>Somijas atklātais čempionāts

>Pašaules čempionāta laikā iepazināmies ar šī sporta entuziastiem no visas Pasaules. Viens no tiem bija Feador no Somijas, kurš uzaicināja mūs uz Somijas atklāto čempionātu ledus burāšanā. Tā mēs astoņu cilvēku sastāvā devāmies iekarot vai precīzāk atņemt somiem pašu čempionu titulu. Pasākums norisinājās pilsētā Lahti, kas atrodas 100 km attālumā uz ziemeļiem no Helsinkiem. Sacensības norisinājās vienu dienu, tā bija 6diena, 1.marts. Laiks bija fantstiks un ļoti piemērots mūsu ledus dēļiem, jo bija kailledus. Vējš pūta pietiekami, lietojām buras līdz 7,3 m2, kas brīžiem bija krietni par daudz. Bet tā kā distance bija kurss un maratons, tad lielāka bura bija pat vēlama.


Kopā tika izvesti divi starti ar diviem apļiem kursa distancē un divi maratona starti apkārt salai. Viss tika skaitīts kopā. Pirmo vietu pārliecinoši ar jauno Hiberna ledus dēli ieņēma Jānis Preiss, otrā vieta tika man, bet trešais bija igaunņu sportists ar slēpju tipa dēli. Pirmais soms ieņēma tikai piekto.

Mūsm līdz bija devusies Marta Ozola, kas ir 12 gadus jauna un šī viņai ir pirmā sezona uz ledus dēļa un otrā sezona uz ūdens. Viņa veiksmīgi nobrauca abas kursa un maratona distanes, kā pa vējam, tā pret. Sacensību organizātors novērtēja šo sasniegumu un piešķīra Martai balvu :)


Abpusēji tika gūtas pozitīvas emocijas par Somiju un somiem ļoti patika cik audz var veikt ar ledus dēli, kas ir tik ļoti līdzīgs vasaras dēlim.

Ieskats bildēs, bildes no visiem braucējiem: http://www.lat168.lv/files/2008.03.01_LahtiIceFinChamp_spon/index.htm

Video no populāras Somijas telekompānijas: http://www.iltasanomat.fi/videot/urheilu/1495339


Comments are closed.