5 days of windsurfing

 

Pēdējā sesija bija vareni gara – kopā 5 dienas uz ūdens. Varam secināt, vasara ir beigusies :) Un nēkamais vējš jau strauji tuvojās. Visi esam iesildījušies Roadeks Latvijas čempionātam, bet ideālā prognoze vēl nav mūs sasniegusi. Vai nu slikts virziens, vai daudz lietus, vai nepareizā diena. Jācer, ka visai drīz būs iespējams šos mačus izvest, kamēr vēl silts.

Piecas dienas uz ūdens – sākām ar frīstailu Liepājas ezerā, viļņu braukšana Pāvilostā pie D-mola, Akmensrags ar frīstailu un nedaudz viļņu braukšanu, Palm Beach viļņu sesija un Pāvilostas agrā rīta sesija pa viļņiem.


Lielākais atklājums šajās piecās dienās – seklais un smirdīgais Liepājas ezers. Perfekta vieta frīstailam. Vējš bija jāgaida ar brīzēm, bet kopumā 50% no laika varēja glisēt un gāja kā pa sviestu. Triki sanāca. Ezers ir 50 cm dziļš, dažviet ar cietu grunti, dažviet ļoti nepatīkami duļķainu, tā ka kājas līdz stakliem iegrimst dūņās. Bet ūdens kvalitāte atsver visu – pateicoties mazajam ūdens dziļumam, nav čops. Ir pavisam maziņi vilnīši, tieši tādi, kas nepieciešami frīstailam. Kā zinām, pavisam spogulis arī nav labi, grūti izlekt!


Piebraukšana bija problēma. Dagnis bija jau Liepājā kādu stundiņu iepriekš un meklēja iespējas piebraukt pie ezera. Izrādās, ka pie mola ezerā vairs piebraukt nevar. Piebraukšanu atradām pateicoties kaitbordistiem. Pa attālumu varēja redzēt kur pūķi plivinās. Piebraukšana bija kaitbordistu sarūpēta – izpļauts laukums starp meldriem, paldies viņiem!


Piebraukšana vienkārša – brauc pa Ganību ielu līdz DUS Statoil un tad nogriezies uz Airītes ielu un līdz galam meldros iekšā!


Šī bija pirmā reize man Liepājas ezerā un pirmā reize ezerā šogad vispār :) Patīkami, ka varēja burāt īsajā hidrā un ārā bija +29 grādi. Burājām kā nu kurš, es ar frīstaila 5.0 Bolt, Jurģis ar 4.7 un Uģis ar 5.3. Bija vēl arī Dagnis, Rūdis un Krišs. Nedaudz safilmējām arī ar Jurģa Go Pro ūdens kameru, video sekos… Izskatās, ka rīt varētu būt jau nākamā sesija Liepājas ezerā! Vēja virziens DA.

Nākamajā dienā, kas bija svētdiena, burājām no mūsu ierastā Pro Bīcā (Z mols) Pāvilostā uz D-molu. Jo viļņu pie mums var teikt nebīja, bet otrā pusē bija ar ko rotaļāties. Vizinājāmies tikai pa viļņiem, jo vējš raustījās un nebīja visai stiprs, bet uz priekšu ar 5.0 un 79l varēja tikt. Bildes sekos no Marija jaunkundzes…

Nedēļu iesākām ar Akmensraga apmeklējumu. Laikam 2 gadus nebīju tur burājis, neesmu sajūsmā par šo vietu, bet pārmaiņām bija forš pasākums. Adrenalīns jau sākās, kad bija jānokļūst līdz pašam Akmenragam – ofrouds ar sērfingmobīli :)
Sākumā mums pat bija iespēja paburāt ar 4.7 SF un 79l. Kas vēlāk bija jānomaina uz 5.3 SF un 100l.

Burātāju kā parasti Akmenragā bija daudz, tāpat kā gaileņu mēžā :)  Teiksmim kādi 20 gab. un vēl pa pāris kaitbordistiem. Akmeņraks ir vairāk lekšanas spots kā viļņu braukšanas. Tāpēc arī lecām ;) Izdevās pagaidām mans labākais Ponch, ko izdevās Aņai dokumentēt. Sajūta manevrā ir brīnišķīga, varu iedomāties kā ir Goiterā.


