Las Americas in Dailydose & surf &bus & lately


Izrādās, ka viens no Daily Dose kuratoriem viesojās Tenerifē un kas līdz bija pēdējā sesija. Sākumā biju aizbraucis uzsērfot un kā beidzu ap trijiem, pamanīju, ka nez no kurienes sāk pūst vējš. Diemžēl vindsērfinga inventārs nebija līdz un zaudēju daudz laika ceļā, bet sanāca kādu stundu uzburāt ar 5.0 m2 un 79 l. Bildē fotogrāfs ir noķēris vienu no maniem Show-it.

Pēdējās dienas šeit tādas mazāk vējainas, bet par to lieli viļņi apskalo Tenerifes krastus un ne tikai, pasekojot līdz Fuerte Wave Classic, neticās, ka te pat blakus notiek hardcore viļņu braukšana. Tiesa gan šiem ir arī ūdensmoči papildus palīdzībai…

Šo pirmdien braucām ar Reini un Rinaldu meklēt sērfinga vietas apkārt salai, galvenokārt ziemeļos. Bet realitāte bija tāda, ka viļņi gluži vienkārši bija par lielu. Kādi 3-5 m un šausmīgi stāvi, pieļauju, ka straume bija samērā stipra. Savukārt aizvakar ar Rinaldu dabūjām kārtīgu rūdījumu, kas klasisko sērfošanas vietu Las Americās, iepretim Hessburger iemainījām pret La Fitenia. Iemainijām, jo gluži vienkārši viļņi bija 2 cilvēku augstumā, savukārt La Fitenia mazāki. Jau pirms iešanas iekšā, vietējie pabrīdināja, ka esot pamatīgi stipra straume, kas ir mola virzienā. Ietaica mums doties no labās puses, kas ir tālāk no mola, lai mūs neuzskalo virsū. Valdis Kļaviņš izvēlējās šoreiz paskatīties. Ak jā, šobrīt no burātājiem ir pievienojušies Valdis, Minkāns un Neimanis. Tātad, apmēram 10 minūšu laikā jau bijām pavisam tuvu molam, kas uz sāniem bija kādus 300-400 m ;) Par laimi, man izdevās appeldēt molam riņķiī un atgriezties krastā nākamajā līcī.

Par laimi, sākot ar rītdienu sākās ZA vējš, kas nozīmē, ka visi dabūsim kārtīgi iztrakoties!!! Un šodien man bija lielā diena uz sērfa, noķēru savā mūžā lielāko un garāko vilni. Sākumā domāju, ka peldēšo iekšā dziļāk, jo uz horizonta parādījās lielais sets. Tad nu lūk, airēju cik spēks, lai mani neaprij un pašā pēdējā brīdī izlēmu, ka šis man ir jāņem. Sanāca, ka biju pats dziļākais un līdz ar to priekšroka mab bija pāri visiem, barucu kādas 12 sekundes! Sāk iepatikties ar katru reizi ar vien vairāk…

Šodien arī esmu pabeidzis savu busa remonta projektu, kur esmu likvidējis ļauno sakni – cēloni. Ar papildus kronšteinu tika nostiprināta turbīna, izpūtējā iemetināta gofra un izpūtēja kolektors piestiprināts atpakaļ vietā, ka pa pusei bija nolauzts. Te klasiska situācijas bilde, kur ir nolauzta turbīnās eļļošanās trubiņa ;)

Comments are closed.