La Tejita shore break and Chamorga hiking

 

 

Piekto dienu pavadījām La Tejita pludmalē un tikai vēlā pēcpusdienā, jo iepriekšējās dienas El Cabezo pūtiens un viļņi lika manīt un enrģija bija palikusi pavisai drusciņ. Pirms došanās ūdenī, izmetām vēl līkumu uz El Cabezo, lai pārliecinātos, ka tiešām paraizā izvēle ir frīstails. Pie Cabezo satikām Valdi un liktenīgi uzaicinājām mums pievienoties. Liktenīgi tāpēc, ka viss beidzās ne tā kā ieplānots.

Šajā dienā La Tejitā bija viens no lielākajiem shore break kādu man nācies redzēt un piedūros pie to ķeršanas ar frīstaila dēli. Jāatzīst, ka tas ir visai riskanti, jo vilnis plīst tieši uz smiltīm, bet pāris reizes atkal izdevās uztaisīt gay areal. Tiesa no viena tād 2m iespaidīgā nomuku jau laikus ;)
Nu tad par Valdi. Viss bija labi, līdz vienā brīdī Valdis vairs neglisēja… Atradu balto plankumu pa vējam okeāna un uztaisot Flaku jautāju, kas noticis. Izrādās, ka kreisā roka izkritusi no locītavas! Jāpiebilst, ka La Tejita vējš ir no krasta un Valdi kopā ar inventāru lēnām skaloja iekšā. Devos uz krastu pēc palīdzības, padevu info tālāk Edhgaram, kurš izsauca glābējus. Laiku netērējot mēģināju valdi ar visu dēli ar startšotas palīdzību vilkt, bet sanāca vēl ļaunāk un gandrīz noslīcināju viņu… Otrs variants bija man palīdzēt atlikt roku atpakaļ, bet tieši kad ķērāmies šim plānam klāt, ieradās glābēji un es viegli atelpoju ;)
Divi glābēji uz ūdensmoča un glābšanas tiltiņš. Valdi uzsēdināja uz tā un ļoti lēnām virzīja uz krasta pusi. Mans uzdevums bija nogādāt Valda inventāru uz krastu. Knapi iespraucos La Tejita līcī tieši pirms klintīm ;) Valdi ar ātrajiem nogādāja uz Los Cristianos, Anete devās līdz. Savukārt mēs kopā ar Valda dok. devāmies pēcāk. Jau kādos 10os vakarā Valdi sazāļotu, nu tadu kā šmigā izlaida laukā, protams, uz viņa atbildību. Kārtējo reizi pierādījās EVAK kartes labā puse, Valdis ne santīmu par šo prieku nesamaksāja…
Tā visi kopā devāmies atpakaļ uz El Medano un brīnišķīgi pavadījām vakaru. Sākumā kādu 1/2 stundu gaidījām galdiņu labākājā vietējā picerijā Wairuha, ko nebiju darījis pasen. Ekselentas itāļu picas un labs sarkanvīns…
Neskatoties, ka arī sestajā dienā pūta pāri 20 mezgliem, devāmies nedaudz pavēdināt galvu citādās izklaidēs. Rinalds iepriekš bija sarunājis ar savu darba kolēģi Jackie, kas tāpat kā Rinalds strādā latviešiem iemīļotajā Flash Point, doties pārgājienā uz vienām no smukākajām tajām šeit Tenerifē. Tā atrodās pašās labās puses ziemeļos. Sākumā ir jānokļūst līdz mazai mazītiņai pilsētai Chamorga, kas atrodās nekurienē. Sākumā ved divu joslu serpentīna ceļš ar divām joslām, pēc kāda laika ir vairs tikai viena josla ;)
Sākumā es pat neapzinājos kādā avantūrā esmu pieteicies, jo pastaiga izvērtās kārtīgā pārgājienā, vistiešākajā nozīmē – hiking. Lai nokļūtu līdz mūsu plānotajai pludmalai, bija jāveic 7,5 km pa kalnainu apvidu, kas aizņēma kādas 2-2.5 stunadas. Visapkārt kalni, puķes un vienīgās dzīvībiņas bija ķirzaciņas, kas visu laiku čabēja pa krūmiem. Vēl visu ceļu mūs pavadīja elektrības kabelis, ka stiepās līdz pat pašam okeāna krastam un nodrošināja ar enerģiju pāris mājas krastā.
Galā mūs sagaidīja mazs līcītis ar atvēsinošu peldi. Tam sekoja brīnišķīgs launags vai labāk to dēvēt par pikniku. Chill, bill un viss pārējais…
Atpakaļ ceļš solījās būt grūtāks, jo bija jau nogurums un jākāpj bija atpakaļ kalnā. Bet pa lielam, neteiksim, ka bija viegli, bet šķiet, ka iet lejā ir par grūtāk kā kāpt augšā, jo noslogojās ikdienā nepielietotas muskuļu grupas. Sajūta, ka vienā brīdīdi aizkāp līdz mākoņiem ir fantastikska. Atpakaļ ieradāmies tieši pirms tumsas. Ideāls taimings.
Likās, ka šodien vajadzēja kājām būt pilnīgi nelietojamām, bet nekā. Visi jutāmies ļoti energijas pilni un jau vienos biju La Tejita uz frīstaila sesiju. Nolēmu pie 22 mezgliem labāk doties kvalitativā frīstaila sesijā ar 4.8, kā mazos viļnos El Cabezo. Izmēģināju inventāru aizstiept no mājām līdz pludmalei ar rokām un nekāda vainīte. Šodien mēģināju Clue first manevrus un pat izdevās spock un sock 540, bet pa vienai reizei tikai. Vakarā nenocietos un 7os aizbraucu uz El Cabezo un vienu stundu sanāca vakara sesija ar 4.8, tiesa gan vējš ik pa laikam nepietika. Enerģijas uzlādēšanai palīdzēja Anetes jaunatklājums dabīgais enerģijas avots – Guarana 15 ml pudelītē.
Bildes no pārgājiena: 

20100805_Tenerife_6thDay_ChamorgaHiking


Bildes El Tajita sesijas:

20100803_ElMedano_5thDay_LaTejita

Comments are closed.