Searching for wind, sunny day in La Tejita, El Medano small DTL

Joprojām esam ziemas režīmā, kas nozīmē, ka laiks ir nepsatāvīgs un pūš DR virziena vējš. Ne diena nepaiet bez lietus lāses. Pēdējās dienas ir atkal vareni karsts, nedaudz par traucē gulēt.

Šovakar pastaigājos ar suni pa Los Abrigos un redzēju sievieti melnā kažokā zem ceļa, turpat es blakus flipflopos un T-kreklā. Sākumā es brīnījos par augstajiem zābakiem meitenēm, bet šis gan ir par traku ;)
Vēl viens stāsts kas ļoti atspoguļo lietas kā šeit viss notiek… Tajā pašā Los Abrigos gribēju papildināt savu vietējo mobīlo telefonu, ķipa Zelta Zivtiņu, tikai Movistar. Ieeju Movistar salonā, tur klients pie kases un runājās, piesēdu un domāju pagaidīšu, šie tērzē. Pēc 15 min. saprotu, ka labāk aiziešu tgd ar suni pastaigāt un atgriezīšos pēc 1/2 stundas. Paskatos, ka darba laiks līdz 20.30, tātad vēl man ir 1 stunda laiks. Atgriežos pēc 1 stundas, he, šie jau aizklapējušies ;)
Divas dienas atpakaļ devāmies atkal vēja meklējumos… Pūta atkal DR vizriens un tā kā laiks bija, pa ceļam uz ziemeļiem, domājām piestāt arī pa ceļa citos spotos, kas ir salas A pusē, pa labi no bāņa. Pirmā vieta kur piestājām bija Poris de Abona. Šrmants līcis, pie šāda virziena perfekts frīstailam, izskatījās, ka varēja braukt ar 4-4.5m2 burām…
Gribējās viļņus, tāpēc turpinājām ceļu. Nākamais apstāšanās punkts – Puerto de Guimar (blakus atrodās burāšanas vieta El Socorro). Šarmata vietiņa, vairāki moli un pūš tā, ka ar 4.0 atspēries var gāzt. Apstākļi tādi kā Pozo apmēram. Viļņi mazi, baigais blieziens. Tikai vējš no labās puses… Nezinu kāpēc, izdomājam tomēr virzīties uz Ziemeļiem.
Uz bāņa vairākas pa vienu un pēc tam pa otru pusi garām pabrauc policistu busiņš, sākumā nevar saprats kas par vainu, jo ar manu busu ātrumu ir grūti pārsniegt ;) Tad kak plicists ar roku pa logu norāda, ir skaidris, ka esmu ko nogrēkojies… Piestājam un šis sāk stāstīt par manipulēšanu ar mobīlo telefonu, izrādās, ka viņi braucot bija redzējuši, ka es skatos mobīlajā, to turot rokā! Tas bija kas jauns! Izrādās te nedrīkst ne tikai runāt, braucot pie stūres, bet arī skatīties tajā… Tikai nezinu kur ir robeža, jo mans otrs telefons kas ir iPhone, ir man vienlaicīgi gan MP3 pleijeris, gan Tom Tom, gan pierakstu grāmatiņa, gan viss cits. Un cik zinu navigāciju nav neviens vēl aizliedzis… Tā kā esiet uzmanīgi Spānijā, jo par šo joku ir jāmaksā 100 E un izlūgties man nesanāca… Protams arī valodas barjera. Pats labākais, ka uz atvadām šis man pateica spicu teicienu angliski – “see you” ;)
Salas pašā augšā viļņi nebija kā iepriekš, bet pūta ap 9-10 m/s kriesās side off, brīžiem par daudz off. Tāpēc paņēmu lielo dēli, 85l un 5.0 buru. Vai nu lāsts vai kā, bet kā 3os iegāju, tā vējš atkal nosprāga ;) Laikam nav vēl kādu laiku lemts. Grūti vēl izkozt kā te viss darbojās… Pēc tap tīri fizuhas pēd paairēju ar sērfa dēli, joprojām pamatīgi nogurdina…
Par ziemu arī liecina baltā sniega cepure uz Teides. Kad visiem būs iedvesma, labs laiks, būs jābrauc papikoties, lai parādās ziemīgā sajūta.

Mums ir arī noslēgts līgums par apartamentu īri līdz 2011.gada maija vidum ;) Tā kā pavisam noteikti varam teikt, ka būsim šeit līdz tam laikam. Dzīvojam kopā Anete, Edgars, Bigis un es. Divas guļamistabas, vieistaba, liela terase bez margām ;) un sētā kopējais balkons, 2. stāvs. Dzīvojam tieši virs dzīvokļa saimniekiem, saimnieki ir vienīgā El Medano fotosalona īpašnieki. Sīkāk sabildēšu pašu māju nedaudz vēlāk. Tātad dzīvojam Suburban ;)

Zemāk ir neliels fotostāsts par Aņas/Rinalda Fiat Punto. Kādu dienu, Edgaram sanāca pavērt vadītaja durvis tā, ka vējš tās izlauza no auksējām eņģēm. Tātad lai iekļutu automāšinā, ir jāatslēdz centrālā atslēga pie vadītāja durvīm (tikai tur tā strādā), tad jāapiet apkārt autiņam un pa plakus durvīm jāiekāp un jāpārlien vadītāja krēslā ;)

Vakar izvērtās samērā jauka burāšanas diena tepat El Medano līcī. Pūta jau kā parasti – DR, no lābās. Un krastā veidojās 0.5m vilnītis, var likties smieklīgi, bet ja vējš ir no kratsa, tad reāli inčīgi ir to ķert, var pat 3-5 reizes uztaiīt Top Turn. Ik pa laikam vilnītis bija ap 1m. Mācījos Gay Areal ;) Nesaņēmos uz Goiter, bet jācer, ka nākošreiz. Braucu ar 100nieku un 4.5. Pa visu burāšanas laiku, līcī ienāca 2 viļņi, kas bija apmēram 1.5m lieli, man izdevās otro no seta noķer un tad es sajutu ko nozīmē DTL pie normāla viļņa lieluma, oweee… Kādi 5-6 Top Turn… Sanāk, ka esmu piešāvies nedaudz arī pie Starboard tack wave riding… Pēc sessijas gribēju pabildēt Jochen, bet diemžēl viļņi bija palikuši tik mazi, ka nebija vērts, te viena bilde:

Šodien nedaudz paniekojos pa La Tejita ar frīstailnieku un 5.0, pūta pavisam maz, kādi 5-7m/s. Bet Shore break ik pa laikam uzrullējās tāpat un mastu kur bija salauzt. Patrennējos Flakas un Shove-it, bet nekas prātīgs, vairāk tāds fizisks trenniņš.

Bildes no La Tejita 2 jumta:

20101203_LaTejita2_sunny_day

 

Vēja meklējumos bildes:
Gintas ir atgriezies Lietuvā, Vejas Galvoje Facebook profilā ir parādijušās arī bildes no viņu ceļojuma, esmu ticis arī vairākos kadros no Ziemeļiem, Las Americas un La Tejitas, skat te:

Comments are closed.