>Cabo Verdei cienījami apstākļi tepat Ristnā

>To sauc par LIELO svētdienu, ko piedzīvojām 5.oktobrī Hijumā salas pašā talākajā nostūrī Ristnā. Tā bija diena, kura paradās labi ja 1 reizi gada vai retāk. Man tā bija pirmā un visu laiku labākajiem viļņu braukšanas apstākļiem burājama diena. Ideāla prognoze, par GFS Windguru prognoze solīja vidēji 18 m/s.

D virziena vējš Ristnā nozīmē Side Offshore un pat nedaudz vairāk no krasta. Lielākā daļa lietoja ap 3,5 m2 buras. Pats izvelējos 4,2 m2 un 73 l dēli, jo ārā braucot vēja stiprums mainījās no 0 – 25 m/s ;) Iekšā jūrā lielas grūtības sagadāja parasts pavēja pagrieziens, jo vējs bija vienārši par daudz par daudz. Savukākt visu unikālo varēja novērot atgriežoties krastā un braucot pa vilni. Vējš pūta gandrīz pret vilni, veidojot unikālu garu, gludu un spicu vilni. Virziena attiecība pret vilni ļauj arī pusvējā veivot, ļaujot izpildīt tādus manevrus kā Fronside areal un neaprakstāmā ātrumā Bottom turn un Top turn kombināciju, veicot arī radikalus Cut back.


Diemžēl no Latvijas šos unikālos apstākļus devāmies izbaudīt tikai divatā, Edgars Behmanis un es. Pārejie neticeja prognozei… :(
Neskatoties uz to, ka ir jau Oktobris, saule, kas mijās ar mākoņiem un +13 gradi ļāva burāt bez zābaciņiem un cimdiem un justies ļoti komfortabli.

Patīkami, ka šī diena ir visai plaši dokumentēta bildēs.

Bildes:
foto Edgars Behmanis: http://www.lat168.lv/files/20081005_Ristna_web/index.htm

Bildes no Teamvosa.ee: http://www.teamvosa.ee/uploads/galerii/2008/Ristna-5okt-est

Bildes no Helen Habakuk: http://picasaweb.google.com/HelenHabakuk/RistnaPikkNv02#

Comments are closed.