Eurotrip report part 3

Esam Peniches bāriņā Danau un tik tikko ir sācies bezpriģels, vietējā grupiņa sāk sist pa bungām tā ka ausis plīst! Jau vakar vakarā ieradamies šeit Peniche, Baleal un nobāzējāmies uz pāris dienām. Vakar vēl sērfot nevēlējos, pēc kārtīgi noburātām 3 dienām Guincho pludmalē. Toties izdevās samenidžēt kopīgu pasēdšanu ar sen neredzētu draugu Nuno un viņa draudzeni, abi no Portugāles. Nuno kopā ar vēl vienu Nuno 2004.gadā studēja Banku Augstkolā apmaiņas programā ar U.Leimani.

Vakara gaitā uzzinājām daudz ineteresantu par Portugāles vēsturi un to, ka tās 20-30 ērces, ko no Bigijas nolasījām nav tādas pašas kā mūsējās. Vēl jo vairāk atvieglots jutos, jo no rīta vienu nokasīju no kakla un Anete vienu pat netīšām uzkoda ;)

Šodien notestēju arī sērfošanu. Sākumā ne pavisam nevedās, bet vēlāk ierubījos, ka šeit ir jāņem gandrīz jau putas, lai vispār uzceltos. Vienalga tikai 5 viļņi manā kontā…

Pirms Peniche, apciemojām Cascais, Guincho, Lisabon, Sintra, Ericeira, Ribeira d’Ilhas. Vakar jau nedaudz uznāca sagurums no visa ceļošanas, uz četriem riteņiem esam jau trīs nedēļas un grūti mūs jau pārsteigt ar ko īpašu, esam tikai Portugāles pusceļā. Šodien izlēmām, ka uz Latviju vajadzētu nokļūt līdz Jāņiem un sastādījām maršrutu. Nolēmām doties līdz Lībekai un tad ar prāmi uz Liepāju vai Ventspili, lai nav bažas ar auto pa Polijas ceļiem, izmaksas laikam līdzīgas, ja neņem kajīti.

Holandē jāsavāc vēl jaunās Hot Sails Maui buras un kopā sanāk apaļi 3000 km, paķerot klāt ari bohēmas pilsētu Amsterdamu.

Kas attiecās uz Guincho, tur tu esi starp savējiem. Burātāji nav uz pirkstiem skaitāmi. Brauc pa vilni gan jauni, gan sirmi. Mauc arī slalomu. Guincho ir ritīgs vīru spots. Tur pārsvarā lieto lielas buras un lielus dēļus, jo vējš ir nestabils un mainīgs. It sevišķi kā mums bija, ka ik pa laikam bija mākoņains. Pirmā diena bija man ar 5.0 m2 un tāpat ik pa brīdim bija lieli caurumi, tāpēc 79 l dēļa vietā, 85 l būtu tieši laikā…


No Tenerifes burāšanas man kājsaites ir tā izdilušas, ka nācās satīt ar lenti, lai pārāk neberž kājas. Bet līdz ar to ļoti kājas slīdēja laukā un Show-it regulāri beidzās ar vienu kāju ;) Nākamajā dienās visas 3 aizņēmos no frīstaila dēļa.

Vislielākie viļņi bija otrajā dienā, arī visnestabilākais vējš. Jo visu laiku bija apmācies un vējš bija no 3 līdz 12 m/s. Vēja virziens mainījās tik pat strauji. Guincho vilnis pa lielam pāraug lielā Shore Break un līdz ar to ir diezgan liela iespēja jauki izsmērēties pa baltajām smiltiņām, varbūt pat pārlauzt mastu…

Bija arī jāizvairās no veselas kaudzes sērferu, kas kā bites saskrēja uz lielajiem viļņiem. Diemžēl nācās arī redzēt atgadījumu, kad viens burātājs nepamanīja meiteni uz sērfa un pārbrauca tieši pāri, par laimi, meitenei viss izrādījās labi.

Pēc šī viļņa (augšējā bilde) nācās līdz krastam peldēt pēc inventāra un laimīgā kārtā viss vesels. Iepriekš redzēju kā vietējie viens otram palīdzēja, ja inventāru izrāva no rokām, bet man vajadzēja pašam cīnīties. Viļņi tiešām ļoti jaudīgi un ik pa laikam likās, ka gribās ātrāk ievilkt gaisu, nekā sanāca ;)

Otrās dienas pašā vakarā sanāca tā noskaloties, ka atkal izrava visu no rokām un pat pamanījos salauzt apakšējo buras latu. Te es labojot skādi…

Trešā diena bija optimums. Saule spīdējā, 4.5 nedaudz vaļīga bija kā reizi un biju arī nedaudz jau apradis ar vēju no labās puses. Viļņi nedaudz mazāki kā otrajā dienā. Sanāca pāris labi Bottom un Cut Back, daži Aerial.

Kaut kad pa vidu šīm burāšanas dienām apciemojam Cascasis un nobaudījām steikus, lai vairāk enerģijas. Aizšāvām līdz Lisabonai ar vilcienu un nedaudz pastaigājām, bet vai nu no vēja vai apmākušā laika, ārā bija dikti auksts, kādi +17 grādi. Starp citu šeit – Baleal, arī ir tik pat auksts un pirmo reizi ceļojuma laikā sākam lietot džinsus un zābakus. Lisabonā uzgājām zivju restorānu SEA ME, kur vakara gaitā nebija neviens brīvs galdiņš un cilvēki gaidīja rindā, tomēr mēs dabūjām vietu un nobaudījām brīnišķīgu maltīti – buti, kas ir reizes 4 lielāka nekā Latvijā. Ko dalījām uz diviem.

Vienā no sērf spotiem ar nosaukumu Ribeira d’Ilhas, kur piestājām pa ceļam, bija liela rosība kādam sērfa kontestam. Tikko iegūgloju un re, tur norisināsies Quiksilver Pro Portugal 2011, variet iečekot http://quiksilverlive.com/proportugal2011/home.en.html

Trešo daļu mūsu ceļojuma albūmam variet apskatīt šeit:

Comments are closed.