>Boards.lv open wave pārskats

>


Līdz ar Latvijas viļņu braukšanas izveidošanu pērn, izvestas jau 5 sacensības. Līmenis braucēju vidū un sacensību organizēšanas ziņā ir cēlies. Sacensību dalībieku skaits nostabilizējies, ap 15. Latvijā gan ir par 10 potenciālajiem sacensību dalībniekiem vairāk, bet acīmredzot vēlme piedalīties nav tik stipra.
Šoreiz čempionātu izdevās izvest nedaudz agrāk un pie daudz siltākiem laika apstākļiem, bez cepurēm, čībām un cimdiem! Sacensības tika izsludinātas 2o.septembrī, kas bija svētdiena. Uzreiz pēc potenciālās sacensību dienas, tika prognozēts stiprāks un stabilāks vējš, bet ar nelabvēlīgāku vēja virzienu – R. Bija diezgan liels spiediens, ka sacensības vajadzētu rīkot tieši 23.septembrī, bet mums Boards.LV, kā čempionāta izpildītājiem, pārliecība saglabājās un viedokli saglabājām uzticoties DR vēja virzienam, neskatoties uz to, ka prognoze vēju solīja samērā vēlu pēcpusdienā.
Sacensību dienā jau nedaudz pirms 11iem pūta stabils sānu vējš ap 10 m/s un sāka veidoties viļņi. Pēc sacensību atklāšanas tika izsludināts gaidīšanas laiks labākiem viļņiem un trešajam tiesnesim. Nedaudz pirms 14.00 tika dots pirmais starts pirmajam hītam. Kopā pieteicās 14 dalībnieki, to skaitā viena meitene un viens lietuvietis.
Nepilnu 2 st. laikā tika izvesta viena Dingle eliminācija, kurā uzvaru izcīnīju es, man sekoja Kristaps Vītols un Jevgenijs Gavrilovs. Buras lietojām no 4.2 līdz pat 5.3m2. Jo vēlāk uz vakaru, jo nestabilāks palika laiks, pretēji prognozēm. Sāka līņāt un vējš sāka pazust. Tika iesākta otrā Dingle eliminācija, bet 3 starts nestabila vēja dēļ tika atcelts. Gaidot apmēram 1 stundu, vējš neparādījās un tika nolemts palikt pie 1 kā vienīgās šī čempionāta eliminācijas.
Izmantojot ūdensmoci, tika veikta dokumentācija no ūdens. Izskatās, ka pat vairākas minūtes materiāla būs iespējams izmantot oficiālajā čempionāta filmā. No krasta pasākums tika dokumentēts ar divām kamerām.
Bildes nedaudz kavējās, jo jau nākamajā dienā pēc Latvijas viļņu čempionāta pēc 3 st. miega kopā ar Žeņu devāmies uz Tallinu piedalīties Igaunijas frīstaila čempionātā! Man tie bija pirmie mači, par to nedaudz vēlāk, būs arī bildes.
Vēlos uzskaitīt cilvēku vārdus, kuri palīdzēja šo pasākumu īstenot:
Elmārs Smiltenieks
Edgars Behmanis
Valdis Jirgens
Renārs Bīrmanis
Ilze Pētersone
Mārcis Ābele
Rojs Dauburs
Ervīns Bīrmanis
Anete Koha
Oskars Dagilis
Rinalds Krūklis
Valdis Miķelsons
Ģirts Andrējevs
Māris Ozols
Māris Minkēvics
Gundega Tūtāne
Dagnis Bricis
un visiem pārējim ko piemirsu un kas piedalījās sacensībās!
Tiuvākajās dienās sekos informācija par oficiālo čempionāta afterparty, šoreiz tas būs kādā no Rīgas krogiem, kur tiks prezentēta oficiālā čempionāta filma. Tas varētu būt oktobra vidū.
Šodad vēl atlikušas divas sacensības – Burusports frīstaila sacensības Ķīšezerā, gadam ZR vēju un Igaunijas viļņu čempionāts Ristnā, kur atļauts piedalīties pagājušā gada kausa pirmās 3 vietas!
Viss krāšņais bildēs:
Foto Anete Koha, Edgars Behmanis, Jurģis Vītols, Dagnis Bricis, Gundega Tūtāne un Krish.

Comments are closed.