>Rudens 2.vētra

>Šodien Latvijā tika piedzīvota otrā vētra šo ruden, tikai šoreiz jau pie daudz zemākas temperatūras. Temperatūra bija nemainīga +5 grādi, brāzmas sasniedza līdz par 25 m/s. Lietotas tika pašas mazākās buras no 3.3 līdz 3.7 m2. Salīdzinot ar iepriekšējo vētru, varēja novērot, ka vējš ir nedaudz vājāks, jo bija iespēja veiksmīgi nosēdināt tādu manevru kā Forwardloop.

Tā kā šoreiz pūta salīdzinoši neraksturīgs vējš – ZZA, tad par burāšanu tika izvēlēta Kolka. Uzreiz aiz pilsētas zīmes Kolka jāgriežas pa labi, tad nonāk pie zivju ceha, kur kreisajā pusē ir vecs koku pāļu mols un betona mols. Mols nedaudz palīdz sakārtot viļņus. Ties gan jūra sākumā ir diezgan sekla un novērojama ļoti stipra straume, kas apgrūtināja nokļūšanu tajā pašā vietā.
Patiesībā, ja silti saģērbās, nemaz tik auksts nelikās. Cimdi laikam šoreiz bija obligāts nosacījums. Dienas pirmajā pusē zaudēju puse spēkus, jo piedalījos operācijā glābiet Minku ;) Mārim kārtējo reizi atdalījās bura no dēļa un viņam izdevās abus pazaudēt. Buru man izdevās atrast un dēlis pats tika izskalots.
Kopā bijām 7 burātāji, kā arī atbrauca Renārs ar savu 5m2 pūķi ;)
Te bildes:

20091014_2nd_Storm_Kolka

Foto Māris Minkēvics

Comments are closed.