>Noteikti ir vērts – Ristna

>Vispār jau trešo reizi, šogad gan tikai pirmo, apciemojām brāļus bāleliņus Igauņus un izbaudījām to, ko sauc par ideālu wave riding vietu. Grūti jau Latviešu patriotam to atzīt, bet vieta ir noteikti labāka par Pāvilostu jeb kādu citu no Latviešu vai Lietuviešu pludmalēm.


Ceļš tiesa gan nav tas vieglākais un ātrākais, kopā tas aizņem līdz pat 7 st. Google Maps uzrāda, ka lai veiktu šo gabalu, nepieciešamas 6 st. un 47 min. Kopjā kilometrāža 393 km, no kuriem 22 km ir prāmis. Spied šeit, lai apskatītos kā tas iskatās uz kartes. No Rīgas līdz prāmim pa sauszemi ir jāveic ap 300 km, jāšķērso robeža Ainažos, jāizbrauc cauri Pērnavas centram, jāturpina braukt uz Haapsalu un apm. 10 km pirms Haapsalu jāpagriežās pa kreisi uz Rohukula, no kurienes arī atiet prāmis uz Hijumāa salas pilsētu Heltermaa. Pa vasaru līdz 31.augustam prāmji kursē visai intensīvi ik pa 2ām st. no 6.30 līdz par 22.30. Izbraukšanas laiki abās pusēs vienlaicīgi, jo tie kursē paralēli. Prāmju kustības grafiks šeit. Pati sala ir jāšķērso no DA piekrastes līdz pašam tālākajam punktam ZRos. Tas ir ap 70 km. Tuvu jau pie gala mērķa ir saliktas zīmes ar norādi Surf Paradis, tādejādi gala mērķi nebūs lielas problēmas atrast.

Jāpiebilst, ka visu ceļu ir iespējams veikt bez pilsoņa Pases, vienīgi Latvijas pierobežas zonā var gadīties, ka vaicā pēc tās.

Unikāli ir tas, ka visi Igauņi kas ierodas uz šīs salas neņem noko citu no inventāra līdz kā vienīgi wave stuff. Un kas raksturīgi, visi ļoti labi močī pa vilni. Neviens nebrauc tāpat frīraidā. Patīkami, ka Igauņu puiši ir pretimnākoši un priecīgi, ka esam apciemojuši viņu lieliskāko pludmali.


Mums plāns bija 2dien vakarā nokļūt līdz galamērķim un 3dien un 4dien pavadīt burājot. Diemžēl 2dienas vakarā pēdējo prāmi 22.30 nokavējām un nācās nakšņot pie prāmja Rohukula. Gala mērķī irdadām ies jau pēc 8iem no rīta un uzslienot teltis izgulējāmies līdz pusdienas laikam. 3dien solītasi 10 m/s vējš neatnāca, bija iespēja izbraukt ar 5.7 m2 buru un frīstaila 110 l dēli, glisējot tikai daļēji. Bet 4dien viss bija pēc plāna un DR vējš jau sāka pūst no rīta un pastiprinājās katru stundu. Sākumā mēģināju ar 5.0 m2 un 84 l, 1/2 st. bija labi, tad palika manāmi par daudz. Arā bija jānāk šā vai tā, jo uzskriento uz vienu no daudzajem akmeņiem, kas atrodas tieši starp viļņiem, nolauzu spuru. Dienu turpināju ar 4.2 un 73 l, bura dienas laikā jau palika par lielu, vējš nedaudz raustīgāks, kļuva nedaudz apgrūtinošāk. Vēja stiprums sasniedza tuvu 20 m/s, jo ar 4.2 kļuva apgrūtinoši taisīt pavēja pagriezienus. Braucot pa viļņiem bija iespēja traukties slaloma dēlā ātrumā paralēli pa vilni, jo vējš bija nedaudz no krasta. Vējš no krasta ir samērā neraustīgs, j o līcis, kas atrodas pa kreisi ir vairāk uz Dienvidiem un pa vidu starp tiem ir gara akmens strēle, kas ir zema un neaiztur vēju, bet tikai palīdz veioties unikālajiem viļņiem. Vietējie zināja stāstīt, ka šis spots arī darbojās pie ZA vēja virziena, kas mums visiem ir tik neizdevīga puse :)

Igauņu braucējs Penny lietoja uz galvas piemontētu videokameru, lai dokumentētu gan savus, gan pārējo notikumus uz ūdens. Te viens video, kur Arbo taisot Bacloop gandrīz piebeidza Penny :) Es biju virsvējā un ar muti vaļā barucu to redzot, līdz ar ko vilni garām palaidu ;)

Rezumē, pat uz 2ām perfektām stundām ir vērts pavadīt 14 st. ceļā!

Kopā bijām 4 cilvēki – Anete, Jānis operātors, kurš gatavo video pateriālu savam raidījumam X, Dagnis un es.

Apskats bildēs: http://www.lat168.lv/files/20080813-14_RistnaTrip_web/index.htm
Foto Anete, Dagnis, Krish

Comments are closed.