Tasting the Guincho

 

Pēc nakts pie uzpildes stacijas, devāmies tālāk aplūkot top spotu Guincho Portugālē. Lai tiktu līdz Guincho, kas atrodas tieši blakus Cascais, kur is notikušas vairāki FW mači, jābrauc bija caur Lisabonai. Neilgi pirms Lisabonas, konstatējām, ka radusies noplūde ēļļas trubai, pa kuru ielej motorā eļļu. Tā kā spiediens tur nosacīti mazs, attaukojām vismu, kādas 5-6 aptinām ar Duck Tape ;) un katrā pusē pa santehnikas savilcējam un neticēsiet, vēl tagad netek ;) 

Pirms ķezas likvidēšanas jau sāku šaubīties vai nav labāk braukt pa taisno uz Portimao, bet Edgars palika nelokāms un devāmies tālāk…

Īpaši neplānojot, sanāca šķērsot iespaidīgu tiltu Lisabonā – 25 de Abril Bridge. Tas pēc sava izskata atgādina San Francisco Golden Gate Bridge. Tam ir sešas auto joslas un 2 tramvaja joslas. No ūdens attālums ir 70 m, bet augstākais punkts 190 m. Tas stiepjas 1 km garumā pāri Tejo upei. Tā kā man ir samērā bailes no augstuma, tad stūrēt pāri šim tiltam bija man pamatīga adrenalīna deva. 

 

25 de Abril Bridge, Lisbon

Kad ieradāmies Guincho, priekšā bija dicvi līči – ienvidu un ziemeļu. Pēc redzētām bildēm un video izpīpējām, ka Z ir īstais līcis tieši vindsērfingam. Sākumā vējš vispār nepūta un abos līčos sērfoja sērferi. Z līci norisinājās laikam vietējā mēroga sacensības. Jāatzīst, ka salīdzinot ar Hossegoru viļņi sērfošanai bija krietni mazāki. Pulks bariņš jaunieši ķēra krasta vilni, kas bija daudz stāvāks kā iekšā esošais…

Kā jau šajās zemēs pienākās, kur apkārt ir daudz klintis un silda silta saule, uz vakara pusi ieslēdzas viegls termiskais vējš un ne brīdi nedomājot aizskrēju pēc 85nieka un 5.5 Power Edition buras. Sākumā pat likās nedaudz pa štendru, bet ar katru brīdi palika labāk, līdz vienā brīdī tā izbaidzas, ka nācās peldēt krastā ;)

 

Vilnis šeit ir patiešām ļoti jaudīgs. Noskaloja tā, ka gandrīz aizmirsu cik vecs esmu ;)

 

Protams, ka labās puses vējš man ir īpaši nepierasts, kā lielākai daļai burātāju Latvijā, kur valdošie ir D un R puses vēji, kas atklātajā jūrā sanāk no kreisās. Teikšu atklāti, mēs pat Latvijas robežās speciāli meklējam vietas, lai sanāktu no kreisās vējš un nemācamies otras puses burāšanu, tas pats jau ir arī šeit Tenerifē ;) Bet nu Ziemeļos ir cits stāsts ;)

 

Izdevās pat braucot uz krastu, kas ir pilnīgi neloģiski, izlekt uz vienu Backloop ar kreiso halzi.

Visas bildes, foto Edgars, Krish:

20101106_Guincho_TripToTenerife

Comments are closed.