>Hot Sails Maui Fire – hardcore viļņu bura!

>


Ātra jaudīga, stabila, bura kuras konstrukcijā ir pievērsta uzmanība vissīkākajām detaļām!

Fire ir šūta gandrīz pilnībā no no trīs dažādu veidu X-PLY laminātiem, ultravieglais X166 līķī, C254 labai caurredzamībai vidusdaļā un dubultā armējuma superizturīgais MNX5 korpusā, maksimālai fiziskai un UV izturībai. Salīdzinot ar iepriekšējā gada modeli palielināts buras laukums apakšdaļā, saīsināta augšējā lata, pazemināts vilkmes centrs – šis uzlabojumu kopums dod lielāku jaudu, tajā pat laikā atvieglinot kontroli radot “piedodošāku”, komfortablāku sajūtu.

Burai ir sešas, speciāli šim buras modelim ražotas vinilistera latas, kas savukārt nodrošina profila stabilitāti, kontroli un precizitāti manevros un tās ir tik izturīgas ka nelūzt saliektas pat 360 grādos. Šotstūris ar divām regulācijas iespējām – augšējais maksimālai jaudai, apakšējais manevrētspējai un ātrumam. Nerūsējošā tērauda vai bronzas trīsītis trimmēšanai. Masta kabata ir no trīs kārtās īpaši austa kaprona “bruņukrekla” kas ir tik izturīgs, ka salūzis masts nespēj izdurties tam cauri, tādejādi pasargājot pārējo buru no bojājumiem, aukšdaļā, no iekšpuses vēl papildus stiprināta ar īpašu vairākslāņu laminātu, kas izslēdz jebkādas deformācijas iespējas.
Masta kabatas un latu galos ādas apdare, kura pret abrazīvu iedarbību ir krietni izturīgāka par jebkuru citu sintētisko materiālu. Papildus drošībai pa perimetru bura ir uzšūta “Rip Stop” kevlara aukliņa kas nepieļauj pilnīgu loga pārplēšanu un nodrošina buras ģeometrijas saglabāšanos, pat tad, ja viena vai vairākas konstrukcijas sekcijas ir stipri cietušas un nodrošina atgriezšanos krastā “vienā gabalā”. Visām šuvēm ārējās malas ir ielocītas uz iekšu pielīmētas un visbeidzot sašūtas – tas izslēdz smilšu nokļūšanu šuvju iekšpusē un to destruktīvo abrazīvo ietekmi. Tādu vērību šuvumam nevelta neviena cita buru ražotāju kompānija, jo tas paildzina buras ražošanas laiku un sadārdzina pašizmaksu. Pavisam noteikti, šāda bura vienādos apstākļos kalpos ievērojami ilgāk par citām un zaudēs savu vērtību ievērojami lēnāk.

Krišjāņa Tūtāna komentārs
Nevienam nav noslēpums, ka ar 2010.gadu esmu Hot Sails Maui internacionālās komandas braucējs. Pirms pasūtījuma izdarīšanas, kādu laiku domāju par sev piemērotākā Hot Sails Maui buru modeļa izvēli, izvēle krita starp – Super Freak, Smack un Fire. Fire izvēlējos tās stabilitātes, cietības un, protams, izskata dēļ. Ar Fire var izpildīt agresīvus manevrus, jo tā ir cieta un stabila. Manevru laikā tā saglabā savu formu, pateicoties labajiem materiāliem un 6 latām.


Tā kā es zināju, ka tieši Fire ir samērā jaudīgas buras, nolēmu jau ierastos 3.7, 4.2, 4.7, 5.3 un 5.7 nomainīt uz mazākiem izmēriem, attiecīgi 3.5, 4.0, 4.5, 5.0 un 5.5. Kā rezultātā ieguvu mazāka izmēra buras, kas ir tik pat jaudīgas, bet stabilākas. Pagaidām liekas, ka vismaz Latvijas apstākļos esmu trāpījis simtniekā.

Šogad gadījās arī rūgta pieredze pagaidām vienīgajos viļņu mačos SurfPro Wave Cup, kur defekta dēļ salūza 340 masts, savukārt neskatoties uz to, ka uz krastu caur viļņiem nācās peldēt, bura palika 100% neskarta, pateicoties īpaši izturīgajai kaprona masta kabatai.
Kā arī, Dienvidāfrikā vai Spānijā kur pēdējā laikā sanācis vairāk burāt, pārsvarā buru sanāk takelēt uz akmeņiem un visu dienu atrasties dienvidu saulē, šeit izturībai ir pavisam cita vērtība nekā Latvijā, turklāt “ceļojums pa rifu” vai “tikt apēstam” milzīgā vilnī nebūt nenozīmē sesijas beigas.

Buras pieejamas Boards.lv veikalā Bruņinieku ielā 29/31.

Comments are closed.