>5.5 un 5.0 brīvdienās Pāvilostā

>

Jāsaka atklāti, biju noilgojies pēc Pāvilostas klasiskajiem apstākļiem. 5dien izbraucām jau samērā laicīgi, lai paspētu noķert vēja brāzmu. Ieradāmies vēl pa gaismu, bet vējš nebija un laikam jau pēc prognozes nebija jābūt. Lai atietu no darba nedēļas, iegāju nedaudz uzsērfot ar sērfa dēli.

Laukā bija manāma jau tāda rudens dvaša, kas diezgan ātri izzuda, kad sapratu, ka ūdens ir gandrīz gaisa temperatūrā ;) Sestdiena pienāca un vēju solīja ne īpaši stipru un samērā no krasta, tāpēc lielais daudzums burātāju, nemitīgi sazvanījās un galvenokārt par iespējamām burāšanas vietām aplūkoja – Akmensragu, Pāvilostu, Užavu vai Ventspili.

Līdz 15.00 gaidīju un tad ar savu jauno 5.5 Fire Power edition un 85l dēli devos pamdeīt Pāvilostas viļņus, jo kā jau teicu, biju noilgojies ;) Vējš brīžiem bija lai uzglisētu, bet brīžiem nebija pat  tik daudz lai nostāvētu uz viļņa, betgodam nocīnījos kādas 3 st. 85l Tabou dēlī biju ievietojis jauno 24cm Maui Ultra Fins X Wave spuru. Noteikti varu pateikt, ka sajūta bija daudz vieglāka kā iepriekšējo spuru un uz viļņiem samērā bulcīgais 85nikieks palika žiglāks. Kaut ko vairāk varēs pateikt kad iepūtīs vējš vismaz tik daudz, lai glisētu!

Metu mier, iegāju dušā, bet paskatoties uz kokiem, sapratu, ka vējš nedaudz atkal pieņēmies spēkā un devos atpakaļ jūrā, šoreiz gan jau ar frīstaila dēli. Bija ideāla vakara sesija līdz pat saulrietam, kam sekoja spožs apaļš mēness… Visvairāk priecājos par 2 Air Flakām. Kā parasti vakarā visi ieradās atpakaļ Pāvilostā un siroja kurš nu kurais.

Svētdiena tika gaidīta ar daudz labākiem solījumiem. Vējam vajadzēja sākties pēcpusdienā, tā ap 16.00. Nepacietīgākie jau ūdenī bija kādos 10-11os. Pats iegāju sākumā ar frīstaila dēli un jauno 5.0 Fire. Bija jautri, nedaudz arī pafilmēju ar jauno ūdens drošo ķiveres kameru ContourHD. Vēlāk salikšu tādu mazu savārstījumu klipiņu. Labi izskatās, kad citus filmē. Uz ķiveres nedaudz par tuvu, tāpēc nāksies uzmontēt  slotas kātu pie bomja aizmugurē, lai var redzēt burātāju, dēli un buru vienkopus.

Dienas vidū vējš nosprāga pavisam un bija laiks pusdienslaikam. Tad kad vējš reāli ieslēdzās, daļa jau bija saķēruši besi ;) Es uzreiz ņēmu savu Tabou 79 Twin ar jaunajām 16.5cm Maui Ultra Fins X wave. Sākumā padzīvojos pie mola, kur viļņi nebija lieli, bet pietiekami asi. Šis komplekts 5.0 + 79 twin + 16.5  MUF likās kā kulaks uz acs ;) Viss kopā strādāja nevainojami un Cut Back pāris izdevās vienreizēji. Spuras tiešām tur augstumu, ir ātras, agresīvas uz viļņa, nav spinoutu. Savukārt 5.0 nenormāli stabila un es pat brīnījos kā es salīdzinoši ne tik stiprā vējā, jo ik pa brīdin nācās stāēt, varēju ar šo komplektu paglisēt.

Pats jaukākais bija pašā vakarā, kad paliku pēdējais un saulrieta laikā saule beidzot izlīda no mākoņiem. Kopā sanāca kādas 6-7 stundas ar vindsērfingu ;)

Te bildes, foto Edgars Behmanis, Jānis Drobiševskis, Guntars Rakitko un Uldis Tūtāns:

20100822_Pavilosta7diena

Comments are closed.