>WISSA 2009 success

>Precīzi būtu teikt – 29th Ice and Snow Sailing World Championship 2009. Veselu nedēļu garš pasākums ar 111 dalībniekiem no 14 valstīm, kas piedalījās dažnedažādākajās disciplīnās, bet visus vienoja vējš, ledus un sniegs.

Par cik pasākums ir Pasaules mēroga un pašam bija iepēja gatavot tam pieteikumu, nelaidu garām iespēju piedalīties jaunajā disciplīnā Sailboard klasē – Short Trek Slalom. Tiesa īsti gatavs jau nebiju, kaut kā savācu divas buras, vienu nepārdotu 5.8 race NS buru, kurā iestiķēju wave RDM mastu :) un otru Free slalom NS buru ar diviem kambariem. Dēlis arī nebija pietiekami piedzīts un testēts, jo biju aizrāvies Freestyle apguvei. Jāatdzīst, ka bija nepieciešami vairāki slidu komplekti – gan augstākas, gan zemākas un dažādiem trinumiem. Pats lietoju orģinālās Hiberna un stiprā vējā bija ļoti labi.

Ezers pēdējās dienas bija sasnidzis, tiesa bija lieli centieni to notīrīt, bet tehnika bija par švaku un trases laukumā dēļa tilti strīķējās sniegā.

Kopā sacensību organizātoriem izdevās iedot 10 startus slaloma disciplīnā, pavisam 4 dienas, no kurām viena bija apsolūti lieka, jo distance bija jāveic gandrīz skriešus. Tā kā disciplīna jauna priekš Pasaules čempionāta, tad Latvieši šeit dominēja – pirmais piecinieks. No 43 dalībniekiem pirmais Jānis Preiss, otrais es un trījnieku noslēdz Māris Smiltenieks.

Diemžēl kursa distancē pirmajā desmitniekā dominēja tikai Poļi ;) Pilns rezeltātu saraksts: http://www.wissa2009.org/results.html

Vērienīgs noslēguma pasākums ar apbalvošanu norisinājās Radio Bārā.


Sīkāks info par čempionātu:
http://www.wissa2009.org/

Bildes:

20090216-21_WISSA_2009_Riga_Latvia


Foto Gundega Tūtāne, Edmunds Brencis, Jurģis Vītols, Angus Longward, Krišjānis Tūtāns

Comments are closed.