PAST vs NOW in Palm Beach


Vēl dienu pirms Surf Pro Wave Cup, bija iespēja aizbraukt līdz Liepājai un iejusties pagājušajā gadsimtā, teiksim 1985.gadā :)
Savu busu ar apaļo zīmi VW laboju pie Arno. Viņš savukārt kādus 20 gadus atpakaļ ieveda lietotu inventāru no Holandes. Kādu dienu, kad savācu salaboto busu, viņš laipni mani iepazīstināja ar savu vēl palikušo vējdēļu inventāra kolekciju.

Tā sastāvēja no kādiem 6 vējdēļiem, 10 viendaļīgiem mastiem, 8 grotbomjiem un pāris hidrotērpiem un visādu loriņu kastes. Kā jau zināms, mode atkārtojās. Vecajiem viļņu dēļiem, nu tie kas astoņdesmitajos, visiem ir 3 spuras un īsi purngali. Hidrotērpi ir tieši tik par krāsaini un koši kā paši jaunākie Rip Curl Flash Bomb! Buras visas kā viena ir krāsainas, gluži kā Hot Sail Maui Super Freak. Materiāls arī ir drēbes, nav vienīgi neilons vai dakrons, bet vidus logs ir tas pats PVC.

Ja kādam ir interese kaut ko no Arno krājumiem par labām naudiņām iegādāties, vai vienkārši vajag salabot autiņu, droši zvani Arno  2 9675887.


Bic Surfmusic 4.9 modeli izvēlējos, jo patika dizains. Sarkans, dzeltens, zils un zvaigznes, gatava Amerika. Sākumā bija plāns nokomplektēt 100% autentisku komplektu, bet negribējās tik daudz čakarēties. Vecie dēļi slīdēja, viendaļīdie masti būtu jāsien uz jumta un grotbomis šļuktu pa mastu uz leju…

4.9 m2 burā kopējais masta garums bija 4.65!!! Turpretī manā pašreizējā Super Freak ME 4.7 kopējais masta garums ir tikai 4.01! Jāatzīst, ka buras lietošanas diapazons krietni atšķirās. Vecajām burām tas ir ļoti mazs. To īpaši varēja just uz viļņa, kad zuda jauda un uzpumpēt bija neefektīvi. Viss buras veders bija virs grotbomja. Tas, ka bura bija gara, varēja just taisot Flaku, jo man kā ar āmuru atsita atpakaļ ūdenī! :)

Rezumē – tehnoloģijas un kavlitātes ir attīstījušās, bet pamatprincipi tie paši un stils atkal modē! Laba ideja būtu izveidot vindsērfinga mantu muzeju, kur ik pa laikam ieskatīties un saprats, ka viss ir mūsu galvās!

Sāku burāt jau kādos vienos, bet tādi labāki apstākļi parādījās tikai kādos trijos, kad arī jau braucu ar savu 5.3m2 SF. Ziedoju arī savu laiciņu, lai no dažādiem leņķiem nobildētu pārējos MŪS. Te pāris bildes ar komentāriem:

 Renārs divas dienas kārtīgi nogāza ar vindsērfingu, viņš pat atļāvās Santai nedot priekšroku uz viļņa!! :)

Vilnis šķērēja viļņu it kā būtu Havaju salu slavenajos Žokļos.

Jurģis ar uztaisīja vienu no saviem smukākajiem Forwardiem kādu esmu redzējis, pavisam tuvu krastam.

Minkāns pēc vicečempionā statusa iegūšanas spridzināja no sevis vellu laukā. Taisīja Show-it, asus Cut Back un taisīja Backloops sev nepierastā amplitūdā!

Pārējās bildes, Valdis Kļaviņš un Krish:

Comments are closed.