SW-W winds in El Medano Bay


Gaidījām un nu sagaidījām. Šodien El Medano līcī pūta atkal DR vējš, kurš dienas beigās iegriezās R vējā, kas nozīmē pilnīgu 100% ofšoru. Ak jā, pie mums ciemos ir ieradies Jurģis Vītols. Jurģis ielidoja 2 dienas atpakaļ, kad mums bija vājš DR vējš un bija iespēja pafrīstailot. Jurģis 1 diennakts laikā no sniega ieleca ūdenī un saka, ka mums te ziemā ir silts, mums gan tā vairs neliekās ;)

Jurģis šo ceļojumu dokumentēs video formātā, līdz ir paņēmis Canon 550, ar kuru ir iespējams arī filmēt. Šodien arī Rinalds mums cītīgi filmēja… Sanāca ūdenī jau būt kādos 12.30 un beigt neilgi pirms 19.00, kad jau bija palicis samērā tumšs un rokas bija izstiepušās.


Sākumā vējš pūta no DR un tas sanāk side off. Vilnīši sākumā bija mazāki un braucu ar 5.0 un 100l frīstaila dēli. Ik pa brīdim debesis apmācās, uzlija stiprs lietus, uzspīdēja saulīte, parādījās varavīksne un tā atkal un atkal. Uz dienas otro pusi laiks palika konstantāks, spīdēja saule un varēja jau ņemt 79l Twin, buru gan atstāju to pašu, jo ieiet iekšā bija diezgan problemātiski, nācās paskaloties.

Jurģis ir sarunājis Valda Kļavina inventāru un brauca ar 86l dēli un 4.7 m2 buru. Sākumā bija viņam problēmas ar viļņa noķeršanu mazā vējā, kā nekā DTL un no labās puses.  Jurģim pagaidām veiksmīgs ceļojums, no 3 dienām 2 ir burājis, 1 sērfojis. Rīt sola arī kādus 22-24 mezglus. Varbūt rīt pamēģināsim La Tejita pludmali, jo vējš būs ne tikai no R, bet vēl nedaudz griezīsies uz Ziemeļiem.


Šodien izdevās vairākas reizes apgriezt dēli Goiterā, nu man tas sanāk vairāk gan kā Flaka un Goiter mikstrojums, bet pēc video ļoti labi var redzēt kādas kļūdas, nākošreiz labošu. Uz dienas beigām šodien vējš iegriezās R virzienā un pieņēmās spēkā. Sanāca pilnīgi 100% ofšors un viļņus bija grūtāk noķert, bet kad noķēra, tad varēja attīstīt slalomam līdzīgu ātrumu. Nāca atmiņā arī braukšana ar Formulu, kad nācās spiest masta roku, lai nepielīmē pie ūdens, jo brīžiem vējš iepūta līdz pat kādiem 20 m/s.

Viens maziņš 4 sekunžu video no šodienas:

Comments are closed.