New blog for ’11


Katru gadu sāku ar jaunām apņemšanām un aizvadītā gada analīzi. Kamēr ir man dots šis brīvais laiks un esmu izkritis vai precīzāk izkāpis no riteņa, kas griežās lielajās pilsētās, esmu nolēmis uzlabot arī daudz ko kas ir saistīts ar vindsērfingu.

Viens no jaunumiem ir mans jaunais blogs. No 18.janvāra mas blogs ir ieguvis jaunu veidolu un pavisam citu uzturēšanas sistēmu – WordPress. Adminitrēšanas panelis jeb Dashboard kā to te sauc ir visaugstākajā līmenī. Tur ir iespēja daudz ko mainīt un pielāgot, kačāt jaunus plugin un widgetus, mainīt sidebar kollonu saturu un daudz ko citu.

Ir pat iespēja saglabājot visu saturu, nomainīt pašu lapas izskatu vai kā to sauc te – theme. Esmu ļoti apmierināts ar jauno risinājumu un jaunajām iespējām. Nezinu kāpēc, bet Blogger ir ļoti atpalicis šajā ziņā, nesaprotu kāpēc Google tā dara. Palasīju forumus, ka ļoti daudzi tagad migrē tiešu uz WP.

Nedaudz usakaitīšu jaunā bloga iespējas –  lapas augšējā stūrī ir iespēja apskatīt manu profilu Facebook un Twitter sociālajos tīmekļos, kā arī pieteikties RSS ziņām. Arī lapas augšējā stūrī iespējams atrast tieši to, kas tev nepieciešams visā blogā, kas pašreiz sastāv no 350 ziņām. Tagad katra jaunā ziņa ir kā galvenā titulbilde + virsraksts + pāris rindiņu ziņas ievads, kas šķiet daudz pārskatāmāk, kā lasīt uzreiz visu ziņu, ja ir vēlme ko atrast.

Katram tekstam ir piešķirtas kategorijas pēc kurām vēlāk var meklēt sev interesējošos rakstus, protams, ir arī apslēptie tagi, kas palīdz meklētājos vai bloga search atrast sev interesējošo. Esmu pievienojis sidebar wigdet Google translator, kas pēc manām domām strādā vienkārši perfekti, protams, nedaudz man ir jāpiedomā pie latviskas pareizrakstības.

Visa mana Web Picasa galerija tagad rādās mazā 280 px slide show. Manas Twitter pēdējās 3 ziņas ir turpat zemāk, pašlaik ir tikai 3 ;) Bet kas zina, varbūt kļūšu vēl par aktīvi čivinātāju. Ir pievienota bilde un links arī no manas Ķīšezera webkameras, diemžēl pagaidām tā nav līdz galam pareizi saslēgta, tāpēc tā nedasrbojās, drīz atrisināsim. Paldies par interneta nodrošināšanu uzņēmumam Triatel.

Ir iespēja paskatīties par ko ir rakstīti pēdējie komentāri. Video widgets, kur rādās 5 random video un protams, arhīvs. Forši WP ir tas, ka vari pievienot arī klasiskas mājas lapas sadaļas. Ļoti tas noder, lai uztaisītu aprakstiņu par sevi, saviem sponsoriem, par to ko pārdot un vēl pāris noderīgiem notikumiem manā vindsērfinga dzīvē.

Pat tehnisko atbalstu man ir ļoti jāpateicās Guntaram Rakitko no Windsurf.lv. Pats jaukākais, ka pati programmatūra un mans jaunais bloga dizains bija pilnīgi par velti! Paldies arī Drobītīm par servera vietu uz Mediacloud servera!

Tā kā Edgars gribēja sākt bildes bildēt RAW failos, nācās arī nomainīt bilžu apstrādes programmu Picasa uz Aperture.  Un tas ir to vērts, sākumā gan esiet iecietīgi, jo visas jaunās fīčas man tā patīk, ka bildes noteikti būs par daudz pārregulētas ;) Tad jau redzēs, galvenais ir process ;)


Mums te pēdējās dienas atkal ir klusums un no vēja ne miņas, ik pa laikam iespējams ar frīstaila dēli pabraukt, bet nekas nopietns. Uz piektdienu un sestdienu sola atkal kaut ko ziemeļos, tad jau redzēs. Šodien un vakar atkal biju uz Las Americas uzsērfot ar Rinaldu un sapratām, ka vislabākās sesijas ir tad, kad prognoze vilnim ir zem 1 metra. Šodien sanāca noķert vairāk kā 10 viļņus!

Ceru, ka jaunais blogs palīdzēs mums komunicēt un man būs lielāka iedvesma rakstīt Jums jaunumus! Ja ir komentāri, ko vajadzētu uzlabot, droši rakstiet un komentējiet! Adios!

Comments are closed.