>Chinook – the stuff you trust

>

CHINOOK ir kompānija, kas izstrādā un ražo savā rūpnīcā ASV oriģinālu, kvalitatīvu vindsērfinga inventāru jau 20 gadus, kā arī dažādas sastāvdaļas veikborda, sērfinga un kaitsērfinga dēļiem. Chinook ir izvēle Nr.1 Maui. Šķietami robusta, rūpīgāk ieskatoties var pārliecināties, ka visi mehānismi ir pieredzes un kvaliatatīvu materiālu sintēze – nekā lieka, funkcionāli, ērti, praktiski un galvenais droši.

Produkcija jau atrodās Boards.lv veikalā Bruņinieku ielā 29/31, kur arī veicām dažus interesantus testus. Pirmkārt – inventāra svēršana.

No gramiem veidojas kilogrami, un varbūt ne tik daudz izsaka 100 grami, cik neaprakstāmas sajūtas, ka kaut kas tomēr ir citādāk, labāk, ērtāk un protams arī vieglāk, dažkārt liekam kilogramam var izrādīties kritiska nozīme. Secinājām, ka alumīnija RDM US CUP pagarinātāji ir vidēji 100g. vieglāki par EUROPIN, attiecīgi 38 cm pagarinātājs ar superbiezām ~ 4mm sieniņām svēra 0.6 kg pret 0.69kg un tas nemaz nav daudz, jo tirgū ir modeļi kas sver līdz pat 1 kg turklāt nav tik izturīgi un mēdz liekties, savukārt šie ir no īpaša sakausējuma alumīnija kas nodrošina labāko svara un izturības attiecību . Chinook 38cm karbona pagarinātāji ir masīvi ar turpat 4mm biezām sienām – tāpēc tikai 130g vieglāki – attiecīgi 0.47 kg US CUP un 0.57 kg EUROPIN. 

Visas detaļas pagarinātājos ir pārdomātas – kniedējuma vietā izmantotas skrūves, sprostzobs pret izraušanos ir nostiprināts ar skrūvi utml. Bāzēm svars bija identisks – 0.38 kg. Tendon bāzes ir no masīva nerūsējošā tērauda komponentēm ar resnām SPECTRA drošības auklām un konstrukcija šķiet teju mūžīga. Jāpiebilst arī, ka uz US CUP ir ērtāk takelējama bura, kā arī tās ir drošas pret “noraušanos” – to apliecina divas Māra Minkevica pagājušajā sezonā piedzīvotās visai ekstrēmās peldes, igauņu kolēģa Taavi, jau pirmajā sērfinga sesijā gar Ristinas ragu nebūtībā aizskalotais jaunais Mistral twinzer dēlis, tas noteikti nebija tā vērts lai ieekonomētu pārdesmit latus uz drošu masta un dēļa savienojumu. 
Īpaši ērts ir Quick Release masta bāzes stiprinājuma veids. Dēlī ar divām skrūvēm tiek pieskrūvēta plate kurā masta pēda tiek fiksēta ar oriģinālu cemmi, tas ir īpaši ērti ja ir vairāki dēļi un tie bieži tiek pārvadāti, plates nav jāskruvē nost un var iztikt ar vienu masta pēdu – rezultātā ir komforts un zināma ekonomija. Šādas sistēmas stiprinājums jau ir nedaudz smagāks – 0.47 kg. Piedāvājumā ir arī iesācējiem piemērota masta pēda ar kardāna mehānismu – kas novērš dēļa apgāzšanos, ja pats no tā esat nokritis un atvieglo dēļa kontroli buras pacelšanas procesā. 
Tāpat nosvērām arī monolīta karbona bomjus – tie ir ļoti cieti un ļoti viegli, noteikti vieni no vieglākajiem, 29mm satvēriena diameters un slavenā Triple Clamp Boom Head galva, tātad: Wave carbon 135-185cm tikai 2.16kg, Big Wave carbon 150-200cm 2.26kg un Slalom carbon 170-236cm tikai 2.5 kg! 
Piedāvājumā ir arī tādas interesantas lietas kā EasyWaterstarter TM – tiem kas mācās ‚ūdensstartu – speciāls ūdeni neuzsūcošs sintētisks materiāls kas tiek piestiprināts bomim pie šotstūra novēršot tā grimšanu, kas arī ir lielākā problēma pirmajos soļos ūdensstarta apguvē. EasyUphaul starta šote ar papildus “galu” kas nodrošina iepēju buru izcelt ar trapeces palīdzību, tādejādi ar pavisam nelielu investīciju samazinot muguras fizioterapijas kursu izmaksas. 
Sīkāk ar Chinook produkciju var iepazīties http://www.chinooksailing.com, Boards.lv veikalā vai Boards.lv i-shopā: http://boards.lv/lv/ishop/?openItem=52736&gender=man&filter=1878. Šī bija iepazīšanās krava, bomji ir tikai vienā eksemplārā un arī citas preces ir limitētā skaitā, tāpēc ir vērts pasteigties, jo nākamā krava varētu būt pēc ~ 4 nedēļām. Iespējams pasūtīt visdažādākās bomju, stiprinājumu, pagarinātāju komponentes, trīsīšus, trim sistēmas u.c. sīkumus kurus sezonas laikā parasti “ar uguni” nevar atrast. 
Iepriecinās arī cenas kas ir kārtu zemākas kā vairumā Eiropas valstu. Mūsu cenu piedāvājums: http://www.lat168.lv/files/ws_stuff/Chinook_cenas_2010.pdf

Teksts Edgars Behmanis.

Comments are closed.