Palm Beach action

Rudens tuvojās. Kad devāmies šo otrdien uz Liepāju, vējam līdz arī aizlidoja pāris lapas no kokiem. Bet rudens arī nozīmē vairāk vēju un kopš iepriekšējā ieraksta manā emuārā, esmu uz ūdens ar buru bijis 5 reizes, ar sērfa dēli divas. Ar pagājušo nedēļas nogali noslēdzās arī Sērf seminārs ar īpaši jauku regeja mūziku no grupas: Apofeoz sound system. Biju jau pasen dzirdējis par šo grupu, bet klātienē vērot bija pirmā iespēja. Gandrīz visas dziesmas tika izpildītas krievu valodā un kad pa vidam tika nodziedāts viens angļu gabals, izklausījās tā pamīksti. Jauki ritmi. Paldies Ričam!


Tā kā semināra laikā vējš pūta tikai tik daud, lai kvalitatīvi izvestu Spinout sacensības Formula disciplīnā, nolēmu pēc sesdienas startiem izdīkt Formulu un pēc piecu gadu pārtraukumu atsvaidzināt savas atmiņas. Laimīgais inventāra īpašnieks – Māris Ozols. Jāatzīst, ka inventāra ienešana ūdenī man sagādāja lielu piepūli. Zināju, ka vtas ir smags, bet ka tik, bija piemirsies. Man arī palaimējās, ka Mārim bija 11.0 m2 bura. Te fotomirklis no procesa, bilde Dagnis Bricis.


Kopš šī gada Pāvilostas ostā ir jauna jaktu/laivu piestātne – Steķis. Tā ir ideāla vieta tāgai izpriecei, ka lēkšanai ar velosipēdu upē. Piestātne ir pietiekami gara, lai pa to ieskrietos un ielektu upē ar galā piestiprināta trampalīna palīdzību. Māris Minkēvics jau par šo ideju sapņoja visu vasaru, kopš uzzināja, ka tāda piestātne ir tapusi. Bija ļoti daudz piekritēji šai idejai, bet tiklīdz mēs visi ieraudzījām uzmetienu ko Minka bija līdz Pāvilostai atgādājis, sapratām, ka gribam arī šoruden vēl arī uzburāt. Ta arī pa trampalīnu lēca tikai Minka un viņa draugs ni Ķekavas Didzis.


Tajā pašā vakarā, iepūta samērā stiprs krasta vējš un bija iespēja pavizināties ar frīstaila dēli kādu 1/2 stundiņu. Vējš beidzās ar pamatīgu lietus GĀZI :) Te tapis kadrs jau pēc stiprā vēja, kad mēs kopā ar tēvu tuvojamies krastam…


Darba nedēļu iesāku ar mākslas radīšanu un 5 stundu laikā ar melnu aerasolu nopūtu 3 Super Freak dakrona buras. Uzpūtu gan savu identitātes zīmi LAT – 168, gan sava ielas apģērbu un hidrotērpu sponsoru Rip Curl. Jāsaka, ka trešajai burai jau krāsojums sanāca pavisam labs, bet laiku tas aizņem ļoti daudz. Ceru, ka nākošos gadus sarunāšu jau rūpnīcā sakrāsot buras.


Un pirmdiena beidzās ar patīkamu vakara sērfinga sesiju Sarnatē, kur bija savākušies ap 10 sērfotāju. Un gandrīz visi vindsērferi ;) Kā jau ierasts, Pļurģis sašķērēja arī dubultos viļņus :)


Otrdien, kad atkal R-piekrastē tika solīts vējš, 11.00 norisinājās publiskā apspriešana par vēju ģenerātoru ietekmi uz vidi, kas paredzēti būvēt tepat Baltijas jūrā. Iespējamās potenciālās vietas ir astoņas – no Akmeņraga līdz pat Jūrkalnei. Skat rasējumu:


Mazākais plānotais attālums ir 8 km jūrā (V4), kas ir tiešu uz horizonta. Ģenerātora stabi plānoti līdz 110m augstumam, kā arī vēl paši spārni kādu 40m. Kopējais vēja ģenerātoru skaits ir no 47-80 gab., atkarīgs no jaudas. Kopējā jauda paredzēta 200 MW.  Sanākšanas mērķis bija uzklausīt Pāvilostas iedzīvotāju un visu pārējo ieinteresējušo pušu iebildumus šajā sakarā un 2 gadu laikā izstrādātu pētījumus par visiem šiem ietekmējušiem faktoriem. Lielākā daļa no klātesošajiem bija tieši burātāji/ vindsērferi. Pārrunas bija diezgan destruktīvas, bet visi kartsākie iemesli KĀPĒC šiem ģenerātoriem nevajadzētu šeit atrasties, izskanēja. Tiek aicināts līdz 16.augustam uz Pāvilostas domes e-pasta adresi dome@pavilosta.lv sūtīt savus ierosinājumus vēja generātoru nebūvēšanai. Paralēli arī Uldis Asars gatavo vēstuli, kur būs nepieciešams milzum daudz Pāvilostas iemītnieku un vindsērferu paraksti, tāpēc esiet atsaucīgi!!!

