>Melkbos, Yzerfontein, Platboom

>Vējš jau liek manīt par sevi un ķermenī jūtams ne viet tonusiņš, bet nu jau kārtīgs sagurums. Uz ūdens jau pavadītas 4 dienas un šodien solās būt kārtējā vēja cikla pēdējā burājamā diena. Pagaidām izskatās tepat kaut kur netālu, varētu būt Sunset.

Apmeklējām atkal Melkbos un jau kuro reizi man šī vieta nu nemaz neiepatīkās. Laikam nav gadījies, bet viļņi te ir salīdzinoši mazi un visapkārt tās īpaši smalkās smiltis, kas salien it visur. Vējš dienas laikā pieņēmās tik pamatīgi spēkā, ka uz dienas beigām bura 3.7 m2 bija nopietni par lielu ;) Kā esmu te izsecinājis, kaut ko jaunu šeit laikam ir grūti iemācīties, jo patstāvīgi vējš ir par daudz ;)
Nākamā dienā devāmies uz vietu ko sauc par Yzenfontein. Patiesībā mukām no stiprā vēja ;) Jā, tā arī kādreiz var būt, ka vējš ir par stipru. Vieta atrodās kādus 60-70km uz ziemeļiem. Atšķirībā no D spotiem, kur ir jāapbrauc kalni un jābrauc cauri mazām pilsētām, šeit ceļš atgādina ceļus Amerikā, kaut gan neesmu tur bijis ;) Respektīvi brauc tik pa taisni. Līcis Yzenfontein pilsētā ir ļoti maziņš. Līcim pa vidu ūdenī atrodās liela klints. Ūdens šeit ir diezgan brūnā krāsā un stindzinoši auksts, tā ka daži pat lietoja zābaciņus. Ūdenī biju salīdzinoši ātri, sākumā bijām mēs visi 3 un vēl 2 vietējie. Bija daudz rūmes un vējš bija ļoti komfortabls ar 4.2m2. Dienas laikā tas pieņēmās, sāka raustīties un kļuva neciešami ;)
Pēc sesijas kopā ar Aņu devāmies vēl vairāk uz ziemeļiem uz pilsētu ko sauc par Langebaan. Tur atrodas Cape Sports Center. Tas ir tāds vairāk freeride spots ar lielu nomas centru un sērf veikalu. No turienes savācu nākamā gada divas HSM buras, kuras bija testējuši vācu žurnālam. Būs ko notestēt. Uzjautāju centrta saimniekam par viļņa vietām apkārt un šis ieteica vienu. Atrodas 30 min. attālumā un esot labāka par Yzerfontein. Nedomājot, devāmies ceļā ar cerību uzspēt uz vakara sessiju. Viss sis apgabals ir ļoti industriāls – mežonīgi lielas rūpnīcas, osta, dzelzceļš, tikti, kara bāzes un daudz pamestas mājas ;)
Nomas saimnieks ceļu mums uzzīmēja smiltīs, tāpēc iemūžinājām ;) Kad nonācām vietā ko sauc par Swartriet, priekšā bija vārti. Tā bija privāta teritorija un diemžēl svētdienā burātājiem bija atvērta tikai līdz 15.00 !!!! Parasti esot līdz 17.00, tāpat nebūtu paspējuši ;) Visapkārt bija rančo un pārsvarā mitinājās baltādainie cilvēki. Diemžēl šo spotu neizdevās izbaudīt, pat tuvu ne redzēt. Jācer, ka vējš vēl būs pietiekami stiprs, lai varētu bēgt no CT un mazvējainākām vietām kā šī. Vēlāk atgriezāmies Langebaan, lai ieturētu vakariņas.
Nākamā diena solījās būt liela un izpētot prognozes, sapratu, ka jāceļās agri no rīta un jābrauc uz dienvidiem – Cape Point (Platboom). Viņus solīja ap 4m un vislabāk tie veidojās tieši bēgumā, kas bija rīta agrumā. Kad ieradāmies uz vietas pāri 8iem, priekš bija jau kādas 10 burātāju mašīnas, bet neviens vēl nebija ūdenī. Visi kautko gaidīja. Sāku tākalēties un ar mani kopā buru sēja kāds vietējais, bet arī īpaši nesteidzoties. Tā sanācu, ka atklāju šo dienu ar 3.7m2 buru. Krastā arī bija Ben Proffit un Phil Horroc. Ben tā arī neiegāja, bet Horroc vēlāk pievienojās. Jāatzīst, ka sākumā pūta austrumu virziena vējš un tas sanāk vairāk no krasta, pie tam tas bija vēl stabils. Brīžiem vēja stiprums krastā sasniedz 40 mezglus, iekšā varēja būt vairāk. Kad vējš sāka giezties vairāk uz dienvidiem, tas palika rasutīgs un sāka samazināties. Brīžiem bija grūti tika pāri baltajām butām, jo nepietika vējš.
Pārējā dienas dala izvērtās tāda samocīta, jo nogurums no iepriekšējām dienām + agrā celšanās lika manīt. Cik braucot garām likās, ka Scarborought varētu būt laba vieta tieši sērfošanai. Izslkatās, ka būs mums arī dienas ar viļņiem un bez vēja. Mājaš Ancīte pagatavoja ekselentu lielopa steiku, kas uzlādēs nākamajām dienām!
Bildes te:
Bildēja Aņa, Krish

Comments are closed.