2-3m swell in the north shore

Nedomāju, ka tas pienāks tik ātri… Biju ziemeļos, burāju pa viļņiem, skalojos pa akmeņiem, peldēju krastā, izmaudīju asas sajūtas un neko nesalauzu!

 

Sestdienas rītā doma bija doties uz spotu ziemeļos ko sauc par La Caleta, kas būtu mums kaut kas pavisam neredzēts. Bet saņēmām informāciju, ka vējš tur nav pietiekams un devāmies pārbaudīt jau iepriekšējo spotu. Šoreiz pozitīvais bija vēja virziens – SW vai W, pa dienu tas mainījās. Kas El Medano nozīmē no labās, bet ziemeļos tieši kā mums pierasts no kreisās!

 

Ieradāmies kopā ar Gintas, priekšā bija jau trīs vietējie. Mums viļņi likās vnk. wow! Vējš no kreisās, nedaudz off, bet ļoti švaks, kādi 3-7 m/s. Viens no vietējiem bija jau kārtīgi izpeldējies un neko vairāk…neko nesalauza. Visi lēnām notākalējās un pazuda, arī Gintas.

 

Man vilinājums bija tik liels, ka nolēmu noriskēt. Galvenais ir tikt iekšā, tad jau vilnīti arī bez vēja var noķert. Tā kā buss bija salūzis, bijām ar Punto un biju paņēmus tikai vienu vindsērfinga dēli – 79. Tad to arī paņēmu + 5.0 buru un sāku savu klasisko viļņu vērošanu. Atkal pirms iziešanas nostāvēju kādas 20 min. pirms devos iekšā. Iekšā sanāca ieiet līča kreisajā pusē, ar domu, ka tur ir vairāk vējš kā līcī, kā arī bija. Neveiksmīgi man kas misējās, kā jau gadās un dabūju palēkāt ar visu inventāru pa klintīm. Vienu reiz pat caur ūdeni apgriezos ar visu ekimējumu…bija jautri ;) Kaut kā ar lielām pūlēm un atstraumes palīdzību mani ieskaloja līča vidū. 

Pašā līcī bija tik maz vējš, ka pat neizdevās izcelties ūdensstartā… Tā es peldējos tur pa līča vidu, viļņi mani skaloja. Uz krestu bija jāpeld pret relatīvo vēju, bet nopietnu straumi. Kūlos tur kādu stundu, nekāds labums. Pretējā pusē bija stāvas klintis, kas nekādi nerosināja man domas, ka tur ir iespējams kaut kur izkāpt krastā. 

Par laimi vējš lēdām parādījās un man izdevās izcelties. Tā ceļoties un krītos tiku ārā no līča. Atklātajā okeānā bija iespējams par uzglisēt. Biju jau pamatīgi noguris. Izdevās noķert man 5 viļņus. Protams, ka malos uz nebēdu… Viļņi ļoti jaudīgi. Sajūtas neaprakstāmas, esot uz tik jaudīga viļņa. 

Šī noteikti bija mana bīstamākā sesija viļņos. Neskatoties uz to, ka izbraucu krastā salīdzinoši tuvu krastam, lai tiktu laukā, man nācās peldēt vēl 20 min/ ;) Par laimi nekas nav salauzts, tikai nedaudz kājas apskādētas. Nu Tenerifes sala man ir ieguvusi pavisam citu vindsērfinga klases līmeni…
Dzirdēju, ka vietējie esot šajā spotā sērfojuši pie 6-7 m liela svela!
Paldies Edgaram par manis knipsēšanu:

Comments are closed.