Vairāk informācijas: Diena.lv un Pavilosta.lv.

Pēc apspriešanās, bija uzdevums izvērtēt prognozi un nolemt kur doties burāt – palik Pāvilostā, doties uz Liepāju vai pat Šventojiem. Tā kā prognoze izmainīgās un uz vēja kartēm dzeltenā krāsa Pāvilostu neskārā, devāmies uz ar Dagni uz Liepāju. Jāatzīst, ka neko tādu nebīju gaidījis – perfekts Side On ar tikpat perfektiem viļņiem priekš 4.7 m2.


Laiks bija visai mainīgs, te saule, te stiprs lietus. Šī bija otrā labā vindsērfinga viļņu diena šogad. Bija iespēja gan lekt, gan kvalitatīvi apstrādāt vilnīšus. Tiesa lekt varēja tikai reizi kādās 2-3 halzēs. Uz ūdens bija gan sērferi, gan kaiteri, gan vindsērferi (vilielākā masa), gan vēl 2 viļņu jaucēji – ūdensmoči (piedod Lukstiņ).


Pa visu dienu, ūdenī biju ap 4 st., sanāca izlekt kādus 20-25 Backloop, tiesa, nosēdināju tikai kādus 4. Iespējams, ka tas tāpēc, ka centos lekt pēc iespējas augstāk un izbaudīt lidojuma sajūtu un lejā nācu uz purnu, vēl mācos savākties. Pārrotēju tikai 2 reizes!


Taka, Taka, Taka… Pavisam negaidīti izdevās uztaisīt pagaidām pašu labāko Taku uz viļņa. Dokumentēts tikai pašas beigas, bet pats svarīgākais, ka ir arī ir dokumentēta seja pēc šī manevra, skatīt nākamo bildi.


Liepājas Palm Beach joprojām ir burvīga vieta. Smilšaina pludmale, betonēta stāvvieta pie paša ūdens par kuru vēl nav jāmaksā! Tiesa daudziem burātājiem problēmas sagādā Shore Break, kas prasa lielu meistarību. Katrā kārtīgā viļņu dienā tiek salauzti pāris masti, arī šoreiz bez tā neizpalika, cik manīju, 2 buras aizvērās :)


Kopumā burātājiem līmenis ir cēlies un ir palicis interesanti skatīties Action no malas. Paņēmu pauzīti uz 1 stundu un saknipsēju pulka bildes arī ar pārējiem burātājiem. Arī bildēt ir liels gandarījums. Mana iecienītā no Action kadriem ir ar Jurģi, kad viņš šķērēja vilni ar Bottom Turn, te bilde:

 

Te seko bildes un no abiem pasākumiem. Pirmā ir riteņbraukšana, vairāk lēkšana:

Otrā galerija seko ar Palm Beach vindsērfinga action, liels paldies Austrim Mailītim, kas saknipsēja mani šajā brīnišķīgajā dienā:Ir vēl arī galerija no Windsurf.lv, ko sabildējis Minkāns. Patīkami, ka ir cits skata leņķis: https://picasaweb.google.com/117790802408091508291/August102011#

Arī nākamā diena izvērtās ļoti pateicīga, lai pašā vakarā 1.5 st. paburātu at 5.0 m2 un 79l dēli. Sanāca arī nākamā Taka. Iespējams, ka Raimonds Krūza ir arī ko sabildējis.

Savukārt šodien bija pati labākā diena sērfingam, kādu esmu piedzīvojis Latvijā. Tadad varu teikt, ka Latvijā var arī kvalitatīvi sērfot. Sanāca noslīdēt vairāk kā 1/2 no Pāvilostas Z-mola garuma. Pūta kādi 5-6 m/s, paņēmu frīstaila dēli un 5.3 m2 Frīku un devos viļņu ķeršanā. Tā kā senajos laikos, kad dzīvojoš šeit. Pēc vējainām dienām šādi apstākļi mēdz gadīties šad un tad.

Paldies par uzmanību!

 

 

 

 

 

Comments are closed.