Portimao, freestyle and ferry to Tenerife

Tā kā no Guincho līdz Portimao, kur gaida mūsu prāmis uz Tenerifi ir nedaudz vairāk kā 300km, tad dienā kad pametām Guincho nobraucām tikai pusi no atlikušā gabala un nolēmām kārtīgi izgulēties, nu cik tas vien ir iespējams automašīnā. Viss gāja gludi, piecēlāmies samērā vēlu, ieēdām vēlās brokastis un bijām diezgan apmierināti ar iesākušos dienu. Pa nakti jau bija aizdomīgi, ka pie ēstuves, kas ir pie benzīntanka esam tikai vienīgā automašīna. Izrādās, ka bāņa biļete ir derīga tikai 12 stundas, svukārt mums sanāca nobumbulēt kādas 14. Par šo prieku samaksājām gandrīz 100 E, līdzvērtīga cena viesnīcai ;)

 

Pašā Portimao ieradāmies salīdzinoši laicīgi, nedaudz pēc 12iem un noparkojāmies otrā kanāla pusē, pretī mūsu prāmim. Pūta brāzmās vējiņš kādi 6-8 m/s un nolēmu iemēģināt savu jauno Tabou Freestyle 100l Twin. Orģinālās spuras noaminīju pret MUF X-Twin un uztākelēju Fire 5.0 buru. Jāatzīst, ka uz frīstaila dēļa nebiju stāvējis gandrīz 1 mēnesi un vējš arī salīdzinoši bija maz un triki izdevās ar grūtībām. Bet visas sesijas laikā nebija neviens Spinouts!
Kaut arī laiks biju atliku likām, iekšā bija nelielas bažas par to, ka prāmis, kas stāv pretējā kanāla pusē var aizbraukt bez mums. Kā nekā, nākamais tikai pēc 1 ned.! Protams, ka tieši šajā brīdī atteicās strādāt auto starteris, kurš it kā bija pārjaukts, nomainītas oglītes utt… Protams, ka ar stumšanas metodi pieleca 2 sek. Pie kuģa rindā ar n-tajām šķilšanas reizēm pieleca… Jocīji, bet auto nomazgājot šeit Tenerifē ar augstspiediena strūklu, saremontēja starteri un nu lec atkal ar pirmo ;) !
Uz prāmi paspējām. Tur mums bija iegādātas biļetes, kas neietvēra kajīti, tā kā nācās naktis pavadīt uz lieliem lidmašīnas topa krēsliem, īstnībā nebija pat traki. Par to biļete 2 cilvēkiem busam un sunim, maksāja 303 E, 3 E par suni ;) Jā, suns bija jāliek krātiņā tajā pašā auto klājā, bet izvēlējos labāk atstāt busā ar atvērtiem logiem.
Pēc 24 stundām, kas bija nākamās dienas vakars, piestājām Madeiras salā. Man pat bija iespēja ar suni nokāpt uz Madeiras zemes. Kopā ceļojuma laikā noskatījos 5 dažādas filmas, kas bija par 1 filmu vairāk kā biju noskatījies pēdējā 1/2 gada laikā :)
Par lielu pārsteigumu, Tenerifē, Santa Cruz ostā ieradāmies pēc 36 stundām, nevis kā bijām sapratuši 48.
Viss ceļojums aizņēma 6.5 dienas, nobraucām ap 4.5 tūkst. km, no kuriem 4 tūkst. pirmājās 3. dienās.
Bildes Portimao, foto Edgars Besis:
20101107_Portimao_TripToTenerife

 

Comments are closed.