>Bildes un video no Medano ’08

>El Medano 2008, El Cabezo līcis

Vieta kur pie labas vēja prognozes ir iespēja izbaudīt pieņemamu viļņu braukšanu par pieejamu cenu, turklāt atrasties Eiropas pierastajā civilizācijā. Daudz jaus stāstīts par šo salu arhipelāgu, kas atrodas Atlantijas okeānā iepretim Āfrikas Marokas krastam un par saimniekošanu atbild Spāņi.

Šī man bija jau trešā ciemošanās reize Kanāriju arhipelāga Tenerifes salā un tā ieguva vēl labāku skatījumu manās acīs. Šī ir īsta burātāju Meka, kur saimnieko daudz burātāju un pūkotāju un valda brīnumjauka atmosfēra. Akvatorija ir ļoti dažāda, tur ir iespējams gan frīraids, frīstails, slaloms un pat viļņu braukšana. Valdošais ir ZA virziens, kas sanāk no kreisās puses. Visiem Latviešiem it sevišķi patīkams ir šis fakts ;) Tātad ir pilsētas līcis, kur ir pārsvarā frīraids ar lielu čopu, pie ļoti stipra vēja arī pie krasta šis tas lecams sāk veidoties. Iepūšot R virziena vējam, ideāla vieta frīstailam, pilnīgi gluds. Pa labi no pilsētas līča aiz vulkāna Punta Roja atrodas nūdistu pludmale, kur pie valdošā vēja ļoti laba vieta kaitošanai un frīstailam. Kreisajā pusē pilsētas līcim atrodas jaunatklātais El Cabezo līcis, pa vidu tam ir mola siena, kur veidojas vidēja izmēra viļņi, pie zema ūdens līmeņa ļoti sakārtoti viļņi, izcili viļņu braukšanai un lekšanai, maks. 2-2.5 m. Un jā, pa kreisi, tas ir El Cabezo. Iepriekš tur nerādījos, jo vienmēr inventāru esmu nomājis, kur nomas īpašnieki aizliedz uz šo vietu braukt. Jo krasts ir akmeņains un pie neveiksmīga kritiena, tu atduries uzreiz akmeņos. Bet nespēju samierināties, ka neburāju, ja ir perfekti viļņu braukšanas apstākļi, tāpēc uz savas galvas riskēju. Tiesa gan, neko nesaplēsu, vismaz Camezo līcī, bet pie mola sienas iznāca gan šķirties no viena masta. El Cabezo pūš onshore 45 grādos kreisā virziena vējš. Ļoti pateicīgi apstākļi Bacloop un Pushloop manevru apgūšanai.


Vēja statistika visai pozitīva, parasti ½ no dienām ir glisējamas, virs 4 bf. Labākajā gadījumā kādi 70% vējainas dienas. Man bija veicies, jo pūta vairākas dienas pūta līdz par 23 m/s un pirmo reizi bija iespēja izmantot 65l dēli ;)


Pilsēta ir maza, visas burāšanas vietas ir tuvu aizsniedzamas/aizburājamas. Pilsētai iziet cauri prasa 5-8 minūtes. Lidosta no pilsētas atrodas 10 min. attālumā. Ir divas ļoti sakarīgas vindsērfinga nomas – Surf Center Playa Sur (Naish) un OTC Test Center (gandrīz visi buru un dēļu brendi). Esmu izmantojis abas, labāka attieksme Naish nomā, cenas arī pieejamākas. Lidmašīna caur Dublinu turp atpakaļ man izmaksāja 220 Ls ;) Apartamenti uz divām nedēļām diviem cilvēkiem nedaudz virs 600 Eiro. Liekas, ka pieejami.
Un jā, ja esat nobažījušies, ka bez vēja dienās nebūs kur likties, lieki satraukties. Sala ir zaļa un krāšņa un aizraujošs piedzīvojums ir laizties nebeidzamā nobraucienā no vulkāna ar divriteni.

Bildes:
http://www.lat168.lv/files/2008.04.12-27_ElMedano_web/index.htm

Video [Anete filmēja, Minkāns montāža]:
http://www.windsurf.lv/movies/elmedano_krish_08.avi

Comments are closed.