SurfPro Wave Cup – domeine Igauni!

Pirms Latvijas kausa pirmā posma – SurfPro wave cup mums bija iespēja izbaudīt labākos viļņu braukšanas apstākļus šogad, bet par to nākošajā stāstā!
Sacensību diena sākās visai rudenīgi. Jau pašā rīta agrumā nemitīgi lija lietus… Ik pa laikam tas noskaidrojās un tad arī nedaudz iepūta. Jau uzreiz pēc sacensību atklāšanas sapulces pirmais iespējamais starts tika atlikts līdz 14.00, jo tikai ap to laiku solīja, ka vējš iegriezīsies pašā īstākajā Pāvilostas virzienā – RDR. Pa lielam tā arī notika un sacensības sākās ap 15.00.
Ne man vienīgajam bija piemeties vārgums, cik izpīpējām, bija tāda sajūta, ka jūrā no upes ietecējusi kanalizācija, Jo nedaudz smirdēja un vairākiem cilvēkiem sākās problēmas ar vēderu, šo vajadzēs papētīt…
Penny jau pirmo startu sāka ar 3.3 m2 ;) Tas nozīmēja, ka vējš pūta ap 20 m/s, iespējam, ka kāda brāzma arī sasniedza pat 25 m/s. Šādi apstākļi bija piemērot īstiem vīriem ;) …un ne tikai, jo mana māsa Gundega arī stājās pretī ne tikai vīriešu konkurencei, bet arī vētrai!
Vējš ik pa laikam vijās ar stipru lietu, bet tas vēja stiprumu nemazināja, virziens bija tieši gar krastu no kreisās puses. Kopā bija pieteikušies 14 dalībnieki, 3 no tiem Igauņi. Tiešnešu kolēģija sastāvēja no Liis Harmson, Edgara Behmaņa un Valda Jirgena. Atbildīgais par sacensību norisi – Elmārs Smiltenieks.
Pats savu pirmo hītu sāku ar 4.0 un 73l dēli un bija labi. Vislabāk izdevās man Forwardloop un Pushloop. Pa vilni bija diezgan sarežģīti pabraukt, jo pie krasta no stiprā vēja ne kas prātīgs neveidojās un ja brauca pa lielajiem iekšā tad jau ar 1 vilni zaudēja tā augstumu, ka biji ārā no sacensību norises vietas.

Nākamajos hītos jau lietoju 3.5 m2 un bija ļoti labas sajūtas, kaut gan vienalga likās ka daudz ;) Diemžēl trešajā manā hīta uzreiz pēc Forward loop un Push loop, kas bija mazāk par 1 min., mani pievīla inventārs un automātiski biju izslēgts no spēles… Centos peldēt cik iespējas ātri krastā, lai paņemtu savu otru inventāru. Visu laiku cerēju, ka kāds man atvedīs otru inventāru uz jūru un savāks salauzto, bet laikam neviens nebija ieinteresēts ;) Tad cerēju, ka kāds man brauks garām un varēšu aiņemties, bet vienīgais bija Kristaps Vītols, kas piedalījās manā hītā… Pie paša krasta jūrā devās Vilnis Baltiņš ar savu 4,7 un 87 l dēli un uztaisīja varenu katapultu ;) Uzreiz biju klāt un aizņēmos to. Spura viņam bija apmēram kādi 40cm ;) Sanāca uzbraukt pa 1 vilnīti, bet ar to nepietika…
Līdz pirmajām 4 vietām tika visi 3 igauņi – Tony, Penny un Erno un mūsu Alohaman Ingvars… Pusfināls norisinājās starp Tony un Ingvaru, kur uzvaru izcīnīja Tony. Ingvars tajā laikā braukājās kaut kur pa mežu ;)
Fināls bija interesants, vairāk noguris izskatījās Penny. Erno bija stabils un izpildīja ļoti stilīgus Table top. Pašā hīta beigās Peny centās izlabot sniegumu ar dubulto forvardu, bet īsti otrā rotācija nesanāca, bet medaļa par uzdrīkstēšanos!
Pēc šī ir skaidrs, ka latviešiem ir jāsaņemās – ne tikai jāceļ savs līmenis, bet jāpalīdz viens otram. Jo vienīgie kas krastā gribēja palīdzēt, bet nevarēja, jo viņu starts bija nākamais, bija Igauņi!

Bildes:

20100825_SurfProWaveCup_Pavilosta

Igauņu Samsung wave krasta video, viņi paspēja pabūt arī Akmensragā:

TV SurfPRO contest trip from Teamvosa on Vimeo.

Comments are closed.