>day 24 – Scarborough like secret spot

>Pēc divām burāšanas dienām tepat pilsētas pludmalē Sunset, nolēmām doties izbraucienā uz Dienvidiem. Atkal sarunājām kompānijā holandieti un no agra rīta devāmies ceļā. Svarīgi bija tikt līdz burāšanai pēc iespējas ātrāk, jo visiem spotiem dienvidu galā svarīgs ir paisums, lai labāk veidojās viļņi.

Sākumā devāmies uz Whitsands pludmali, bet tur sastapām tikai kaitbordistus un nekādi īpašie Devāmies uz tā paša līča dienvidu daļu, kur atrodās pilsēta Scarborough. Pludmalē, kurā devāmies burāt pirmo reizi, bija vienreizēja atmosfēra. Priekšā jau bija kāds pulciņš sērfotāju. Tie nebija vienkārši sērfotāji, bet gan vietējās ģimenes, kas bija apmetušies šajā ciemā. Divi tēvi pat devās okeānā ar sērfa dēļiem, lai iemestu zvejas tīklus. Pie tīkliem ūdenī viņi pavadīja tikapat ilgi kā mēs burājot.

Mēs ar Kristion jutāmies kā Secret Wave Spotā, jo gandrīz visu burāšanas laiku bijām vieni paši. Ik pa laikam piebrauca vindsērferi un lūkojās, bet iekšā nenāca. Daļa vēroja ilgi un saņēmas tikai pēc pāris stundām, bet daļa devas tālāk uz Cape Point, kur iespējam bija par ½ vai pat 1m lielāki viļņi. Šie bija gludākie viļņi kādus līdz šim biju sastapis un lielākie bija pat līdz 3m. Neko daudz nepārspīlējot ar katru izbraucienu varēja dabūt sērfojama vilni… Kristion ik pa laikam mēģināja Wave 360, bet neizdevās nekādi palikt vilnī. Laikam ejot vējš arvien pieņēmās spēkā, sagriezās vairāk Offshorā, palika raustīgs, atnāca paisums un saradās burātāji. Respektīvi secret beidzās ;) Gandrīz katrs Areal beidzās aiz viļņa. Bet tā tāda gaušanās pēc paradīzes, jo tuvu ideālam bija visu laiku. Diemžēl mūsējie bija iesprūduši lielā sastrēgumā, kas bija izveidojies Muzenbergā, Calk Bay un Fish Hoek. Pēdējās dienās sastrēgumu palika arvien vairāk, jo vietējiem bija sākušās svētku brīvdienas.

Šoreiz beidzot noskaidrojām kā Bosco suns vienmēr atrodās tajā pašā pludmalē kur mēs. Izradās, ka Bosco saimnieks ir tāds pats burātājs kā mēs ;)

Atpakaļceļā devāmies pa Chapman’s Peak Drive un veicām pāris pieturvietas. Sākumā devāmies uz pilsētu Hout Bay, kur ir maza zvejas osta ar vairākām zivju ēstuvēm, vienā arī nobāzējāmies un uzēdām fish fast food. Interesanti, kāpēc mums Latvijā tādu nav? J

Nākošā pieturas vieta bija Llandudno pilsēta, kas atradās uz stāvas klints, kuru ieskāva maz mazītiņš līcis. Dēļ auto parkošanās problēmas gandrīz pat netikām uz pludmali, jo kā pie svētdienas bija sabraukuši daudz atpūtnieku un sērfotāju. Pludmalē bija silta vakara saule un dūmaka. Viss bija maziņš un kompakts. Daudz mazāks un mīļāks kā Camps bay. Kristion izteicās, ka šeit braucot slavenības atpūsties, bet nevienu nesatikām ;)

Bildes:

20091220_CapeTown24thDay

Bildēja Anete, Kristion, Krish

Comments are closed.