>Trīs dienas Ristnā

>
Vairāk kā gadu plānotais brauciens nu ir izdevies! Pēdējās nedēļas laikā Ristnā Hijumā salā pūš gandrīz katru dienu un ši vieta līdzinās nedaudz paradīzei, protams, kāda nu kuram izskatās paradīze. Man tā līdzinās +11 grādi, apmācies, nedaudz līņā, pūš stiprs DR virziena vējš līdz 25 m/s brāzmās un viļņi sasniedz pat 4 m augstus viļņus.

Kāpēc gadu plānots? 2006.gada nogalē uz Latviju ciemos bija atbraucis Ex Pro braucējs no Vācijas Andy Wolf, kurš uzsērfoja oktobra vētrā Pāvilostā un pēc tam 5os windsērfinga žurnālos bija rakts par šo ceļojumu. Tad arī nodomājām, ka nākamais varētu būt ceļojuma apraksts par Ristnu. Sākumām jau gatavoties 2007.gada rudenī doties uz Ristnu un nedaudz uzburāt. Tad vējš pazuda, tad kāds no mums netika un rudenis pagāja. Ar šī gada rudeni bija līdzīgi, tad šis, tad tas, bet ar visu vilcināšanos sagaidījām pašus labākos apstākļus kas ir bijuši šogad – ar lielākajiem viļņiem un stiprāko un stabilāko vēju.


Endijs ar draudzenu un fotogrāfu uz salu devās caur Tallinu ar īrētu mašīnu, es kopā ar E.Behmani braucām no Latvijas. Izbraucām 5dien 24.oktobrī 4.00 no rīta ;) Jau pirms 12tiem bijām uz ūdens, sākumā abi lietojām 4.2 m2, bet pēc pavisam neliela mirkļa es nomainīju uz savu jauno 3.7 m2. Diena bija apmākusies, bet nelija. Bija salīdzinoši silts, varēja braukt bez zābakiem un cimdiem. Vējš bija stiprs, bet braukt bija iespējams kontrolēti.

Apmetāmies Dagan House mazajā mājā, kas atrodas 1 km attālumā no burāšanas spota. Mājiņa ir jauka ar kamīnu un saunu, ko paši kurina ar malku. Nākamā diena bija jauka ekskursijai pa salu. Vācieši vēlējās nobildēt vietējo dzīvi un aprunāties ar vietējiem. Pēc ekskursijas bija vakara sesija ar 84 l dēli un 5.0 m2 buru un viļņiem līdz 2 m. Burājām līdz lumsai, līdz kādiem 18.30.

Trešā diena tika gaidīta kā liels notikums, jo prognoze solīja vētru ar stiprimu 17-18 m/s. Pirmo reizi izmantoju buru 3.3 m2 un nemaz nelikās, ka tai pietrūkst jauda. Jūrā tālāk viļņi sasniedz līdz pat 6 m, bet pie krasta līdz pat 4. Kontrole protams par inventāru bija salīdzinoši vāja, atšķirībā no Endija. Sākumā burājām tikai divi vien, jo Igauņi tikai skatījās, teica, ka gaidīšot, ka vējš nedaudz nokritīšoties ;) Bija arī moments, kad likās, ka nedaudz pa ilgu esmu vilnī un pietrūkst elpas.

Brauciens no Rīgas ar visiem iespējamajiem tēriņiem izmaksāja nedaudz zem 100 Ls!!! Šāds brauciens ir līdzvērtīgs vai pat noderīgāks kā divas nedēļas Tenerifē. Paldies igauņiem par šo vietu un Endijam par noderīgiem padomiem!

Bildes no pirmās dienas ar buru 3.7 m2:
http://www.lat168.lv/files/20081024_Ristna_web/index.htm

foto Edgars Behmanis

Bildes no trešās dienas ar buru 3.3 m2!!
http://www.lat168.lv/files/20081026_RistnaStormy_web/index.htm
foto Edgars Behmanis

Gaidam publikācijas vindsērfinga presē un bildes no vācu fotogrāfa.

Comments are closed.