>Secret spot 5 days trip – Ristnas vilinājums

>


Jau trešo gadu pēc kārtas bija vilinājums padzīvot neskartā paradīzei līdzīgā nostūrī kopā ar vēju, viļņiem, dabu, akmeņiem, draugiem un suni ;)

Šogad vasaras laikā īsti nepūta un nebija jēga doties uz Ristnu. Bet pašā augusta beigās šāda iespēja parādījās ar neticami labu vēja prognozi un gaisa temperatūru no 16-18 grādiem pēc Windguru. Tā arī bija un šī temperatūra ir ļoti optimāla telts dzīvošanai. Nav pa naktīm auksti un no rītiem neciešami karsti.

Savu ceļu sākām sestdienā, 29.augustā. Kopā bijām trīs, Betments (Edgars), Bigis (cilvēka uzticamais draugs) un es. Tā kā tajā dienā īpašu vēju nesolīja, tad ceļu veicām bez īpašas steigas. Iepirkām pārtiku un to uz kā to pagatavot. Sākumā nolēmām pirkt gāzes plītiņu ar baloniem, bet budžets sasniedza ap 35 Ls, nolēmām iztikt ar back to the basics un nopirkt katlu un cirvi. Tas gan ievilka mums turpceļu vēl uz vairākām stundām, jo katla iegāde nemaz nav tik vienkāršs pasākums, beigu beigās to nopirkām tikai Pērnavā. Ar cirvi gan nebija īpašas problēmas. Tādējādi budžetu samazinājām uz 2 un varējām gatavot ne tikai ēst, bet arī sasildīties nedaudz vēsākos vakaros…

Tā kā braucām uz vairākām dienām, sākumā pat nezinājās cik, tad līdzi bijām paņēmuši visu inventāru, arī freestyle. Bija arī velosipēdi salas apguvei. Diemžēl ar tiem izbraukt izdevās tikai vienu reizi, svētdienas rīta pusē, kad devāmies nelielā izbraucienā pa mīkstajām smiltīm gar jūru

Jāsaka, ka katra no burāšanas dienām bija savādāka un ar ko īpaša. 7dien bija iespēja iesildīties pa maziem viļņiem ar freestyle dēli un 5.3m2 buru. Savukārt 1diena jau nāca ar jaunām vēsmām un side onshore vēju. Ja pareizi atminos, bija DR virziens un bija ideāls 85l dēļa un 4.7m2 buras kombinācijai. Perfekts laiks gan wave riding, gan lekšanai. Es turpināju aktīvi mācīties Backloop, bet vairāk izdevās tieši Pushloop. Savukārt Penny nopietni progresējis Pushloop jomā. Kad viņu filmēju, vienā izbraucienā viņš nosēdināja divus Backloop pēc kārtas!!! 2dien mums pie brokastu putras pievienojās latviešu puikas Minka un Fice. Cik atminos, vējš bija solīts daudz vairāk, bet iepūta tikai priekš 5.7m2 un frīstaila dēļa. Fice uzskatīja, ka dodas uz viļņu vietu, tāpēc frīstails viņam nebija pie sirds, bet mēs ar Minku pavadījām vienu no labākajām frīstaila dienām šogad! Izrādās, ka Ristna ir ne tikai labākā vieta viļņiem, bet arī visai labs spots frīstailam un atkal pateicoties garajam akmeņainajam raragam kreisajā pusē. Pirmo reizi sākām pielietot igauņu burātāju pieredzi un spuras US BOX spuru kastē iespīlēt nevis ar skrūvi, bet ar skoču. Tieši šajā frīstaila dienā šis risinājums noderēja. Centos braukt pēc iespējas tuvāk akmeņainajai strēlei, kur ir vienreizēji gluds ūdens, bet tur jārēķinās ar kādiem 5-6 lieliem akmeņiem.

Lielā 3dienā atnāca ne tikai ar vēju, kas bija solīts, bet vēl ar papildus m/s. Bija D virziena vējš, ka nodrošināja ideālus down the line apstākļus. Sāku ar 4.7m2 un 85l dēli, tad nomainīju uz 73l dēli un pavisam beigās arī bura bija jānomaina uz 4.2m2. Par lēcieniem bija jāaizmirst un jādomā tikai par viļņu braukšanas pilnveidošanu ar asiem cut back un areal mēģinājumiem. Tajā dienā bija sabraukuši patiesi daudz entuziasti. Bija burātāji, kaitotāji, sērfotāji un pat ūdenī filmētāji un vēl to visu papildināja ūdenī esošie akmeņi ;) Ak jā, bija arī viens ar Paddle. Gadījās, ka uz viena viļņa uzsēžas līdz pat 3-4 cilvēki ;)

Sanāk, ka visas dienas, ko pavadīju tur, izdevās uzburāt. Sanāca ūdenī ieiet 7 reizes, katru pa 2-3 h. Šādu braucienu pat nevar salīdzināt ar braucienu uz Kanāriju salām tieši burāšanas daudzuma-kvalitātes, izmaksu un laika ziņā.

3dien devāmies mājup, jo Rīgas darbi bija pamatīgi iebremzējušies, bet uz 5dienu solīja nenormāli labu prognozi ar DRD 12-14 m/s stipru vēju. Tiesa gan prognoze nepiepildījās un nestabilitāti radīja neskaitāmie pērkona negaisi, kas pārņēma Ristnu.

Ak jā, pašā raga galā ir pieejams WiFi internets, bet diemžēl tas nav oficiāls vai maksas pasākums un sanāk tāda kā zādzība ;)

Paldies manam trenerim, fotogrāfam, šoferim, padomu devējam Betmenam!

Sekos arī video no Windsurf.lv

Bildes (albūmā pievienotas arī jaunas kolāžas):

Edgars Behmanis, Juris Z., Krišjānis Tūtāns

Comments are closed.