Kopā bija trīs mēģinājumi un trešais nebiija tas veiksmīgākais. Izdevās pabeigt manevru uzkrītot uz savas aizmugurējās kājas un pamatīgi kaut ko sastiepjot potītē un nedaudz pašķiebjot celi. Sākumā jau likās, ka pavisam slikti būs. Vakarā par lecu uz vienas kājas tikai, bet Dolobēna smēre un kāpostlapas palīdzēja :) Starp citu mazā Doloben smēres tūbiņa tagad maksā jau 7 Ls!

Esiet uzmanīgi ar Ponch!


Nu jau ir vairākas leģendas kāpēc Akmeņraga parkings ir aizbērts ar zemes kaudzēm. Viena versija – to rosināja nesaskaņotā kaitbordistu Jāņu svinēšana, otra versija, ka ceļu būvnieki šo laukumu atraduši kā vispiemērotāko zemes izbēršanai. Bet fakts ir tāds, ka tagad Akmeņrakā var noparkot tikai 15-20 automašīnas un līdz jūrai inventārs ir jāstiepj neuztākelēts.

Pirms mana Contour HD kamera aizlidoja no masta augšas, paspēju nofilmēt vienu Grubby manevru. Te video:

Nākošo dienu plānojām pavadīt Pāvilostā Pro Bīčā, jo solīja Pāvilostas virzienu RDR. Nogaidījām līdz kādiem vieniem un sapratām, ka jārīkojās un jādodas uz Palm Bīču. Renārs ziņoja, ka Palmbīčā ienāk smuki seti. Bet Pāvilostā vienigais kas bija, bija odi :)

Perfekts 4.7 laiks. Tiesa jau pēc kādas stundas nācās buru palaist pa visiem galiem vaļā, jo sāka pamatīgi raustīties. Varēja gan lekt, gan sērfot pa vilni. Burātāji bijām daudz, neskatoties uz to, ka daļa bija Akmeņragā un vēl pāris palika Pāvilostā.

Laikam labākais vilnis ar Taku, kas dokumentēts:


Arī labākā sajūta :)

Te kadrs no Takas vidus:


 Šogad statistikas ziņā Liepāja ir pārsitusi Pāvilostu, redzēs kas notiks rudenī. Šajā dienā tika iznīcināts tikai viens masts. Aplūkojot visus uz vietas sķērējot viļņus, nākas secināt, ka Jurģim šogad ir MEGA progress. Gan viļņu braukšanā, gan Frontlūpā. Domāju, ka mačos trīniekā vieta garantēta, ņemot vērā arī to, ka Jurģim ir sacensību pieredzē no Formulas laikiem. Jācer, ka neizrunājos par daudz :)

Mans tīkamākais kadrs no pārējiem braucējiem šajā sesijā ir Jāņa Neimaņa Bottom Turn:


Pēdējā piektajā dienā ūdenī jau biju plkst. 9.00. Šoreiz bija R vējš un Pro Beach Pāvilostā bija īstā vieta. Viļņi nebija no tiem lielākajiem, bet varēja gan paveivot, gan palekt.

Pēc piecu dienu burāšanas mans ķermenis bija diezgan savilkts, tāpēc Liepājā uzgāju izbijušu 44 gadus vecu skeitbordistu Egonu, kurš mani izlocīja ar izteiktākajiem Tai Yoga paņēmieniem.

Tiem kam ir interese par akciju PRET vēja ģenerātoriem pie Pāvilostas jūrā, te ir divi LTV1 Panorāmas sižeti šajā sakārā un nākoš pirmdien 5.septembrī būs nākamais Bez Tabu ietvaros.

Pirmais video: http://ltvzinas.lv/?n=video&id=5131, otrais video: http://ltvzinas.lv/?n=video&id=5139.

Te seko Akmeņrags un Palm Beach Anetes bildētās bilžu galerijas:

Un Palmbīčs:

Comments are closed.