīmīgi bija arī cimdi un šoreiz jau biezie zābaciņi. Tas bija 13.oktobris, kad bariņš burātāju, teiktu, ka pat pulks ar mums, tikās Rīgas jūras līča pludmalē – Ragaciemā. Ragaciems dažreiz pārsteidz un arī šoreiz nebija izņēmums. Vējš pūta daudz un tas pūta no kreisās puses. Lielākā daļa lietoja 4.2, tāpat arī es. Diemžēl burājot Risnā biju ielauzis savu dēli un jaunie vēl nebija, tāpēc nācās burāt ar veco 73nieku. Laiks bija mainīgs, tāpat arī vēja stiprums. Bija arī saulaini brīži un prieks dubultojās! Bija ļoti labi lecami viļņi, tāpat arī veivot bija labi. Bija tāda viļņu fronte dziļumā, kur nāca viļņu mājas pa setiem un pa tiem skaloties varēja kādu paprāvu laiciņu :)


Jau ar jaunajiem Fanatic dēļiem, sekoja nākamā burāšanas diena, šoteiz tā atkal ierastajā R-krastā, Palmbīčā. Tas bija 19.oktobris, trešdiena. Šķiet, ka kādu 2.5 stundu sesija, kas beidzās tādā tumsā, ka grūti saskatīt savus kāju īkšķus.

Izdevās izbraukt ar saviem abiem jaunajiem dēļiem, bura gan viena – 4.7 m2. Sākumā notestēju jauno Quad 87 modeli. Sākumā bija jāpiešaujās un jāsaka, ka ir liela atšķirība starp Twin dēļiem. Quad ir daudz pielaidīgāks un var pieļaut kļūdas, var neuzņemt tik daudz ātrumu un tāpat sanāks smuks Cut Back. Vienkāršiem vārdiem runājot – kur griež, tur iet! Visiem kas vēlās sākt mācīties viļņu braukšanu, noteikti iesaku dēļus ar 4 spurām!


Ak jā, bija arī krusa!

Kad vējš palika stabilāks un stiprāks, ķēros pie sava otra ieroča. Uzreiz var just, ka New Wave 79 Twin ir nedaudz ātrāks un cietāks. Vilni apstrādāt var daudz agresīvāk, jo gluži vienkārši nepieciešams lielāks ātrums un šaurāka aste.

Tā īsti nesapratu, ar kuru no dēļiem var augstāk uzlekt, jo Quad ir lēnāks, bet lielāks pops, bet Twins popu kompensē ar ātrumu.

Vienreizējs darba dienas noslēgums. Kā arī atklāta jauna vieta kur paēst – 3 Kungi. Kopā tika pasūtīti 7 strogonovi un tikai viens no mūsu kompānijas izleca :) Laba vieta, kur pa vienkāršo lēti paēst.


Šodien izskatās, ka bija pēdējā kaut cik siltā (tas skaitās virs +10 grādiem) burāšanas diena. Pūta RDR vējš, kas vienā brīdī sagriezās DR un pie krasta vējš tika piesegts. Iespējams ierados par vēlu un izbaudīju klasiskos Pāvilosdas offshore apstākļus. Nācās arī 4.7 mainīt uz 5.3 m2, bet dēlis palika tas pats Quad 87. Šķiet, ka pa šodienu pilnībā saradu ar savu lielāko viļņu dēli. Iepretī Liepiņu mājai viļņi bija līdz pat 2-2.5 m! Tiesa, augstums zuda pamatīgi, arī straume bija vērojama stipra. Par to vislabāk noteikti var pastāstīt Kristaps Vītols, kuram salūza masts un no ūdens izpeldēja tikai pie meža!


Jāsaka, ka visi rotēja un šķērēja viļņus diezgan labā līmenī. Minkāns ir labi iemācījies Push Loop rotāciju. Mēģināju pāris Taka, pāris Gu Screw, bet diemžēl nesekmīgi. Bet lai nu kā ar manevriem, bet visklasisdkākā viļņu braukšana tomēr sagādā vislielāko baudījumu, it sevišķi, ja var uztaisīt kādus 3 griezienus pēc kārtas!

Aplūkojot prognozi, izskatās, ka DR vējš tuvākajā nedēļas laikā nebūs un līdz ar to grādi būs mazāk un pieļauju, ka +10 nākamajā pūtienā vairs nebūs.Tā kā žāvējam buras un krājam naudu braucienam uz Maroku!

Bildes no Ķīšezera vienīgas šīs sezonas sesijas, bildēja Anete Tūtāne:

Bildes no Palmbīcas šo trešdien, bildēja Anete Tūtāne:

Comments are closed.