Surf Pro Wave Cup 1st place and One Hande Backloop landed!


Jau trešais tituls šogad ar kārtas numuru 1. Šoreiz tas tika izcīnīts mums mīļotajā Pāvilostas pludmalē, Surf Pro Wave Cup ietvaros. Šis bija Latvijas viļņu kausa otrais posms un arī pēdējais. Esmu dzirdējis, ka nākamajā sezonā būs atkal 3 Latvijas kausa posmi!


Pašas sacensības iesākās ne tā kā plānots un tieši pirms startiem, testējot 4.7 m2 buru, nobeidzās man masts. Nācās kārtīgi papeldēt un krastā tiku jau tikai kad beidzās pirmais hīts. Pats startēju otrajā. Laiks buras tākelēšanai nepietika un kad 4 min. jau no hīta bija pagājušas, paķēru Dagņa inventāru un nobraucu startu. Izdevās pat uzvarēt!

Šoreiz hīta garums bija daudz racionālāks – 8 min. Šķiet, ka braucēji bija apmierināti ar šāda hīta laiku. Surf Pro bija tiešs pretstats Roadex Open Wave, vējš bija nedaudz par maz. Braukt varēja, vajadzēja tikai atbilstošu inventāru un man tas bija 5.3 m2 Super Freak un 90l RRD Twin. Protams cerējuši mēs visi bijām uz 4.7 m2 vēju…


Tāpēc nebija iespēja izpildīt augstos lēcienus. Tāpat arī neizdevās Takas un nepietika jaudas un manevrētspējas, lai censtos uztaisīt Wave 360. Šoreiz mačos tika izmantota Dingle atlases sistēma un sacensības tika izvestas jau ap 15.00. Sākums ieņemtajām vietām tāds pats kā čempionātā, 1.v. Krišjānis, 2.v. Māris Minkēvics, savukārt 3.v. Kristaps Vītols, kurš apsteidza Ingvaru Cīruli.


Pašās sacensībās lieli brīnumi nebija. Jauna ideja no organizātoru puses nāca klajā – Supersesija. Vareni apsveicama ideja! Šīs idejas rezultātā radās arī jauni sasniegumi dalībniekiem. Jevgēnijs vairākas reizes mēģinājai Air Chacho, te bilde:


Šis manevrs jau man vilina vairākus gadus, tas man prātu nodarbina barucot uz jūru. Bet brīdī, kad esmu gaisā virs viļņa, vēlme kaut kā pazūd! Savukārt pavisam negaidīti savā pirmajā Supersesijas hītā pamēģināju One Handed Backloop, bet lai nosēdinātu, svars bija par daudz uz priekšu! Savukārt finālā, kurā kopā startēju ar Žeņu, jau pašā sākumā izdevās nosēdināt manu pirmo One Handed Backloop. Laikam esmu arī pirmais no latviešiem, bet Baltijā uzreiz pēc manevra meistara Penny. Pagājušā ziemā ļoti daudz tādus redzēju El Cabezo līcī, kur draugs Johans tādus tik sēdināja. Pieļauju, ka vienrocis kaut kādā ziņā palīdz pareizāk veikt rotāciju, bet tas ir mans pieņēmums, tāpēc pamēģini TU arī! Pretī manam vienrocim Jevgenijs lika Air Flaka, bet dalībnieki nobalsoja par labu man un es saņēmu Supersesijas balvu – 100E. Tos tagad glabāju savam pirmajam šī gada braucienam uz Ristnas salu. Jācer, ka ne pēdējam.

Ideja, ka paši dalībnieki vērtē un balso par hīta uzvarētājiem ir laba. Tas gan nestrādā mačos, jo pārāk subjektīvi, bet Supersesijā kā reiz! Vienīgi nākamreiz piedāvātu vērtēt no viena hīta, katram braucējam tikai 1 pašu labāko manevru. Teiksim, kā mums ar Žeņu – One Handed Backloop pret Air Flaka.


Nezinu kas tam ir par iemeslu, bet šajā dienā tika salauzts diezgan daudz inventāra – 3 dēļi, 3 masti, 1 bura un viens bomis. Nekas ekstrēms nebija, laikam vienkārši noguris inventārs.

Bildes no mačiem šoreiz bija liels kopdarbs un to uzņēmās Gundega Tutane, Dzintars Alunans, Janis Neimanis, Valdis Klavins, Krisjanis Tutans:

Te arī bildes no Jurģa aparāta: https://picasaweb.google.com/103376345685651749714/SurfProCup2011

Comments are closed.