Another 3 great days on waterŠī nedēļa iesākās ar trīs burājamām dienām. Katra savā vietā. DA vējš bija labvēlīgs Liepājas ezeram, R vējš Pāvilostā pie Z mola un D līdz pat DR vējam Lietuvas pludmalē Šventoji un iecienītajā Palm Beach.


Līdzīgi kā pirmajā reizē Liepājas ezerā, pūta lai brauktu ar 5.0 Bolt. Kaut gan 5.3 būtu vairāk noderējusi. Šoreiz līdz bija arī Anete, tāpēc tapa arī pāris bildes no Liepājas ezera. Centos arī uzņemt pāris klipiņus ar Contour HD ūdens kameru un manu pašrocīgi izgatavoto stiprinājumi. Patiesībā stiprinājums ir tik smags, ka tas traucē nevainojamai manevru izpildei! Pumpējot buru, tā raustās neritmā, it kā masts būtu par vieglu :) Savukārt manevros šķiet, ka smaguma centrs diezgan nopietni mainās ;)


Nākamā bilde tieši raksturo tieši cik sekls ir Liepājas ezers :)


Patiesībā labā potīte no neveiksmīgā Ponch mēģinājuma Akmeņragā joprojām sāp un traucē izpildīt tieši frīstaila manevrus.
Tā kā Grubby jau man sanāk diezgan brīvi, sāku apsvērt domu par Chacho mācīšanos. Pāris reizes arī pamēģināju, bet tik pat ātri arī attapos ūdenī!


Nākamā diena izvērtās ļoti silta un saulaina, pūta 7-9 m/s. Perfekts laiks frīstailam. Mazs bet spics vilnīts, lai mācītos Shakas, tikai žēl, ka joprojām nevaru iegulties burā tieši kreisajā halzē. Laikam joprojām par maz dūšas :)


Manā autiņā bija nonākusi jaunā Ričarda Super Freak 5.8 m2 bura, kas izrādījās īstais izmērs šai dienai. Ričam ir īpaši vieglā versija, kas lika domāt, ka bura nemaz nav 5.8 m2 liela! Pilnīgas sakritības dēļ, man saskanēja bura ar hidrokostīmu un dēli! Magic!


Daudzsološākā prognoze bija gaidāma trešdien. Solīja D vēja virzienu un pie D vēja Latvijā ir vairākas izvēles kur burāt – Liepājas pludmale, Užava, Sārnate, Ventspils. Savukārt ir arī Lietuvas slavenā viļņu vieta – Šventoji. Tā kā iespēja aizbraukt uz turieni bija, nolēmām doties ceļā. No Pāvilostas līdz Šventoji kādi 110km.


Izbraucām desmitos no rīta, lai jau divpadsmitos jau varētu būt ūdenī. Uz Lietuvu devās samērā daudz letiņu – Anete, Uldis, Dagnis, Jānis N., Māris M., Jevgenijs, Jurģis, Rūdolfs, Valdis K. un es. Par nelaimi, tieši vējainākajā dienā, braucot caur Liepājai, pārtrūka jau nākamā dīzeļa augstspiediena trubiņa :)

Bet jau rēķinoties ar šo, laikam ierasto, problēmu 1.6 TD motoriem, biju sagādājis rezerves trubiņas. Tikai savu instrumentu čemodānu ar visām trubiņām biju piemirsis Pāvilostā. Jau pēc 1.5 h bijām uz strīpas. No Pāvilostas sagaidījām Jurģi, Rūdi un Valdi, kas atveda visu un pats darbs aizņēma 10 minūtes.


Pa ceļam kopā ar Jevgeniju piestājām Liepājas pludmalē. Vējš bija tiešām daudz. Par to liecināja smilšu mutulis 30 cm augstumā visas pludmales platumā. Vējš no kreisās 10-15 grādos. Žēl tiaki, ka viļņi tāds liels čops :( Tāpēc nolēmām doties tālāk un pievienoties pārējiem Latviešiem Lietuvā. Lietuvā diemžēl bija savākād, neskatoties, ka bijām saņēmušas pozitīvas ziņas pa telefonu. Bija pilnīgs ofšors un vējš sākās apmērām mola tālākajā galā. Sākumā mēģināju ar 4.7 un 79l, pietika ar kādām sešām halzēm, lai saprastu, ka tas ir par grūtu. Viļņi tiešām bija fantastiski. Plīsa pat mola galā, bija stāvi. Bet nedaudz grūti nolasāmi. Nomainīju pret 100l un 5.3 un uzreiz pēc pāris halzēm vējš iegriezās Side On un varēja atkal ķerties pie 4.7 un divspurnieka. Vējš bia stiprs, varēja arī lekt. Nedaudz mazāk par stundiņu pabraukājām un vējš palika arvien švakāks un nolēmām ātri savākties un doties atpakaļ uz tēvuzemi – Palmbīču. Visu rītu un dienu lija, saule sāka spīdēt mājupceļā. Tāpēc arī no Lietuvas bildes nav.


Palmbīčs mūs sagaidīja ar saulainu un vieglu vēju līdz kādiem 9 m/s. Par laimi man bija iespēja no Dagņa aizņemties 90 l Twin RRD dēli, ko sakombinēju ar 5.3 m2 buru. Perfekts komplektrs, glisē un priecājies :)
Te sekvencīte ar mazu Areal, brīdī, kad pielīmēja dēli atpakaļ vilņi, tā kārtīgi palocīja man sāpošo potīti!


Liepājā šogad ir pavadītas jau trīs ļoti labas dienas. Latvijā sērf kultūra is izaugusi tik liela, ka tā jau sāk palikt par problēmu mums burātājiem, jo ir ļoti jāuzmanās, lai neuzbrauktu kādam sērfotājam vai gluži vienkārši netiek klāt katram otrajam vilnim, jo sērferiem priekšroka. Bet šāda problēma ir un būs tikai Palm Beach pludmalē. Mūsu jaunizveidotajā Facebook domu grupā izvērtās arī diskusija par to kā labāk būtu atrisināt šo problēmu. Spied uz linku: http://www.facebook.com/groups/188696357867353/?view=permalink&id=191582384245417

 


Otro dienas sessiju noslēdzu ar diviem smukiem sērfinga viļņiem. Žēl vienīgi, ka pašās beigās uz slavenaliem Karostas betoniem atsitu nagu tā, ka tas zaļš palika un neļāva man gulēt pirmo nakti. Nu jau uz gaidāmo vēju vai precīzāk sakot vētru – viss būs OK. Un pieminot vēju, izskatās, ka beidzot ir pienācis laiks Roadeks Latvijas atklātam čempionātam viļņu braukšanā! Pagaidām līdz pat 20 m/s sola nākamo trešdien, 14.septembrī! Seko līdz informācijā Facebook, blogā un LVA mājas lapā!


Seko trīs bilžu galerijas, ko saknipsējusi Anete.

Sākam ar Liepājas ezeru:

Pāvilostas saulainā sesija:

Palmbīčas sesija:

Comments are closed.