>El Medano, El Cabezo, Pico del Teide

>El Medano Playa Sur līcis klasiskā ZA vējainā dienā. Uzreiz uz Z pusi El Cabezo līcis ar iespēju atrast dažus viļņus.

Tenerifē ceturtā reize un pulka latviešu. Ieskaitot arī nebrurātājus un burātāju ģimenes Tenerifes pilsētiņā El Medano novembrī mijās vismaz 40 letiņi, pie kam katrs iebrauca un izbrauca dažādos laikos pa mazām grupiņām. Sajūta jau līdzīga kā braucos uz mūsu mīļo Pāvilostu.

Tack pie Harbour Wall.

Ierodoties El Medano pirmās dienas pūta stabili un prognozē uz visu atlikušo laiku solīja neticamu labu laiku ar stabilu vēju. Ne velti neticama, jo prognoze nepiepildījās un no 12 iespējamām burājamām dienām, 6 bija burājamas vismaz ar 5.7 m2 buru. Bija vēl divas dienas kurās pa stundai varēja izķert atbilstošus apstākļus. Bet statistika jebkurā gadījumā piepildījās un pusē no dienām bija iespēja burāt. Laikapstākļi sabojājās kad uz centrālā vulkāna Teide uzsēdās mākoņu cepure. Sākās mainīgs laiks, kur saule mijās ar mākoņiem un vējš pazuda. Un tiklīdz mākoņi izkliedējas, vējš nedaudz pastiprinās, bet tas tā stresaini un nenoteikti.

Diskusija El Cabezo līcī ;)

Tiesa 3 izcilas dienas El Cabezo līcī bija. Tiesa ne ar tik labiem viļņiem kā aprīlī. Līdz ar ko bija ļoti grūti turpināt pilnveidot Backloop un Pushloop. Vairāl bija izdevība Stalled Forward, Backside Areal, Fronside Riding. Atlikušās dienas bija iespējams šļūkāt pa Playa Sur līci kopā ar pārējiem latviešiem un turpināt mācīties freestyle trikus. Pašam noderīga atklāsme manevra Flaka sakarā. Kopš El Tur brauciena, kas bija tieši pirms gada, nebija izdevies atkārtot ko sakarīgi šajā virzienā. Šoreiz idevās kautkas līdzīgs vēlreiz, bet tikai ūdensstarta stāvoklī. Man lielākā kļūda līdz šim bija saliekta priekšējā kāja, izpildot manevru. Tādejādi neizdodas pietiekami horizontāla dēļa rotācija un svars nav balstīts uz masta pēdu un sanāk kas līdzīgs Speedloopam. Tiesa gan El Medano nekāda laba vieta frīstailam nav, jo ļoti sarežģīti atrast kautcik gludu vietu manevriem. Protams, ja jau māk, tad tas netraucē ;)


Brauciena laikā uz vulkānu Teide, skats virs mākoņiem.

Viena no bezvēja un mākoņu dienām tika veikmīgi aizvietota ar braucienu uz 3 augstāko vulkānu Spānijā Teide, kura augstums ir 3718 m. Vulkāna augšā rādīja -5 grādus, bet gaisa temperatūra reāli saulē bija daudz siltāka. Nedaudz problēmas radīja retinātais gaiss un kā pensionāriem ik pēc 100 metriem bija jāpiesēž ;)

Gaisa satiksmes stopēšana ;)

Rezumē. Ļoti laba atpūta kopā ar tuvajiem, bet ne tik laba burāšana.
Pašlaik top plāns aizbraukt tālāk, kur reāli ir laba vēja un viļņu statistika. Vietas izvēle Cape Town, Sauth Africa. Ja ir kādam izterese izbaudīt viļņus, priecāšos par kompāniju.

Kopā ar vietējiem Latviešiem pēdējā atvadu vakarā.

Dokumentācijas filma sekos…

Bildes: Anete, Renāte, Uldis.

P.s. Jauna un interesanta saite vietējiem Tenerifes puišiem: http://www.windsurfingtenerife.com/

Comments are closed.