>Burātāju Jāņi 2008

>Neticami, bet izrādijās, ka visas 4as garās Jāņu brīvdienas bija ļoti labi burājamas un katra nākamā bija labāka par iepriekšējo ;)


Pirmajā dienā, kas bija 6diena bariņš aktuvu burātāju, kopskaitā 26 gab., ar Jāņa Renča iniciatīvu devās maratona cienīgā pārbraucienā no Liepājas uz Pāvilostu, kur tad arī lielākais vairums aktīvo burātāju bāzējās visas šīs brīvās dienas. Sākumā Liepājā spīdējas saulīte un pūta knapi 5-6 m/s, kas bija daudz par maz, lai ļautiņi ar slaloma un frīstaila inventāru veiktu šo maršrutu. Sagaidot melnu mākoni, zem kura iepūta vairāk kā 10 m/s, visi devās ceļā. Sacensības bija orientētas uz ideju, nevis uz ātrumu. Katrs pats bija par sevi atbildīgs, katram bija jābūt vestei n mobīlajam telefonam, kā arī varēja izvēlēties lēni čukčināt vai arī uzstādīt savu personisko ātruma rekordu. Jānis Preiss braucot ar slaloma inventāru un 8,2 m2 lielu buru šo distanci veica 1 st. 18 min. Savukārt e, un vēl bariņš freeride un freestyle braucēji, nolēmām lēnu garu čukčināt un izbaudīt skatus, apstākļus, viļņus, piekrastes utt. Man tas aizņēma ap 5 st., lai tiktu līdz Pāvilostai, ar 6 apskates punktiem, ar savu 5,7 m2 buru neglisēju labi ja 20-30 min.

Nākās dienas burāšanai nodevāmies turpat uz vietas Pāvilostā. 2trā diena bija vēl salīdzinoši mierīga, arī ar frīstaila dēli un 5,7 m2 buru. Bet Līgo diena nāca jau ar stiprākiem vējiem. Līgo vakarā burāt beidzām nedaudz pēc desmitiem vakarā! Visu dienu bija braukts ar 5,0 m2 buru un 84 l dēli. Uz vakara pusi arī bija saveiojušies smukākie un sakārtotākie viļņu šajās brīvdienās, tāpēc arī tik grūti bija finišēt šajā dienā. Pēdējā, 4tā diena pienāca ar pavisam stipru vēju, kad pat bija iespējams brīdi lietot 4,2 m2 buru un 73 l dēli. Vienīgi nobeigums tāds neveiksmīgs un neliela smadzeņu trīce pēc neveiksmīga Pushloop mēģinājuma attopoties burā ar visu ķermeni ;) Tagad tāds saudzības režījums un nākotnē jāsāk lietot aizsargķivere jūrā stipros vējos.


Visas šīs dienas pūta DR vai DRD puses virziena vējš.

Video no windsurf.lv puišu puses:
http://www.windsurf.lv/movies/jani_08.avi

Pašlaik bildes: http://www.lat168.lv/files/2008.06.20-24_Pilene_web/index.htm
Foto: Arnis Alsiņš, Kristīne Mielava, Ilze Žukovska, Harijs Brokāns, Edgars Behmanis.

Bildes no Mārča Baltskara: http://www.lat168.lv/files/2008.06.20-24_Pilene_MB_web/index.htm

Comments are closed.