>Sunset Beach, Townships and Hospital

>


Jāatzīst, ka mūsu apartamentos risinās visai spraiga dzīvība, visu laiku kāds maina istabas un pārvācās no vienas mājas un nākamo. Mūsu saimnieks Tomas māk visu samanidžēt tik labi, ka neviena vieta brīva šeit nepaliek. Diemžēl tagad esam palikuši tikai un vienīgi vāciešu aplenkumā ;)
Kārtējā diena Sunset beach bez viļņiem. Nolēmu šo dienu veltīt jaunās buras testam, HSM Smack 4.8. Jāatzīst, ka sajūta ir vienreizēja. Bura ir pa vidu, nav ne mīksta, ne cieta. Vienreizēji absorbē Sunset pludmales brāzmas un ir jaudīga. Joprojām esmu īstā buras modeļa meklējumos…
Vakarā devāmies kārtējā restorāna meklējumos, šoreiz uzgājām kādu ķiniešu ēstuvi, kas no ārpuses atgādināja spēļu atutomātu zāli, bet iekšā pavērās visai patīkamas telpas ar daudz kambarīšiem ķīniešu stilā.
Nākamā dienā vēju nesolījā, tāpēc devāmies tūrē uz Townships. Tie ir atsevišķi rajoni, kur dzīvo noteiktas krāsas cilvēki, mēs bijām divos melno cilvēku rajonos. Tuvākajā pie centra – Langa un vecākajā, kura nosaukumu jau piemirsu. Tūri sākām no muzeja ar nosaukumu District 6. Gids mums bija Mandy, kas ar savu jauno MB Vito mūs vadāja apkārt. Pati Mandy agrāk ir dzīvojusi vienā no šiem rajoniem. District 6 ir viens no spilgtākajiem piemēriem un atrodās pilsētā, tāpēc tas daudz kur ir pieminēts.
Sākotnējā ideja tiem kas valdīja pār Dienvidāfriku bija manipulēt ar cilvēku masām, lai tos vadītu. Tie sadalīja cilvēkus melnajos, krāsainajos, baltajos, eiropiešos… Rajoni bija noslēgti un ja kāds iegāja nepiederošā rajonā, to apcietināja. Katram bija jābūt līdzi pasei. Melnās rases tika uzskatītas par iebraucējiem un viņi pilsēta uz darbu devās vieni, bez savām ģimenēm. Sešu kvadrātu istabu dalīja 3 cilvēki. Uzlabojumi sākās 1985.gadā, kad tika ieviesta viena pase visiem iedzīvotājiem, bet cilvēku sadalīšana pavisam beidzās tikai 1994.gadā.
Jāatzīst, ka nu jau modernajā pasaulē, melnādainajiem cilvēkiem joprojām pastāvs stipras tradīcijas. Viņi tic sātanismam, viņiem ir šamaņi, viņiem ir diezgan brutāls pilngadības rituāls. Tas man šķiet visinetersantākais ;) Pēc 16 gadu sasniegšanas, pats vari izvēlēties dienu, kad esi gatavs kļūt īsts vīrietis. Sākumā ir puišu svētku gājiens pa savu rajonu. Tad notiek pats process – tiek nogriezta locekļa ādiņa bez anestēzijas un tad pilngadīgais puisis tiek sūtīts uz “krūmiem” tur pavadīt veselas 3 nedēļas! Pilsētā par dēlu pilngadības rituālu liecina pie mājas atstātie nocirstie krūmi.
Uzraksti, ko redzējām muzejā bija satriecoši, par privilēģijām eiropiešiem un baltādainajiem. Bet jāatzīst, ka šobrīd situācija ir pilnīgi mainījusies. Piemēram, uz publiskā transporta soliem bija zīmes, kas norādīja, ka tajos drīkst sēdēt tikai baltie. Melnie nedrīkstēja tur apsēstīes pat ja tie bija brīvi, viņus par to apcietinātu.
Bijām Township, kur dzīvo tikai melnie. Tur ir īpašas mājas, ko piešķir valdība, kurās pašreiz par vienu gultas vietu mēnesī ir jāmaksā 20 Randi, jas ir mazāk kā 2 Eiro. Tomēr tur nav tekošs ūdens un labierīcības jādala uz 12 cilvēkiem. No rīta ir jāceļās ļoti agri, lai paspētu uz skolu un darbu.
Pašreiz dienas laikā šajos rajonos pat tūrists var justies salīdzinoši droši, jo par vienas foto kameras zādzību tiek piespriests 25 gadu cietumsods!
Redzējām visus tūristiem svarīgākos objektus – kazu galvu pagatavošanas mākslu, vietējā alus brūvējumu, ko arī notestējām, bijām arī pie vietējā šamaņa,utt…
Esam nolēmuši vēl atgriezties uz ciemu Langa, kur varētu ieturēt maltīti ar 26 ēdieiem.
Vakarā mūsu naktsītnē norisinājās grillparty. Bija vienkopus saaicināti visi palicēji, arī no otras Tomasa mājas. Kopā bija vesels pulks, vismaz virs 20 cilvēkiem ;) Visi cepa un ņēmās, gaļa ripoja kg vien ;) Āfrikā gaļa ir leilā cieņā! Biju iedomājies, ka šeit būs zivju paradīzie, bet gluži pretēji, visi paterē lielākoties gaļu. Gaļa ir labā kvalitātē un salīdzinoši pieejamu cenu. Vakars izvērtās jautrs.
Vakar beidzot sāku satraukties par dīvaino sajūtu. Tāds dullums galvā un sajūta kā būtu piedzēries. It kā katru rītu pohām nevajadzētu būt ;) Braucu uz lielo Blaubergstrand privāto klīniku. Par konsultāciju samaksājot 60 EUR, uzzināju, ka kreisajā ausī man ir aizķēries ūdens ;) Tas rada diezgan lielu spiedienu un skaņu dzdzdzdzddzdzdzdz. Un traucē manam vestibilāram stāvoklim ;) Jācer, ka līdz lidmašīnai izdosies lielāko ūdens daļu no auss dabūt laukā!
Bildes:
Bildēja Aņa, Krish

Comments are closed.