>Bezvējš, Game Safari un Table Mountain

>

Ahoi! Pēdējās piecas denas mums te pagājušas diezgan interesanti. Beidzot esam redzējuši ko vairāk par smilšainu pludmali ar dzidru un zilu ūdeni.
Sākumā ir jāatzīt, ka nu jau jūtos salīdzinoši omulīgi šajā valstī. Paiet kāds laiks līdz apdrod ar cilvēkiem un izkārtojumu visapkārt. Palikušas tieši 2 nedēļas līdz siltā ceļojuma beigām, tādad esam tieši pusē.
Devītajā dienā, pēc atpūtas tepat mūsu apartamenta zālienā, devāmies iepazīt Cape Town Long Str. naksts dzīvi. Tiesa gan neko vairāk par šurpu, turpu izstaigāšanu pa galveno ielu un etiopiešu restorāna nobaudīšanu gan netikām. Uznāca sagurums pēc kārtīgas maltītes. Cik sapratu visiem mums šādas virtuves nobaudīšana bija pirmā reize un tas bija visai interesanti. Tāpat kā indiešu virtuvē, maltīte tika ieturēta ar rokām. Tika izmantota arī pankūka. Krēsli un galdi bija mazi un vienā līmenī, bet jāsaka, ka bija ērti. Centrā kaitināja daudzie ubagotāji, kas lika justies neomulīgi. Par drošību – dienā esot droši visur, naktīs sāk palikt dizzy atsevišķos rajonos. Centrā nav nekādu problēmu, tur uz katra krustojuma ir vairāki policisti, bet Dagnis veinalga ar savu fotokameru rokās nejutās droši, jo katrs pretīm nākošais ar acīm novilka skatienu tieši uz kameras pusi.
Nākākamo bezvēja dienu izmantojām, lai dotos uz lielāko iepirkšanās centru – Century City. Laikam lielākais Āfrikas kontinentā. He, vienīgais ar ko šis centrs atšķirān no mūsējiem, ar greznu arhitektūru. Nav kā Latvjijā tikai bleķa kastes. Nākamajā dienā kā par pārsteigumu mums aplaimoja diezgan stiprs lietus, kas arī mūs piecēla. Jo mūsu mazajai dārza mājiņai ir skārda jumts ;) Atkal devāmies uz iepirkšanās centru, bet šoreiz misijā. Šeit ir izveidota unikāla sistēma, ka katrā viļņu spotā ir uzstādīti vēja mērītāji un aizsūtot īsziņo no vietējā mob. telefona var saņemt atskaiti, cik dotajā momentā stiprs vējs, saucas Wind Report. Tāpēc braucām uz lielveikalu pēc vietējās SIM kartes. Šis nebija pirmais mēģinājums. Lai iegādātu SIM karti, ir nepieciešama Pase ;) Tāda ir jaunā šis valts politika. Tātad ar pasi devāmies pie mobīlā operātora sniedzēja, bet šis musm saka, ka nepietoiekot tikai ar pasi, vajag vēl parasktītu izziņu no viesnīcas kur esam apmetušies ;) Haha. Nepadevāmies un atradām, ka šīs kartes arī pārdod bērnu apģērbu veikalā un kčing, iztikām tikai ar pasi ;)
12tajā dienā cēlāmies jau 5.30, lai dotos uz Aquila Safari, kas piedāvā Game Safari – ar Land Rover apbraukāt zvērus. Ne jau šādus tādus, bet lielo 5inieku ;) Parks atrodas 2 stundu barucienā no Cape Town. Sagaidīja mūs ar šamapnieti un brokastīm, tad 4st brauciens ar džipu. Un tad pusdienas. Bildēs redzēsiet kādus mošķus redzējām, bet noteikti visvairāk bailes man bija tieši no laivām, nezinu kāpēc ;) ? Pēc pusdienām izklaidējāmies pie vietējā baseina, bija jauki. Domāju, ka ar vienu šādu pasākumu būs gana kādam dzīves laikam ;)
Vakar plāns no paša rīta agruma doties uz Table Mountain brokastīs izgāzās, jo raksturīgā baltā mākoņu cepure bija uzsēdusies uz paša kalna spicītes. Tāpēc dienu izmantojām, lai kartīgi izstaigātu pilsētu. Uz dienas beigām, kad saule jau gāja uz rietu, mākoņu cepure pazuda un mēs devāmies uz kalnu. Ideju doties ar kājām augšup atmetām un izmantojām trošu vagoniņu. Augšā bija vienreizēja atmosfēra, daudz cilvēku gaidīja saulreitu, čaloja un dzēra vīnu. Dabūjām divus zaķus ar vienu šāvinenu, gan saulrietu, gan pilsētu tumsā ar daudz mazām, spožām gaismiņām.
Izskatās, ka lielās dienas tuvojās un nedēļas nogalē sola viļņus pāri par 4iem metriem!!! Šodien vakarā Sunset pludmalē sāksim jau iesildīdies ;)
Veselu 5 dienu bildes, šoreiz par sadzīvi:
Bildes knipsēja Anete, Dagnis, Janka un es, īsāk sakot visi savu pirkstu piedūra

Comments are closed.