>EMV Vabastiil II etapp

>

Pagājušā nedēļa bija pilna ar dažādiem pasākumiem un notikumiem, tai skaitā, tika aizvadītas 4 brīnišķīgas burāšanas dienas, viena no tām ar frīstaiala dēli, pārējās pa viļņiem. Sāksim ar pašu pirmo – Igaunijas frīstaila čempionāta otro posmu.

Šoreiz sacensības norisinājās pa ceļa un mūsu iecienīto burāšanas vietu – Ristnu. Tas bija Rokuhula ostā, no kuras atiet prāmis uz Hijumā salu – Heltermaa. Sacensības norisinājās labajā pusē ostai, tur kur mēdz notikt arī slaloma sacensības un ir manīts, ka cilvēki burā. Pērn kad nokavējām prāmi, bija iespēja jau šeit uzburāt, bet vējš bija pārāk švaks, lai saprastu šo vietu.

Ja esi frīstailists, tad šo vietu pratīsi novērtēt. Ūdens ir samērā gluds, it īpaši tuvāk molam. Jāuzmanās vienīgi no akmeņiem ūdenī, kā jau visur Igaunijā ;) Pie mola gala ir nelieli vilnīši, ideāli Forvardien un Šovitiem, un pat Šakām.

Par sacensībām. Tika izvesti 2 double eliminācijas, ja nemaldos, tad kādās 2 – 2.5 st. Plus vēl bija arī B grupa. Vējš dienas laikā pieņēmās spējā un 4.5 m2 buru nomainīju pret 4.0 m2 buru. Šoreiz Žeņam beidzot izdevās apsteigt trešo labāko iguņu frīstailistu Sten Aava un ierindoties godpilnajā trešajā vietā. Mēs ar Peniju draudzīgi sadalījām A līgas pēdējās vietas, kas bija 5-6.

Savukārt Minkāns pārspēja savu sāncensi Erki B grupā un šoreiz atradās uz pedestāles 1.vietas.

Te rezultāti, tikai nevar saprast, kāpēc Žeņa te ierakstīts 4tajā vietā:
A liiga
1.Christofer Kalk EST 141
2.Tony Mõttus EST 21
3.Stenn Aava EST 151
4.Jevgenijs Gavrilovs LAT 161
5.-6.Kristjanis Tutans LAT 168
5.-6.Ain Härmson EST 0

B liiga
2.Maris Minkevits LAT 1661
2.Erki Arumeel EST 818

Patiesībā šādas sacensības ir noderīgas vie tāpēc, ka redzi ko tik nevar uztaisīt uz gluda ūdens. Pats šoreiz 4 reizes uztaisīju Clew First Spock 540! Arī nedaudz pakustināju tālāk Show it kreisajā halzē.

Atpakaļceļā satriecoša varavīksne un krāsas netālu no Saulkrastiem.
Bildes Edgars Behmanis:
Bildes Liis Harmson:

Comments are closed.