First Gubby & Tenerife from the ocean

Pēdējās dienas ir bijušas visai pilnas ar dažādien piedzīvojumiem. Bet diemžēl nesanāk padalīties ar iespaidiem tik bieži kā vēlētos. Traucē arī tas, ka mājas saimnieks ir izdomājis mainīt interneta provaideru un jau piecas dienas mums nav internets.

Iepriekšējās nedēļas vidū, devāmies interesantā ceļojumā ar ūdensmoci. Iepazināmies ar burātāju Igoru no Krievijas, kuram Las Americas ostā Puerto Colon glabājās ūdensmotocikls. Mocis ir tik liels, lai uz tā sasēstos 3 cilvēki. Kā reizi Aņai bija brīvs un vējš ari nebija, nolēmām pieņemt uzaicinājumu un devāmies ceļā. Ceļojuma sākums bija diezgan aizraujošs. Devāmies uz zivju barotavām, kur tiek audzētas mums iecienītās Doradas. Izrādās, ka ap lielajiem krātiņiem okeānā, mēdz peldēt un mieloties delfīni. Un kā par laimi, mums izdevās sastapt kādus astoņus gabalus.

Tie uzkavējās un izklaidēja mūs kādas 5 minūtes. Man pat iešāvās doma ienirt pie viņiem ar masku un trubiņu un uztaisīt pāris bildes. Sagatavojos, bet nekādi nevarēju saņemties ienirt, jo man jau no palielām zivīm ūdenī bailes, tā kā bildes nesanāca ;)
Atvadoties, kādi divi delfīni ienira tieše zem mūsu moča!

Tālāk devāmies no dienvidiem (Las Americas) virzienā uz austrumiem, pašu tālāko austrumu punktu uz salas – Teno. Sanāca braukt gar visu piekrasti, turpceļu mērojām nesteidzoties, baudot dabu. Vienā virzienā sanāca kādi 50km. No krasta redzējām arī brīnumskaisto Maskas ceļu. Kad sasniedzām salas tālāko austrumu punktu, piestājām, lai izstaipītu kājas un apskatītos ainavas. Piestājāmies tiesa gan neveiksmīgi, jo dodoties atpakaļ, turbīnā ierāvām pāris olīšus un nedaudz ar to iekavējām mūsu grafiku. Peldus atgriezāmies atpakaļ uz krastu, izvilkām laukā, kaut kā izmocījām tos laukā. Bet tā līdz galam motors iztīrījās tikai pēc puses no atpakaļceļa. Kaut kas tika arī sabojāts, tāpēc mums gandrīz degviela nepietika, lai atgriztos :)

Atpakaļceļā arī iepūta nedaudz vējš un braukt bija izcili nepatīkami, dauzījā kārtīgi, neskatoties uz to, ka mocim ir amartizātori. Kopā ceļā pavadījām četras stundas un vienu reizi pat apgāzāmies ;) Kārtīgi noberzu kājas, no nebiju paņēmis sev burāšanas zābaciņus. Rezumē – ūdensmocis ir forši gludā ūdenī vai ļoti lēni braucot.

Pēc Johana ieteikua, aptiekā iegādājos īpašus plāksterus, kad palīdz sadziedēt lielas, sulojošas tūznas. Plāksteri saucās Tulgrasum. Tāds kā siets ar krēmu iekšā. Ir divi veidi šie plāksteri, jānem tie, kuri ir ar antibiotikām. Šeit tā pat kā Latvijā ir nepieciešamas ārsta receptes. Man izdevās dabūt tos bez receptes, parādot sulojošās tūznas ;) Te skatiet bildi:

Pagājušo ceturdien neticami, bet iepūta pašā vakarā no labās puses DR vējš un devos frīstaila sesijā uz El Medano līci. Šoreiz kārtējo reizi iepatikās frīstails. Nav jau brīnums, jo beidzot atkla kaut kas sanāca. Nepateikšu pat cik gadus, kādus 6-7 noteikti, esmu centies uztaisīt manevru Grubby un visbeidzot izdevās!!! Kopā uztaisīju 2 gabalus un vēl pāris tādus ne līdz galam.

Tāpēc arī nākamāj burāšanas reizē, kad viļņi nebija īpaši lieli, nolēmu izlaizt El Cabezo un devos uz La Tejita trennēties frīstailu. Aņai arī bija brīvs un sataisījām kaudzi smukas bildes. Tā kā vējš bija kādi 25-28 mezgli, paņēmu 4.5 m2. Parasti frīstailu braucu ar lielajām burām, kad nav citu ko darīt, bet ar mazākām ir vēl labāk! Izdevās uztaisīt kādus 5 Grubby un visus pārējos frīstaila manevrus ko es māku. Problēmas sagādā Swichā ietakot buru, nekas vairāk par pagriezienu nesanāk, jāturpina…

Pieļauju, ka pirmais šāds gadījums no Latvijas, kad paburāt uz Tenerifi atbrauc tikai uz 2 dienām, tā teikt uz nedēļas nogali. Valdis Siliņš bija piektdien Brēmenē, kur noskatīja uzņēmumam jaunu kuģi un tā kā no Brēmenes un Tenerifi bija atbraukt gan lētāk, gan ātrāk, šo izdevību viņš nepalaida garām. Viņa kontā vēl divas vējainas un saulainas dienas! Jāpiebils, ka šeit var just vasaras tuvošanos un laiks paliek arvien siltāks!

Te kaudze smuku frīstaila bilžu no La Tejita pludmales, bildēja Aņa. Pēdējās divas dienas bija diezgan laba viļņu braukšana pie mola, no pirmās dienas ir arī bildes, nākošreiz iepostēšu!

Te bildes no ūdensmoča brauciena:

Comments are closed.